Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye Vida...

Stevy kérdése:

Kinek mi a véleménye Vida Ildikóról és arról, hogy nem tud angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Hosszú, jól kifejtetett válaszokat várok, nekem is megvan a véleményem és kíváncsi vagyok mennyire egyezik ez a többi emberével.
2015. jan. 2. 12:00
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az a legkisebb probléma vele, hogy nem tud angolul. Sokan nem tudnak, és mivel nem egy kötelező nyelv, nem hiszem, hogy sokat számítana, hogy nem tud. Nyilván jó lenne neki, ha tudna, de megértem, ha nem akar(t) megtanulni. Nyilván megvan az ember/apparátus, aki lefordítja neki a fontos dolgokat.
2015. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, én nem fogom hosszan kifejteni, szerintem nem az a gáz, hogy nem tud, hanem ahogy ezt az országgal közölte :D Komolyan, elmegy egy amerikai követhez tolmács nélkül, ő maga nem tud angolul, mit várt, hogy majd magyarul fog neki megszólalni a csávó? Mert kb. teljesen ledöbbent, amikor angolul beszélt, erre nem számított, most komolyan? :D
2015. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ő korában még oroszt tanultak.

A felelős állami tisztségek és bármilyen magasrangú tisztségek esetében viszont joggal elvárja a társadalom, hogy oda a legjobbak kerüljenek. Egy egyetemen is van felvételi vizsga, sőt az első néhány félévben további szűrés is. Hogy a legjobbak közül is csak a legjobbak maradhassanak. Ez joggal elvárható lenne a magas beosztások mindegyikénél is. Tehát kizárt legyen az hogy sógor, koma és jóbarát kerülhessen közpénzből fizetett beosztásokba. Ahogy plágiummal szerzett diplomával se, meg hamis nyelvvizsga bizonyítvánnyal se. Mégis kerültek oda. Aztán csodálkozunk ha Magyarországot az egész világ a korrupciójáról ismeri. Aki nem hiszi, az külföldön végezzen egy magán közvélemény kutatást hogy találomra kiválasztott embereknek mi jut eszükbe Magyarországról. Fognak mondani jó borokat, szép lányokat, gulyáslevest, de aztán egyik szavuk mégis a korrupció lesz. Ez szégyen és gyalázat.

2015. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a gaz, hogy egy segedmunkastol is elvarjak ma a kozepfoku angol nyelvtudast, a pedig valaki neadjisten egy tobb szellemi kepesseget igenylo munkara mereszel jelentkezni, nem erik be 1 kozepfokkal, hanem legyen azert melle nemet is, stb... es akkor egy allami vezeto, aki havonta milliokat keres, meg nem tud 1 piszokegyszeru mondatot megerteni... sztem ez a botrany... ha mindenkinek kell nyelvemet tudnia, ahhoz, higy meg tudjon ugyahigy elni, akkor egy allami felsovezeto is tudjon idegen nyelven megnyikkanni...

(Mas kerdes persze, hogy szerintem nem feltetlen szukseges, hogy tudjon, mint ahogy nem kell elvarni azt sem, hogy egy takarito, vagy akarki mas tudjon angolul...)

2015. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még az egykori szotyialista ideológia utóhatása lehet az, hogy kevés tudással és iskolával túl magas állásokat töltenek be Magyarországon. A szotyializmusban volt gyakori az, hogy például 6 elemivel TSZ-elnök lett valaki, mert volt pártkönyve és hátszele. Ez nem vicc, tényleg volt ilyenre példa. De még sorkatona koromban is láttam olyan hadnagyot, aki akkor próbált érettségizni levelezőn vagy estin. Még velem oldatta meg a matek feladatait.

A kérdés az, hogy aki valódi tudással, valódi diplomával és valódi nyelvvizsga bizonyítvánnyal rendelkezik, az most akkor hova menjen? Húzzanak ki innét külföldre? De hisz akkor meg az a baj, hogy a diplomások és szakmunkások elvándorolnak.

Olyan jajveszékelést is lehet hallani, hogy az orvosok elvándorolnak. Ugyanakkor meg a szocializmusban a vidéki iskolákban gyakori volt az, hogy az amúgy jó képességű de pártkönyvvel nem rendelkező szülők gyerekei csak rossz iskolákban tanulhattak tovább és rossz jegyeket kaptak. Mert a jó iskolák kellettek a párttagok gyerekeinek. Márpedig sok jó orvos kitanulhatott volna a jó képességű gyerekekből, akik a mai napig itthon is maradtak volna. De így, az ország említett bűne miatt még azok is elhúznak innét.

2015. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!