Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok, Nők! Ti éreztétek...

Lányok, Nők! Ti éreztétek már, hogy jobban meg kell felelnetek pl egy olyan közegnek, ahol csak férfiak vannak?

Figyelt kérdés

Akár munkahelyen, akár családban.

Én egy olyan szervezet vezetője vagyok, ahol rajtam kívül mindenki fiú. Úgy érzem jó fejnek kell lennem, de mindemellett nem vesznek komolyan! Sokszor ha bekeményítek, akkor is kiröhögnek. Ti ezt hogy győztétek le? Hogy vívtátok ki a tiszteletüket úgy, hogy közben baráti viszonyban maradtatok?


2014. dec. 27. 09:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Felettesük vagy? Büntesd őket!
2014. dec. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Legyél "jó csaj". Nem vicc, komolyan :D

Nem azt mondom, hogy r*banc, vagy ilyesmi, csak legyen egy határozott, nőies fellépésed. Rendőrségen dolgozom a nyomozók között, amolyan titkárnő szerű munkakörben, de nem vagyok lenézve. Úgy érzem tisztelnek.

Makacs vagyok, öntörvényű, megcsinálom amit kérnek, de nem vállalom túl magam, és nem hagyom magam "terrorizálni". Ők ezt látják, és úgy látom elfogadtak. A legtöbbjükkel jóban vagyok, teljesen jól megvagyunk, emberszámba vesznek, beszélgetünk, pedig jóval fiatalabb vagyok a legtöbbnél.

2014. dec. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A tiszteletet a legnehezebb kivívni. Szerintem büntetéssel semmiképpen nem lehet, mit ahogy az első javasolta. Csakis tudással, talpraesettséggel, kitartással. Az biztos, hogy többet kell bizonyítanod egy férfi közegben, de ha egyszer eléred, töretlenül bíznak majd benned.

Ha látják az eredményeidet, a küzdésed, és azt, hogy te is becsülöd önmagad, idővel máshogy fognak hozzád állni

2014. dec. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen...abbahagytam a fogyókúrát miattuk.
2014. dec. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sikerült. Mérnökként dolgoztam egy tervező irodában, férfiak között. Nem mondom, hogy mindegyik de többen is voltak akik megkeserítették az életemet csak mert az volt a meggyőződésük, hogy ezt a munkát csak férfi végezheti. Nyilván szerencse kérdése is, hogy ki milyen társaságba kerül, biztosan nem mindenhol ilyenek. Én feladtam, eljöttem onnan mert úgy nem lehetett dolgozni, hogy folyton belém rúgtak. Egyébként még az egyetemen is ahol tanultam (BME), egyes tanárok kifejezetten rühellték a női hallgatókat és ennek hangot is adtak. Voltak persze akik kifejezetten szerettek, de azoknál akik nőgyűlölők voltak -csak mert szerintük az a szakirány férfiaknak való- sokkal többet kellett tudni egy vizsgán mint egy fiúnak.
2014. dec. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Büntetni őket nem akarom, mert önszántukból vannak ebben a szervezetben, tehát fizetést nem kapnak érte. Önkéntesek.


Utolsó! Ilyesmi nálunk is volt egyetemen. A fiúknak egységesen négyest adott a zh-jára, lányok zhjai közül pedig kihúzott négyet és azt osztályozta le, a többieké egyes!

2014. dec. 27. 10:32
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Fogalmam sincs, sosem voltam még férfi, hogy legyen összehasonlítási alapom.

Amúgy szerintem nem. Én nőként úgy gondolom, hogy bizonyos szakmákban a nők (tanár, ápoló, bébiszitter, óvónő...), más szakmákban a férfiak (orvos, ügyvéd, buszsofőr...) vannak kicsit előnyben, de általánosságban kiegyenlített manapság a helyzet.

Sőt, megkockáztatom, hogy a Munka törvénykönyve alapján sok szempontból a nők még előnyben is vannak (pl. nyugdíjba vonulás, foglalkoztatási körülmények).

2014. dec. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7-es! Ez mind nagyon jó, de a kérdésem nem ez volt.
2014. dec. 27. 10:45
 9/19 anonim ***** válasza:
4%

Hát sajnálom, mert szerintem igenis válasz a kérdésedre.

A konkrét szituáció, amit leírtál, számomra csak kislányos nyafogásnak tűnik, így mondjuk nem is csoda, hogy nem vesznek komolyan...

2014. dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
:)
2014. dec. 27. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!