Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem érzem...

Mit csináljak ha nem érzem magam magyarnak?

Figyelt kérdés
Itt élek, születtem. Gyerekkoromban és most is sokszor utazom Olaszországba és inkább ott érzem magam otthon. Ezt hogy kezeljem? Ha vkinek itthon mondom,általában hülyének néznek.

#élet #Olaszország #külföld. nemzeti identitás
2014. szept. 17. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz olaszul, akkor hajrá, keress ott munkát. :)
2014. szept. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Tévednek akik emiatt hülyének néznek. Mert a legtöbben nem érezzük igazán otthon magunkat magyarként Magyarországon. Mert itt a mai napig nem alakult ki az a demokrácia, ami például Európa többi országában mindennapos.

Ezért aztán otthonosabban érzed magad bármelyik országban, ahol normálisabb a demokrácia. Én is így vagyok ezzel. Gyakran járok át Ausztriába, ahol úgy érzem hogy hazamentem. Pedig a nyelvüket is alig beszélem és lakásom sincs ott.

2014. szept. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák. Hien vietnami apával és anyával egészen magyarnak érzi magát, s nem érti, miért nem így néznek rá mások.

Te olasz származású vagy?

2014. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, csak ott érzem jók magam. Eddig ott csak őszinte emberekkel találkoztam. Ahhoz kimenjek dolgozni egy kicsit öreg vok. És egyedül nőként nem mernék.
2014. szept. 17. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Eltelt 7 év, mi történt veled?

Èn sem éreztem magam soha otthon Magyarországon. Ezért amint lehetett, elköltöztem. 19 évesen. Nem bántam meg. Ma sem húz oda a szívem, nincs honvágyam. Valaki ezért nagyon megvet, de nem tehetek róla. Nem én akartam, így alakult. A szívemet követtem.

7 év eltelt a kérdés kiírása óta. Ha még nem vagy ott, és még mindig úgy érzed, mint akkor, akkor azt javaslom, próbáld keresni az utat, ami oda vezet. Èn azt gondolom, hogy mindennek oka van. Ha tényleg oda való vagy, akkor megtalálod az utat és ott fogsz kikötni, nem számít hány éves vagy.

2021. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!