Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vagyok úgy vele, hogy...

Csak én vagyok úgy vele, hogy soha ne legyen gyerekem, kivéve, ha gazdag leszek?

Figyelt kérdés
Úgy vagyok vele, hogy szegénységbe ne szülessen bele, mert semmi felelősséggel csinálni egy gyereket és úgy felnevelni, hogy soha nem kaphat meg semmit, eléggé felelőtlen. Ha gazdag leszek valaha, akkor elgondolkodom rajta, legalább az anyagi dolgokkal nem lesz gondja, ha már a világ alapból egy sz**r.. Szerintem... Ti hogy vagytok ezzel?
2014. dec. 29. 22:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Végre nem csak en vagyok így ezzel...

Most lehet azt mondani, hogy a gyerek akkor elkényeztetett lesz, de ez csak nevelés kérdése szerintem.

Nem kell mindent amit meglát megvenni de ne keljen neki azt mondani hogy most örülök ha a számlát ki tudom...

2014. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
93%
Szerintem is ez a logikus...de nem csak ti vagytok így vele,már sok emberrel beszéltem erről és mindegyiknek ez a véleménye.
2014. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Csak Nehogy eljárjon felettetek az idő! Barátnőm lassan 10 éve ezzel az ürüggyel nem szül gyereket (gyönyörű újépítésű 4 szobás lakás, 2 autó) a párja már 40, ő 34... Amikor meg majd nagynehezen ravenné magát majd lehet késő lesz vagy majd mehetnek lombikra évek hosszú sikertelen próbálkozása után. Életem legjobb döntése volt, h viszonylag fiatalon, 30 év alatt szültem, igaz az anyagiak adottak voltak. Nem tudom hogy gondolkodtam volna ha nem lett volna lakásunk pl, de higyjétek el, ha már ott a baba Úgyis meg lehet oldani sokmindent! Pl használt holmikat is lehet venni (én is adtam-vettem babaholmikat kez alol), meg a csalad is biztos segit ahol tud.
2014. dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek. Nem kell ugyan luxusban élni, de ha mindkét szülőnek van munkahelye, ami nem alkalmi munka (igaz a mai világban egyik napról a másikra lehet elveszíteni a munkahelyet úgy, hogy az ember nem is számít rá), hanem fix, van ház/lakás, valamennyi megtakarítás, akkor jöhet. Én sem bizonytalanra akarok majd gyereket, csak ha adottak a körülmények.
2014. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha megnézzük a születések számát, illetve azt, hogy kitolódott a gyerekvállalás elég egyértelművé válik, hogy sokan vannak így vele... Én se luxusba akarom szülni a gyerekem, az nem érint meg különösebben, ha nem kapja meg minden 3. hónapban a legújabb iPhonet a gyerek, de az általános költségeket leszámítva még félre is kéne tenni havonta a gyerekeknek egy bankszámlára, hogy legyen miből elindulniuk. És ugye azt mondják, hogy nekünk már nem lesz arra elég a nyugdíjunk, hogy abból meg lehessen élni, így félre kell rakni arra is... Azért így ez már eléggé luxus kategória...
2014. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, te csak a két véglet között tudsz mozogni? Csak gazdag van meg szegény? Vagy neked már az gazdag, aki keres havi 180 bruttót? Vagy az még szegény?


Ne szülj gyereket nyomorba, de ha valaha szeretnél gyereket, akkor azért 30-31-32 évesen legkésőbb kezd el a gyerekgyártást, mert utána már nagyon nehéz.

2014. dec. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Gondoltam lesz egy, aki beleköt. Én nem mondtam olyat, hogy csak gazdag van meg szegény. Én azt mondtam, ha valaha gazdag leszek, akkor talán vállalok gyereket ebbe a pocsék világba. Ha neked gazdagnak számít a 180k bruttó, akkor nem vagy nagy igényű. Ha pénzben kell megmondanom, hogy hol kezdődik a gazdag szerintem, akkor magyarországi viszonyokat tekintve olyan 300.000+ 1 emberre jutó nettó fizetésnél már azt mondanám, hogy nem rossz, akkor már lehet, hogy belemennék. Ez az én álláspontom, nem kell vele egyetérteni.
2014. dec. 30. 00:12
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

Nem állítottam olyat, hogy 180 bruttó gazdagság, de szerintem ha a két szülő külön-külön keres ennyit és nem vállal gyereket, akkor később sem fog.


"Ha pénzben kell megmondanom, hogy hol kezdődik a gazdag szerintem, akkor magyarországi viszonyokat tekintve olyan 300.000+ 1 emberre jutó nettó fizetésnél már azt mondanám, hogy nem rossz, akkor már lehet, hogy belemennék. Ez az én álláspontom, nem kell vele egyetérteni."


Akkor gratulálok, sosem lesz gyereket :D Tehát ha szeretnél 2 gyereket, akkor neked is meg a párodnak is egy középvezető fizetését kéne kapnod. Ja... oké. Ebben az esetben viszont nem értem, hogy miért takarózol azzal, hogy a pénz miatt nem akarsz gyereket? Te szimplán egyáltalán nem akarsz gyereket.

2014. dec. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem takarózom a pénzzel. Ismét mondom, ha gazdag leszek, lehet vállalok gyereket, nem akarnám, hogy átlagos életet éljen, vagy átlag alattit ebben a világban.

Mellesleg nem kell azt gondolni, hogy nem lesz akkora fizetésem, nyugodj meg, hogy lesz még az jóval több is, ha itthon nem, akkor külföldön biztosan. :)

2014. dec. 30. 00:31
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
Már most megnyugodtam, hogy ilyen éretlen gondolkodással nem lesz :D Amúgy nyugaton 300 bruttóból jóformán lakást nem tudsz bérelni, úgyhogy azzal ott nem leszel túl gazdag.
2014. dec. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!