Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én gondolom azt, hogy ha...

Csak én gondolom azt, hogy ha valaki tömbházba megy vendégségbe, vagy bármi miatt, akkor először kopogni "illik" és ha nincs reakció, jöhet a csengő?

Figyelt kérdés
Baromira felhúztam magam. Bizonyára a saját defektem, hogy ilyenen idegelem magam, de a napokban sorozatban mindenki ráfekszik arra a rohadt csengőre. Nem, nem fogom kikötni. Viszont józan paraszti ésszel mindenki gondolhatná, hogy egyik panel sem akkora, hogy a határozott kopogást ne lehetne meghallani. Feltéve ha nem megy valami háztartási eszköz hangosan (de azt meg úgyis kihallani). Csak én gondolom, hogy íratlan szabály előbb kopogni aztán csengetni?
2014. dec. 20. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak te gondolod ezt.


Elöször is aki társasházba megy azt megállítja a bejárati ajtó, és akkor ott csak nem kopogtathat. Ott csengetni kell. Ekkor a lakó kinyitja az ö lakása ajtaját is, így nem kell csöngetni. Ha van csengö akkor azért van, hogy csengessenek.

Habár mi házban lakunk, a mi barátaink tudják ha a gyerekszobán lent van a redöny akkor kopogtatnak, amúgy csengetnek.

2014. dec. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én először csengetek. Ha nincs reakció, azt gondolom, hogy nem jön a csengő, vagy túl halk, ezért azán kopogtatok. (Nekem egyébként olyan munkám van, hogy naponta 100-200 helyre csengetek, és hidd el, nincs az a kicsi lakás, ahol ne lakhatna valami félidióta, aki se kopogást, se csengetést nem hall meg.)
2014. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
jön=jó
2014. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Engem is mérhetetlenül irritál, ha valaki nem kopog lakásban, hanem csönget. A postás más, azt a csengőből tudom, hogy ő az, de mindenki más legyen szíves először kopogtatni, mert meg fogom hallani, és akkor kiabálok is, hogy "Megyek", nem kell ráfeküdni arra szarra. :D
2014. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar a csengő hangja, le lehet szerelni egy kellemesebb hangúra, bim-bam csengőre. Az nem megy egyfolytában, ha nyomják. Egyébként ha csengő van valahol felszerelve, akkor illik a csengőt megnyomni. Ha nincs csengő, akkor más megoldás nincs, csak a kopogás. Ha mindenképpen utálod a csengőt, szereld le, vagy kösd ki. Esetleg megszokod a hangját egy idő után.
2014. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Te gondolod. A csengő hangját meg lehet halkítani.
2014. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért zavar a csengő, ha meg mégis, akkor miértnem teszel ellene.

nekunk ki van irva h nem mukodik (elozo lako) senki nem nyomja meg.ird ki te is

2014. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
An ezt az elso kopp, masodik csengo dolgot meg nem hallottam.
2014. dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar a csengő szereld le!!! Azért van hogy használják, nem kötelező felszerelni.
2014. dec. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egész életemben panelban laktam (40 év), de ezt a kopogásos dolgot soha nem hallottam. Szerintem az a normális, ha csengetnek, elvégre azért van a csengő. Ha az én pl zenét hallgatok, tv-t nézek, mosogatok, takarítok vagy akármi, akkor tőlem aztán kopoghat. Ráadásul a panelekben annyi zaj áthallatszik, hogy nem is reagálok a kopogásra. Olyan mintha a szomszéd lejtene valamit.
2014. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!