Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti váltanátok-e előbb-utóbb...

Ti váltanátok-e előbb-utóbb munkahelyet a helyemben (költözéssel egybekötve)? (bővebben lent, hosszú lesz! )

Figyelt kérdés

Pár hónapja dolgozom életem első munkahelyén. Kicsit stresszes a munka, elég nagy a felelősség, de ha ezen a pályán maradok, akkor akárhova megyek is dolgozni, mindenhol stresszes lesz, szóval ezen változtatni nem tudok, ez ezzel jár. A kollegáimat szeretem, ők is elfogadnak, kedvelnek (vagy ha nem, azt jól titkolják :D). Némelyikükkel egy korúak vagyunk (én vagyok a legfiatalabb, de van aki csak 3-4 évvel idősebb nálam), de olyan is van, aki az apám/anyám lehetne, de tényleg mindenki elfogad úgy érzem. A munkakörülmények nem minden esetben jók, de erről a munkáltató nem tehet, és ez is olyan dolog, hogy bárhova máshova megyek, nem lehet előre tudni, hogy a körülmények jobban vagy rosszabbak lesznek-e.


A helyzet az, hogy fiatal vagyok még (nem nagyon csúnya, se buta :D), pár nélkül, de nagyon szeretnék már valakit magam mellé, iszonyúan magányos vagyok. Egy faluban élek, maga a munkahely pedig a közeli kisvárosban van. Itt mindenki ismer mindenkit, szóval ha eddig nem találtam meg itt a páron, akkor kizárt, hogy ezután bárkit is találjak magamnak itt a "környéken". Rajtam kívül minden ismerősömnek van komolynak mondható kapcsolata, és mindenki az egyetemi tanulmányai alatt találta meg a párját, valamelyik nagy-egyetemi városban (én egyetem alatt nem találtam meg a páron, utána pedig hazaköltöztem). Mostanában az jár a fejemben, hogy vissza kellene költöznöm az egyetemi városomba, vagy akár másik városba, ahol több lehetőség van ismerkedni, mert ha itt maradok, tuti hogy életem hátralevő részében egyedül leszek majd. Ez azonban azzal is jár, hogy új munkahelyet kell keresni. Ott ki tudja milyenek lesznek a kollegák, milyenek lesznek a körülmények (ha szerencsém van, lehet 1000X is jobb, mint a mostani, de lehet sokkal rosszabb is). Sajnos olyan a munkám, hogy nem lehet keresztül nézni azokon a kollegákon, akik nem szimpik, mert ezen a pályán fontos a TEAM munka.


Egyrészről nagyon arra hajlok, hogy váltsak, másrészről viszont reménykedem, hogy mégis megtalálom a páron, költözés nélkül is... De olyan tanácstalan vagyok. Ti elköltöznétek csak azért, mert egy másik városban több lehetőség van ismerkedni, és mert úgy érzitek, ott ahol éltek, erre semmi, szó szerint SEMMI lehetőség nincs? Vannak akiket ez nem érdekel, mert nem probléma nekik, hogy egyedül vannak, de én nagyon magányos vagyok... És néha rossz érzés, hogy körülöttem lassan mindenki megtalálja a párját, csak én nem. Nem akarok vénségemre macskás néni lenni!!! :D

24/L


2014. dec. 19. 21:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Két helyen elírtam: páron=párom :)
2014. dec. 19. 22:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, egyértelműen. Én is ezen gondolkozom. Most merj belevágni, később még nehezebb lesz! :/

Amúgy megkérdezhetem, mit dolgozol? :)

2014. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos h. rogton koltozni kell... Vegyel egy autot, es jarj el otthonrol a varosba programokra, baratokhoz. Ismerek olyat, aki ugyan igy volt, visszakoltozott Pestre, de a regi barati korben maradt, nem jartak el uj helyekre. Volt csalodas is, visszakoltozott... Azutan kiment Angliaba, 2 evre ra mar meg is hazasodott, most 3 gyermekes anyuka. Szoval tuti recept nincs, de hiaba koltozol nagyvarosba, ha nem lepsz uj kapcsolatok fele.
2014. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy volt középiskolai osztálytársnőm 30 éves koráig férjhez ment, gyereket szült, elvált, közben tanult meg dolgozott. Nem vagy lemaradva semmiről, és attól, hogy valakinek a veled egykorúak közül épp van párja, nincs rá garancia, hogy egy életre szól. Nem könnyű munkát találni, főleg olyat, ahol jól is érzed magad, a többiről nem is beszélve (fizetés, bejelentett munka...), én megjártam már sok helyet.

Én a helyedben most maradnék, amíg lehet, közben megpróbálnék alternatív módon ismerkedni, eljárogatni, ahova lehet, szomszéd településre, közös programokat szervezni a barátokkal, haverokkal, így is lehet párod. Ha most kicsit építkezel karrierre is szerzel egy kis tapasztalatot munkában, szakmában, később, ha mégis váltanál, vagy váltani kell, már lesz valami alapod.

2014. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!