Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha hallásserült vagyok (hallók...

Ha hallásserült vagyok (hallókészüléket hordok), beszélhetek valaha normálisan? Volt/van olyan sérült, aki meg tanult normálisan beszélni? 14/L

Figyelt kérdés
Nincs olyan nagyon-nagyon sok/nagy beszédhibám, a s, zs, z, sz betűket nem tudom Jól Kimondani, ettől függetlenül alig vehető észre, mivel hamar felfedezték az őseim, hogy sérült vagyok. Tippek? Valami? Idegesít engem, habár néha van ilyen csak. Amúgy tényleg alig észrevehető, csak nagy figyeléssel veheti észre a másik személy, hogy ‚‚valami nem stimmel''.

2015. jan. 16. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó logopédus simán megoldja, vagy vannak ilyen mondókák amiket gyakorolni lehet.

Itt van pl egy oldal, ezen is találhatsz magadnak valót [link]

de amúgy meg ne zavartasd magad emiatt, jó ha javítani akarsz, de senkit nem érdekel hogy néhány betű nem tökéletesen hangzik el

2015. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyakorolj,Gyakorolj,ne hagyd elveszni,beszélj sokat,olvass félhangosan mondjuk.

De inkább beszélgess,esetleg ha létezik speciális logopédus kérd a segítségét.


Szerintem.

2015. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek. ✌💕💖
2015. jan. 17. 00:39
 4/5 anonim válasza:
Gyakorolj sokat:) ( saját tapasztalat, én is hallássérült vagyok ) :)
2016. jan. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak gyakorlás kérdése! Nekem volt logopédusom is, mert én is hallássérült vagyok. Csak oviban volt nálam és nekem harmadikos koromban sikerült már rendesen beszélni!
2018. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!