Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik könyv, film vagy zene...

Bia678 kérdése:

Melyik könyv, film vagy zene volt rátok nagy hatással és miért?

Figyelt kérdés
Ha lehet akkor ne túl régieket, hanem valami olyat, amit a mostani évek tizenéveseinek tudtok ajánlani. Elöre is mindenkinek köszönöm a válaszokat :)

2014. márc. 2. 20:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Truman Show
2014. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
amerikai história x
2014. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Könyveket nem írok, a legtöbb politikai, történelmi és/vagy pszichológiai témájú.


Filmből viszont van egy-kettő! Harcosok klubja, Mátrix, Felhőatlasz, V mint Vérbosszú, Truman Show, Super Size Me, annyi van, mint a rosseb.


Zene. Zene... punk, punk-rock. Mármint a kreatívabb fajtából. Beindítja az agyad.

2014. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Könyv: Száll a kakukk fészkére, Nővérem húga, 19 perc, Idegen arcocska, Mario és a varázsló, Komfortos mennyország, A hullám...


Film: Atomcsapda, Gilbert Grape, Ez a fiúk sorsa, A jövő kezdete, A hullám, A kis hercegnő...


Zenéből musicalek: Mozart, Elisebath, Matilda...


Mindegyik más-más okból, de nagy hatással volt rám. Meghatóak, megrázóak, felkavaróak voltak, vagy egyszerűen csak nagyon tetszettek valamiért.

2014. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Jég és tűz dala :) Konkrétan nálam ezek a könyvek letaszították a trónról a Gyűrük Urát.
2014. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 piriiiiii ***** válasza:
66%

Az a gond, hogy én szinte kizárólag csak régebbi műveket tudnék mondani... :( Leírom azért azokat is, meg összeszedek néhány újat is.

Hát zenében elsősorban a Doors van rám elég nagy hatással, akkorával, hogy elsőszámú rajongó vagyok. :) Ez sem mai zene, egészen konkrétan a hatvanas évek második fele.

Aztán ott van Ákos, ő azért biztosan ismertebb, bár néhány éve szerintem már elég fosul csinálja, amit csinál... Meg a Kispál, a Pink Floyd... utóbbi szintén hatvanas évekből származik. Michael Jackson, Vad Fruttik.

Könyvek közül nagy hatást Susan Kay Fantomja hozott például. Nem tudom, hogy mit olvasnak a mostani tizenévesek, de ezt bátran ajánlom mindenkinek. Nem szoktam sírni könyveken, de ezen sírtam.

És nagyon szeretem még Orwell 1984 című könyvét, ezt viszont annyira nem ajánlom mindenkinek, mert a mostani tizenévesek szerintem 10-20 oldalnál nem jutnának tovább...

Filmek terén talán kicsit könnyebb a dolog...

Az 1984nek van filmváltozata is, nos az tényleg hatással volt rám, mert a megnézés utáni estén álmodtam is róla, amit aztán másnap még le is írtam, annyira mély nyomott hagyott bennem.

Meg ott van az örökzöld Hair, ami ugyancsak a hatvanas évekről szól, bár 1979ben készült, asszem.

Meg az Egy makulátlan elme örök ragyogása c. film Jim Carreyvel, zseniális szerintem. A kishercegnő, ebből jó a régebbi meg az újjabb változat is.

Ha még gondolkodnék, tudnék egy csomót mondani. :)

2014. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Könyvek: szinte kizárólagosan történelmi témájú könyveket szoktam olvasni, leggyakrabban visszaemlékezéseket, vagy hadtörténeti értekezéseket. Ezek inkább összességében vannak rám hatással, mint sem külön-külön, de ezeket nem ajánlom csak azoknak, akiket érdekel a téma.


Zene: csak régieket tudok ajánlani, azaz pontosabban azok vannak rám a legnagyobb hatással: Zámbó Jimmy, Szécsi Pál, Máté Péter, a régi magyar nóták, dalok, a klasszikus magyar rock és metál zene, ezek vannak legnagyobb hatással rám, mert egyrészt a magyar kultúra részei úgy gondolom, büszkék lehetünk rájuk és valahogy olyan kellemes melegség tölt el, amikor felcsendül egy két kedvenc számom, dalom és örülök neki, hogy nem kell a külföldi zene felé fordulnom, ha valami minőségit szeretnék hallgatni.


Filmek: rengeteg kedvenc filmem van, de olyan igazán letaglózó, teljesen az életemet átértékelő filmmel még nem találkoztam, pedig elég rendszeresen nézek filmeket és a műfajok között is majdnem minden játszik.


Elnézve a korábbi válaszokat csak ajánlani tudok minden említett alkotást, java részüket magam is ismerem :)

2014. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy piriiiiii-nek jó ízlése van, kicsit elvont, de Ő már csak ilyen ;)
2014. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Film: Szerelmünk lapjai nagyon sírós és romantikus film, szerintem nem is merném többször megnézni mert nekem sokkoló volt
2014. márc. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem húga c. film. Számomra nagyon elgondolkoztató és "tanulságos" film.


Mesében pedig nem tudom láttad-e, de az Anyát a Marsra! c. mese :) Húgomat vittem el rá moziba, de ő még szerintem kicsi volt ahhoz, hogy megértse. Engem jobban megérintett (pont 14-15 évesen, mikor ugye minden kamasz lázad az édesanyja ellen)

2014. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!