Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valaki, aki sok megaláztat...

Van valaki, aki sok megaláztatást szenvedett el, és fel tudott állni belőle?

Figyelt kérdés

Sok kérdésben olvasok igazságtalan helyzetekről. (például anyós problémák, iskolai problémák) Néha úgy érzem az adott kérdezőre dézsából borítják a megalázó helyzeteket és el nem tudom képzelni, hogyan lehet némelyik ilyen megrázkódtatás után egészséges lélekkel tovább élni. Hozzá tartozik, hogy én elég érzékeny ember vagyok.


Van itt valaki, aki a megaláztatások után ki tudott lépni a kegyetlenkedők bűvköréből és emelt fővel új életet kezdett? Kérlek meséljetek, szerintem rajtam kívül is sokan okulnak a jó válaszokból.


2014. dec. 23. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy idő után le fognak csitulni a kedélyek. Néha muszáj csukott szájjal szótlanul tűrni. Én is érzékeny vagyok. Ne szállj be a harcba mert az m ég több szenvedést okoz. Inkább várj.
2014. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félre értettél, én nem vagyok jelenleg ilyen helyzetben. Más kérdések ihlették a kérdésemet. És úgy gondolom számomra is tanulságosak lehetnek ezek a történetek, akkor is, ha jelenleg semmi baj nincs körülöttem.
2014. dec. 23. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen én ilyen vagyok. Óvodától kezdve a középiskola végéig én voltam az állandó célpont. Fellöktek, gyomorszájon rúgtak, hajamat tépték, sprayt fújtak a szemembe, kólásüveggel dobtak meg, kigáncsoltak stb stb... lelkileg terrorizáltak éveken át. Én meg hagytam magam. Vége lett a sulinak és helyrejöttem, nincs önértékelési problémám, és emelt fövel tudok járni az emberek közt. Másik városba költöztem, van egy párom és egy 1 éves kislányunk.
2014. dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is voltam-vagyok ilyen helyzetben. Amióta az eszemet tudom, két ember kivételével mindenki csak bántott. Fizikailag ritkábban, de gyakran terrorizáltak.

A családban is voltak majdnem gyilkosságok, gyereklopás, gyerekverés, meg sok más, ami nagy része mára már megszűnt.

Az iskolában, meg majdnem minden ember szemében célpont voltam, csak azért, mert kicsit érdekesen alszom, és a hajam ez miatt nagyon dússá lett...

Nagyon sokáig egy barátom sem volt, nem volt senki, aki támaszt nyújtott volna, még a saját családom is mit tett? Még jobban rontottak a helyzeten.


Nagyjából két éve van egy barátnőm, az ő megismerésével kezdtek helyreállni a dolgok. Akkoriban voltam a mélyponton, amikor már öngyilkos akartam lenni - csak nem haltam meg...-, és ő a családjával lett a családom, nem az, amelyik valójában az.

Azóta a helyzet nagy részben jó lett, de a mai napig itthon is céltábla vagyok.


Ha a lelkem nem is annyira, de az idegrendszerem megsínylette azt a több, mint egy évtized s*r sorsot. No meg az elmém. A fentebb felsoroltak miatt többször kellett pszichológushoz mennem.



Egyébként ez személy és helyzet függő is, hogy ki mennyire sínyli meg a szenvedtetéseket.

Csak egyet nem értek: Aki másokat bánt, megaláz, az nem érez semmi bűntudatot?

2014. dec. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!