Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor Amanda Todd hogyan...

Most akkor Amanda Todd hogyan végzett magával? Miért?

Figyelt kérdés
Nem nagyon néztem még utánna de anyit tudok hogy állítólag az amugysem nagy szám mellei miatt halt meg mert látta az egész világ és szekálták e miatt. szegény:'( R.I.P

2014. dec. 25. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Lerágott csont.
2014. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

webkamban mutogatta magát, lefotózták és körbeküldték.

nagyjából ennyi szekálták stb

csinált egy videót youtubra, amit meg találhatsz, le is van fordítva

és felkötötte magát

ennyi

nyílván hibásak voltak, akik szekálták, de szerintem, akiben van annyi, hogy mutogassa magát, utána legyen benne tartás, viselni a következményeket. vagy átmenni másik suliba. lehet ott is piszkálták volna, mert sok helyre eljutott a kép, de új emberek között, nem hiszem hogy nem lett volna 1 barátja sem

mindegy nem látunk bele, de én annyira nem tudom sajnálni, akik önkezükkel vetnek véget az életüknek.

talán mert voltam már szemtanú ilyenre. nem tudom megérteni ezt.

mindenkinek vannak mélypontjai, mégis túl kell lendülni ezeken

2014. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Túlvan tárgyalva. Egy naiv p..csa volt, aki mutogatta a mellét egy srácnak, aztán kikerült az a kép. Aztán meg iskolákat váltott, mindenki kiutálta, aztán próbálta meghódítani egy lánynak a pasiját végül hipót ivott, aztán felkötötte magát. Szokásos tini hiszti...
2014. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

Én kimentem volna élni amcsiba, lettem volna a barátja, mert jól is nézett ki és akkor már nem kellett volna felkötni magát.

De ő hülye volt, megérdemelte. Igen tudom mit beszélek, viszont az aki ennyire szerencsétlen tényleg megérdemli.

2014. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Amikor az egész ügy kezdődött azt hiszem csak 13 éves volt. Tudom, egy ennyi idős gyereknek már legyen esze, de akkor is csak egy gyerek, és ebben a korban könnyen csinálnak hülyeséget a naiv kislányok, ha nem vigyáznak rájuk. Én első sorban a körülötte élő felnőtteket tartom felelősnek. A tanárokat, akik hagyták, hogy az iskolában pokollá tegyék az életét és a szüleit, hogy nem ellenőrizték mit csinál az interneten. Persze ilyenkor a tanárok leginkább elfordulnak a megcsúszott gyerektől és még ők elmondják mindennek, jó esetben a háta mögött. És hagyják hogy a többi gyerek a maga szájíze szerint ítélkezzen felette... szerintem ez ocsmány dolog. Bármilyen hibát is követett el valaki, a többi gyereknek nincs joga ítélkezni felette és ezt a tanároknak nyomatékosan kell képviselniük. Persze nem voltam ott, de szerintem normális felnőttek mellett ez nem történik meg!
2014. dec. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Középiskolában volt 1 USA-ban született osztálytársam. Sajnos ott kinn eléggé jellemző az iskolákra, h. akkor érsz valamit, ha sikeres, azaz "menő" vagy. Mert ez a felnőttek életében is így van. És ezt valós teljesítmény nélkül is el kell érned, különben "loser" leszel. És elég, ha nagyobbat ütsz, mint a "loser", vagy ha elég "bevállalós" vagy vmi hülyeségben, már sikeresnek érezheted magad ilyen felszínes dolgok miatt is. Maguk az átlag amerikaiak is eléggé felszínesek, nagy hangsúlyt fektetnek a gesztusokra, de valódi tartalom már nincs mögöttük.

Ez a gyerek is nehezen értette meg, h. nem lesz attól népszerű, ha a kisebbeket terrorizálja, és csodálkozott,h. itthon lehet nem csak érdekből barátkozni.


Szóval a felszínesség miatt mindennapi krízishelyzeteket nem képesek kezelni, kaszálnak a pszichoanalitikusok.

Ez a kislány sajnos valószínüleg ennek a kudarctól rettegő társadalomnak lett az áldozata. Egy normális ember, még ha tini is, látja, h. a lány butaságot csinált. De könyörgöm, azok a netezők szekálták, rúgtak bele álszent módon, akik valószínüleg a legaljasabb honlapok napi látogatói. Álszent, arcnélküli senkik tették a nyakába a kötelet, akik rettegnek a kudarctól, mint a leprától. Ezért sztem nem öngyilkosság volt ez, hanem közvetett gyilkosság.

2014. dec. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha már olyan okos vagy, tudhatnád, hogy ez nem csak az USAban van így. Mellesleg az ottani iskolákba van rengeteg stílusirányzat, míg itt Magyarországon csak a nagyszájú pávagyerek meg a visszafogott olyan semmilyen kinézetű gyerek.

Semmi köze az iskolába menőségnek a való életben menőséghez. Ha valaki azért volt menőbb mert vágott az esze, és tudta milyen szituba mit kell mondani az az életben is menő lesz, aki viszont csak erősebb/gazdagabb volt a társainál az nem. Ugyanígy lehet valami visszafogott gyereknek is csak idő kellett, hogy kibontakozzon, illetve az is, hogy egy rettentően gátlásos ember, aki felnőttként is az marad.

Amerikában jobb az életszínvonal, valamint minden megtalálható amit már kitaláltak.

Nem terrorizált ő senkit, nem is tudom ezt honnan vetted.

És a netezők másik fele, pedig lefogadom azt írta: "Jó a csöcsöd..."

Ostoba volt és kész, ennyi. Nem kell mindenféle történetet kitalálni. Csak egy divatöngyilkos, ha szabad így fogalmaznom.

2014. dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval nem értek egyet. Egyrészt nem csak a menőgyerek és a szürke senki kategóriák vannak. Én tavaly ballagtam gimiből, nálunk voltak deszkások, emósok, punkok, gótok, rockerek, plázacicák, művész arcok, nem behatárolt stílusú emberek. De ez csak a külső. Meg nem is nagyon értem, hogy jött ez Amanda Toddhoz.

Az amerikai kultúra tényleg talán a legfelszínesebb, tőlük jönnek a gyerekszépségversenyek, ott él minden "sztár", böhöm nagy házakban kerülgetik egymást, böhöm nagy autókkal járnak a sarki boltba, az vagy, amennyi pénzed van, vagy ahogy kinézel. Nyilván ez az egész világra így Magyarországra is jellemző, de messze nem olyan szinten mint ott.

Egy tini számára pedig az iskola a való élet. Hiába mondod Pistikének, hogy ne sírj, amiért mindenki utál a suliban, majd ha felnőtt leszel, jobb lesz, ez Pistikét az adott szituációban nem fogja vigasztalni.

Amanda Todd az elidegenedés, az anómia, a társadalmi nárcizmus áldozata. Nyilván önbizalomhiányból mutogatta a mellét, szeretetet, figyelmet akart(mert egy egészséges önbecsüléssel rendelkező, boldog ember nem tesz ilyet), erre kihasználták, a kortársai rúgtak még bele egy párat, a szülei képtelenek voltak segíteni neki. Azért kapták fel ennyire az esetet, mert szerencsétlen még azt a videót is elkészítette, és még azután sem törődött vele senki. Nem azt mondom, hogy mentőosztagot kellett volna szervezni neki, de azért az, hogy a világon nulla darab ember próbált meg segíteni neki, mikor nyíltan kimondta, hogy öngyilkos lesz, elég durva. Nem tudom ki az a hülye, aki az öngyilkosságot tini hisztinek nyilvánítja, de elég furcsa tinédzserkora lehetett.

Ettől függetlenül persze az ő hülyeségével kezdődött a dolog(vagy inkább a rossz családi háttérrel, de Ádámig és Éváig is visszamehetnénk), és a világon naponta halnak meg emberek, és naponta aláznak meg tiniket a kortársaik, és hiába írt a kérdező szomorú szmájlit, max. egy hét múlva ő is elfelejti. De ez a lány akkor is áldozat volt, egy értékek nélküli társadalom áldozata.

2014. dec. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Ja és még annyit, hogy az előző válaszoló "Nem terrorizált ő senkit, nem is tudom ezt honnan vetted." mondatát nem tudom hova tenni. Nem tudom kit szánt a mondat alanyának, mivel az előtte lévő válaszoló a saját USAból jött osztálytársáról írta, hogy terrorizálta a többieket. És gondolom a két válaszoló nem ugyanabba az osztályba járt, szóval az előttem író nem tudhatja, kiről van szó. De amúgy az egész előző kommentben hatalmas logikai ugrások vannak, a témához egyáltalán nem kapcsolódó véleménykifejtésekkel.
2014. dec. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!