Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Etnikai/nemzeti kisebbségi...

Etnikai/nemzeti kisebbségi vagyok?

Figyelt kérdés

Anya kínai, apa magyar. Magyar az anyanyelvem és életemben nem voltam még Kínában. Tanulom a nyelvet és anya ragaszkodik pár szokáshoz, de alapvetően "magyarul" élek. Külsőre viszont senki nem mondaná meg, hogy van bennem bármi európai. Idegenek vagy lassan beszélnek hozzám, vagy angolul szólítanak meg. Kicsit idegesítő.

Igazából mindig magyarnak vallom magam, de csak most gondoltam bele, hogy erről biztos van valami hivatalos álláspont is. A szüleim nem tudják, úgyhogy itt kérdezek. Remélem jó helyre írtam.


2014. dec. 21. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerinted hol érdekli az emberek szokásait a hivatalos álláspont?


A spanyolokat, portugálokat meg mindenki cigánynak nézi..

2014. dec. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki kopasz, és bakancsot hord az meg egyből náci!
2014. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisebbség fogalma: A kisebbség társadalmi értelemben egy adott társadalmon belül többé-kevésbé elkülöníthető, sajátos azonosságtudattal rendelkező (például etnikai, vallási vagy egyéb) csoport.


Nemzeti kisebbség fogalma: Egy adott társadalom azon tagjainak csoportja, akik nem a többségi nemzettel azonosulnak, hanem egy olyan másik nemzettel, amelynek van állama vagy ennek létrehozására törekszik.

2014. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyar vagy, lakóhely, kultúra, nyelv, történelem. Ha megtanulsz kínaiul és felveszed a kínai szokásokat akkor kínai is leszel. Nem feltétlenül kell egy nemzetiségűnek lenned. A jelenlegi állás szerint magyarnak vallod magad akkor az vagy.
2014. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én vagyok nemzeti kisebbség, mert szlovákiai magyar vagyok. De ha te magyarnak vallod magadat Magyarországon, akkor nem tartozol ebbe a kategóriába.
2014. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Igazából mindig magyarnak vallom magam"

Ez a hivatalos álláspont! Aminek te magad mondod magad :) önbevallás alapján működik. Ennyi.

2014. dec. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!