Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai tizenéves korosztályról?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
mindenki általánosítani fog hogy drogos piás kis ku.rva mind...
2015. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kerdesed tul altalanos, kerjuk pontositsd, mert nincs kedve senkinek esszet irni valaszkent :-).

vagy hasonloan feluletes valaszt tudok: vegyes a velemenyem. Vannak dolgok amikben tajekozottabbak pl. informatika, kommuikacios eszkozok tekinteteben...de az emberek kozotti kapcaolatok kialakitasaban, elmelyiteseben, megtartasaban feluletesebbek, gyerekesebbek, nincs aki tanitsa oket. Hamarabb kezdik a szexet, tobb mindent kiprobalnak (ana..is szex, promiszkuitas...stb.), de lelkileg ugyanugy nem erettek...

Sokuknak nagyon hatarozott elkepzelese van mar fiatalon az eletukben elerendo anyagi dolgokrol, masok meg lesgzivesebben meghalnanak annyira remenytelennek erzik az eletuk.

Nagy elvarasaik vannak, hogy nekik mi jar a szuleiktol.

Szerintem hamarabb isznak alkoholt, rengetegen fogyasztanak energiaitalokat, tulsulyosak, kevesen sportolnak, sokat adnak a statuszszimbolumokra es a kulsosegekre...

de nyilvan nem mindegy hogy a kiskamaszokrol vagy a kamaszokrol (15 folotti korosztalyrol van-e szo...


Na ez a valasz olyan mint akerdes:-)

2015. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagy részük divatmajom. Nem lenne velük semmi baj, csak az a problem ,hogy azt hiszik az a menő amit látnak (cigi,pia,drog stb.). Nem merik vállalni magukat, mert kifognák őket, inkább beállnak a sorba.


Persze voltak,vannak,lesznek olyanok akik merik magukat adni, de valljuk be hogy tényleg nagyon sokan vannak akik "el vannak kanászosodva"

2015. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem ha valami nem tetszik, mindig a szülőket fikázom...
2015. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én része vagyok a mai tizenéves korosztálynak (14 F), úgyhogy "belülről" tudom megvizsgálni a problémát. Az, hogy mindenki drogos r*banc, vagy divatmajom, az túlzás, bár valóban sokan vannak. Én egy erős budapesti gimnáziumba járok (hatosztályos, nyolcadikos vagyok). A mi osztályunkban senki sem iszik, bulizik, vagy szexel, viszont mindenki tanul, jár különórára, stb. Sokszor hallom, hogy mi vagyunk az "ideális" tizenévesek. Igaz ez? Szerintem nem egészen. Ugyanis az osztály nagy része nagyon gyerekes, nem ekég önálló, nem jár el otthonról egyáltalán (vagyis moziba se megy el a barátaival, vagy ilyesmi, pedig szerintem ezt nyugodtan lehetne ennyi idősen). A szüleink túlságosan féltenek minket, a drogos bulis kamaszok tökéletes ellentétét nevelik belőlünk. Egyáltalán nincs társasági életünk, fel se merül, hogy járjunk valakivel, tulajdonképpen ránézni is félünk az ellenkező nemre. Szerintem ez se jó, egy 14 évesnek azért lehetne már egy kicsit izgibb élete. Szerintem az arany középút lenne az ideális. Amíg egy 14 éves normálisan tanul, addig engedni kéne, hogy menjen házibuliba (alkohol nélkül, úgy, hogy szülő is van a házban), járjon valakivel (csóknál tovább nem kell nagyon menni, és csak akkor, ha tényleg tetszik a másik, és nem csak azért csinálod, mert menő). Nem kell egy társasági élet nélküli robotnak lenni, de zülleni se, arany középutat kell találni. A másik probléma a számítógép. Az jó, hogy minden kamasz ért hozzá, tudja használni, mert fontos a mai világban. De nagyon túlzás, amit sokan csinálnak. Szerintem jobb lenne, hogyha a facebookos chat-elés helyett az emberek inkább tényleg a barátaikkal lennének, illetve szerintem egy számítógépes játék sose tud olyan érdekes lenni, mint amikor emberek között vagyok, beszélgetek, stb. Amikor egy embernek már fontosabb a virtuális világ, mint a valóság, az nagyon rossz, kamaszként és más korban is.
2015. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Rozsda~RUST ***** válasza:
15 éves vagyok , tehát teljesen benne vagyok a dologban. Szomorú dolog , de a cigaretta , az alkohol és esetleg a dfog is menő a kamasz körökben. A minap azért néztek le a lányok , mert beszari vagyok és nem merek inni. Én is sokat szoktam gépezni , de van egy hobbim , aminek köszönhetően párszor elengednek kocsmázni. Rájöttem , hogy brutál jó dolog , tehát ha lehet én is gyakorlom.
2016. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!