Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem merik a...

Az emberek miért nem merik a szemembe mondani az igazságot?

Figyelt kérdés

Kétszeres gerincferdülésem van. Tehát nem csinálhatnék olyat amiben rázódna a hátam. Rengeteg dolgot abba kellett hagynom ezért, amit igazán szerettem/szeretek. Ilyen a trambulinozás is.

Ma a tanáraimmal és az osztályommal elmentünk az eleven parkba.

A tesnevelés tanárom rám szólt, hogy hajam abba az ugrálást, de persze nem hagytam abba. Amikor rákérdeztem viccesen, hogy miért? Azt válaszólta:

-Te is tudod.

-Mit tudok?

És erre láttam, hogy nem akar válaszólni.

Miért nem merte a szemembe mondani, az, hogy mert beteg vagy?



2014. dec. 19. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A gerincferdülés nem betegség, hanem állapot. Most meg miért akarod kárhoztatni a tanárod, amikor ő nem tehet róla ?
2014. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Azért nem mondja, mert nem szabad mások elött mondania. Mert a végén meg azért perelik be a sulit a szüleid, mert megalázott mindenki elött.
2014. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Mert nem akarta mindenki előtt hangoztatni, na vajon miért? Mert nem tartozik mindenkire, főleg nem a körülöttetek lévő idegenekre vagy szerinted ezt reklámoznia kéne?

Szeretem, mikor az embereknek semmi nem jó, ha azt mondta volna, hogy "Mert beteg vagy", akkor az lett volna a bajod, hogy "Nem is vagyok beteg, csak ferde a gerincem".

2014. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a helyzetet te provokáltad ki. Ő nem akart téged kellemetlen helyzetbe hozni mások előtt, és miért is kellett volna magyarázkodnia, ha mindketten tudtátok, hogy mi a helyzet? Elég nagy tiszteletlenség a részedről ez a viselkedés, főleg, hogy az ő felelőssége, ha történik veled iskolai szervezésben valami.
2014. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ez állapot lenne. Mármint van korzettem is és a hátam csak romlik és romlik. Majd megoperálják és egyenesebb lesz.

Egy ilyen kijelentésért nem teszek semmit, mert 1. Nincsen erre időm, hogy ilyenekkel foglalkozzak, 2. Ez az igazság.

De nem csak ő nem meri a szemembe mondani, hanem az orvosok sem (általában). Mindig a szüleimnek mondják először és majd csak azután nekem.

2014. dec. 19. 21:45
 6/10 Blade Bone ***** válasza:
Trambulin helyett inkább fekvőtámaszt nyomj az egyenesíti a gerincet, meg cseréld le szépen az ágyad valami keményebbre, valami olyanra ami nagyobb támaszt nyújt. Műtéttel meg mit is akarsz? Így születtél hogy műteni akarnak, vagy ilyen lettél azért mert hanyag vagy, nem mindegy ám, mert ha az utóbbi a válasz, műtét után is visszaeshetsz ebbe az állapotba!
2014. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Erősítést napi szinten csinálom.

A műtét pedig olyan dolog, hogy én vagyok a 3. generáció a családban akinek ekkora gerincferdülése van. Nagymamámat műtötték, apukám nem hagyta, hogy megoperálják és már nálam is gondolkoztak, amikor 36 fokosan észrevették (1 évvel azelőtt voltam pedig vele röntgenen). Utána javult, majd rosszabbodott/ rosszabbodik pedig ugyan azt csinálom mint amikor javult.

2014. dec. 19. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:
De ha egyszer azt mondták,h azt nem lehet,akkor miért csinálod? És nehogy már őt hibáztasd! Járj úszni,az is jó.
2014. dec. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Blade Bone ***** válasza:
Ezt értem, de ez a viselkedés tudod mire utal? Arra hogy téged már kezd nem érdekelni az, hogy mi lesz veled. Pedig gondolom azért ez nem egy olyan dolog, ami kezelhetetlen, mivel mamádat is megműtötték, ő vele mivan? Jelentkeztek nála még efféle tünetek azóta? És valami más gyógymódnak nem néztél már utána, hogy hátha van valami?
2014. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nagyné Bacsó Beáta válasza:
Szerintem csak jót akart, de te már túlérzékeny vagy!
2018. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!