Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az alkohol, cigaretta, kávé...

Az alkohol, cigaretta, kávé energiaital fogyasztása teljesen ésszerűtlen. Ez csak az én véleményem?

Figyelt kérdés

Valahogy ha én egy olyan társaságot látok, akik részegek, kezükben cigarettával esetleg energiaitallal az én első gondolatom az, hogy ilyen mérgező vegyületeket tartalmazó dolgokat fogyasztani, az teljességgel ellent mond a racionális észjárásnak. Mindazonáltal tönkreteszi a tüdőt, májat, agyat stb. szerveket. Akkor most én vagyok egy túlságosan élettelen világtalan magamnak való ember vagy ezek jó meglátások és tényleg nem érdemes ilyen dolgokat fogyasztani semmilyen mértékben?

Hozzáteszem én sosem fogyasztottam ilyen dolgokat semmilyen mértékben (és még nem is próbáltam ki), ha jó idő van heti 3-szor futok egy közeli erdőben és igyekszek egészségesen élni.

19/F



2015. jan. 1. 02:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Tökéletesen igazad van! Ezek mérgek, amik nemcsak az egyént, hanem a társadalmat is tönkre teszik!!!

Van egy ISTENI ital: a tiszta, szennyezésmentes víz!!!

Ez a legtökéletesebb, ami létezik!!!!!!!!!!!!!

2015. jan. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen igazad van, csak nem jó magának való embernek lenni. Én is vagyok, igaz nekem más problémám is van, szociális fóbia, és szótlanság. Ez odáig vezetett, hogy 26 évesen nincsenek barátaim, nem volt még barátnőm. Amíg élt az anyám, és a nagyszüleim elvoltam valahogy, de most már szó szerint bele halok a magányba. Minden egyes nap azon kesergek, hogy egyedül vagyok, nem szeret senki. Ez miatt már semmire se tudok oda figyelni. Minden nap öngyilkosságra gondolok, nem tudom meddig bírom még, de már úgy érzem nem sokáig.
2015. jan. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

ha követjük ezt a gondolat menetet,akkor hosszabb távon a gabona a fehér liszt és a tej legalább ennyire káros ha nem károsabb.

mert ezek is teljességgel ellent mondanak a racionális észjárásnak.

egyetlen állat sem issza egy másik faj tejét.

nagyjából 8 ezer éve fogyasztja ezeket az emberiség,azóta van cukorbetegség,rák,autoimmun betegségek.

előtte 240 ezer évig meg nem volt ez jellemző,amíg húst,zsírt és zöldséget ettünk,mint vadászó,halászó gyűjtögetők.

ezért ilyen szintű ipari mértékű,életmód önmérgezés mellett egy kis pia,energia ital vagy cigi az lópikula.

2015. jan. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Ezek élvezeti cikkek. Jókedvű leszel tőlük. Ennyi a lényege. Olyan mint egy mozijegyet kifizetni. Az már más kérdés, hogy káros. De hát mi nem az? 80 évesen én azon fogok röhögni, hogy te már alig bírsz járni mert a sok futástól nem maradt ízület a térdedben, te meg azon hogy én hogy elbutultam az alkoholtól.


Van valami igazság abban amit mondasz, de ez csak a te véleményed. Ha más úgy érzi, hogy neki megéri ezekre a dolgokra költeni, akkor nekik abban van igazuk.

2015. jan. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%

Ezekkel az anyagokkal semmi probléma nem lenne, ha rendeltetésszerűen használnák. Szinte senki nem arra használja, amire kitalálták őket. Ilyen formában, ahogy a kultúrában elterjedtek, messzemenően károsak.


Ugyanakkor - csak hogy a racionalitás határait egy picit bővítsem - összehozza a baráti kört, tök jól elvannak ezekkel, a kapcsolat ilyen szempontból fizikailag, mentálisan és érzelmileg is egészséges, szóval nem csak rossz hatásai vannak. :) De azért mindezt másképp is el lehetne érni.

2015. jan. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Ésszerűtlen? Mi nem az?

Ne legyél szerelmes, mert csalódhatsz..

Ne utazz, mert lezuhanhat a gép, lelőhetnek.

Ne vállalj gyereket, mert lehet, akkor is az elfekvőben, vagy az öregek otthonában fogsz meghalni.

A tegnap elmúlt, a mának is vége lesz, a jövőt meg nem ígérte senki.

Egészséges életmód. Gyerekek, fiatalok halnak meg rákban.

Az is ésszerűtlen. Neked így jó, másoknak máshogy jó.

A mának IS kell élni, jövőt senki nem tudja.

2015. jan. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

nem, ez valós meglátás, de nem az ésszerű emberek fogyasztják az ilyeneket.


az emberek többségét nem érdekli a saját egészségük sem, primitív állatokként élnek bele a világba.


-


a tejfogyasztásban semmilyen irracionális dolog nincs.

elvégre egyetlen más állat sem folytat gabonatermelést, vagy csirketenyésztést, sőt, még csak mikrochipeket sem gyártanak. akkor mindez rossz?

a föld lakosságának kb 2/3a laktózérzékeny, a másik 1/3 meg az európai ember, aki képest volt egy gyors civilizációs fejlődést véghezvinni. ugyanez a helyzet a gabonával is. ezeknek az élelmiszereknek az elterjedése népességnövekedést hoz létre, mert jobb körülményeket teremt. Egy olyan világban, amikor még nem voltak víztisztító telephelyek, igen is élet halál kérdése volt, hogy a tej vagy a bor rendelkezésre állt-e.


a rák sem új találmány, de kétlem, hogy sok 10-20 ezer éves emberi maradványunk lenne amiből általánosítani lehet.

ráadásul a hús fogyasztása is növelheti a rák kockázatát.

2015. jan. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ezek relatív dolgok, a többségének megvan a maga felhasználási helye, értelme.


A cigivel én is úgy vagyok, hogy utálom ha a pofámba fújják, meg én sosem cigiznék, de pont leszarom hogy más teszi e. Sőt, ahogy látom, van egyfajta társasági szerepe a ciginek, már alapból a "kijössz cigizni" dologgal.


Energiaital is olyan dolog, hogy van akinek néha kell. Pl mikor muszáj éjszakáznom, és muszáj tanulnom, vagy egyetemi leadással melózni estéket a gépen, akkor jól jön, mert felélénkít annyira amennyire kell. Bár azt én sem bírom, mikor egyesek a szimpla esti Facebookozás mellé is belöknek 1-2 dobozzal, aztán még kifejti hogy tiszta egészséges mert sok benne a vitamin...


Alkohol is olyan, hogy szerintem lehet kulturáltan, mértékkel is inni, sajnos a többség nem képes erre.


A kávét meg folyamatosan fogyasztom, szeretem tejjel, reggel iszok egyet, akkor mire munkába érek friss vagyok, vagy este ha tanulni, melózni kell még, akkor kávé+zene engem nagyon szinten tud tartani.


De alapvetően pont úgy vagyok ezekkel, hogy mindenki csinálja addig, amíg másnak ezzel nem árt.

2015. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
22%
A kávéval nem tudom mi a problémád.
2015. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

veled van a baj kérdező. Pl abból is látszik, hogy ezt a kérdést hajnali kettőkör írtad ki, normális ember nem ilyenekkel foglalkozik hajnalban, főleg nem szilveszterkor..

Egyébként a letöbb dologról úgyis készül legalább egy tanulmány a világban, hogy káros, de mértékkel mindent lehet fogyasztani, a szervezeted nem valami gyenge, esetlen dolog, kijavítja magát, ha nem tömöd folyton szarral.

2015. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!