Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is éreztétek már, hogy nem...

Ti is éreztétek már, hogy nem tartoztok a családhoz?

Figyelt kérdés
Vannak idősebb tesóim. Én vagyok a legfiatalabb. Teljesen kirekesztve érzem magam. Kb 5 éve kezdődött. Mentek strandra, engem nem hivtak. Csak beugrottak valamiért utközbe hozzám. Aztán ők beszélgetnek fb-n, én hiába probálok nem nagyon akarnak. Az én fiam csak addig érdekli egyik nővéremet, amég a kisebb nővéremmet nem látja meg a rakat gyerekével. Utána mintha nem is lenne a fiam. Akkor tudnak csak hivni, ha akarnak valamit. Párom mondja, hogy hagyjam őket, ne foglalkozzak velük, de mégis csak a testvéreim. Biztos én rontottam el valamit, csak nem tudom mit.
2014. szept. 16. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam még így, de ha így lennék, akkor egy komoly próbálkozást megérne a dolog, hogy utánajárnak a miértnek, meg hogy tényleg így van-e vagy csak én értem félre. Beszélj nyíltan a testvéreiddel, mondd el nekik hogy mit érzel, mit tapasztalsz, milyen sérelmeid vannak ezzel kapcsolatban. Hallgasd meg őket is, nekik mi erről a véleményük. Ha elmondják az okot, az ellen tudsz tenni. Ha nincs semmi ok és ők másként látják, akkor kérhetsz picit nagyobb figyelmet tőlük a jövőben.

Ha pedig minden erőfeszítésed nélkül sem változnak a dolgok, akkor jöhet a B terv, amit a párod is javasolt. Nem kell velük foglalkozni.

2014. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gyerekkorodban milyen volt a kapcsolatod velük? meg a szüleiddel? mennyi idősek vagytok?
2014. szept. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kb ugyan ilyen. Mindig tehernek éreztem magam... 43, 41, 34, én 22.

Anyummal se a legjobb, sőt.

2014. szept. 16. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, azért van ez, mert fiatalabb vagy és nekik több a közös élményük. Bár attól még nem kéne úgy tenni, mintha meg se születtél volna, de nem mindenki gondolkozik így. Az a gond, hogy a megbeszéléshez partnerség kell és ha ők nem partnerek, meg nem érdekli őket az egész, akkor tényleg nem érdemes foglalkozni velük. Én azt csinálnám a helyedben, hogy nem segíteném ki őket, ha kell valami, és ha kérdezik, miért, akkor mondd meg, hogy ha csak erre vagy jó, akkor inkább hagyjanak békén. Ettől talán észbe kapnak. Ha meg így sem, akkor tényleg veszett ügy.
2014. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez lesz. Az se teljesen igaz, hogy azért mert fiatalabb vagyok, mert az unokabáttyám 4 évvel idősebb, vele elvannak.
2014. szept. 18. 10:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Régebben mondták, hogy persze, nekem milyen jó, mert velem itthon volt apu. Amikor ők voltak kicsik, akkor meg folyton nelozott. Lehet ezért van ez?
2014. szept. 18. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!