Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazolatlanul kihagyott...

Igazolatlanul kihagyott tárgyalásoknak mik a követlezményei?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem megy el több tárgyalásra(gyermekelhelyezési per), milyen következményei lehetnek? Volt már valaki hasonló helyzetben? Ilyenkor milyen eljárás veszi kezdetét?

Tapasztalatok érdekelnének!



#tárgyalás #mulasztás #Birosági tárgyalás elmulasztása
2015. jan. 17. 05:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos, ha az alperes nem megy el, simán éleszti a pert. Ha a felperes, meg is szüntetik. Ha a tanú, akkor penzbuntetesre itelik
2015. jan. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
55%
A válaszhoz több mindent kellene tudni. Először is nem mindegy, hogy valaki egyszerűen a füle botját sem mozdítja az idézésre, vagy pld. előre jelzi, hogy valamiért, mondjuk betegség miatt nem tud megjelenni. A betegséghez orvosi igazolást is mellékelni kell. Az sem mindegy, hogy milyen pozícióban van az illető, felperes vagy alperes, tanú, szakértő, stb. Az is fontos, hogy szabályszerűen kézbesítették-e neki az idézést (tehát hogy tudott-e egyáltalán a tárgyalásról). Ha szabályszerűen kézbesített idézés ellenére nem jelenik meg, és nem is ad semmilyen életjelet, alperesként bukja a pert. Felperesként ha nem megy el, nagy valószínűséggel megszüntetik a pert. A tanút bírságolni is lehet. Úgyhogy sok a variáció. Keress rá a neten a Polgári Perrendtartásra, ott részletesen megtalálsz mindent.
2015. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második, értő olvasás? "Igazolatlanul kihagyott".

Mellesleg idezest csak szabályszerűen lehet kézbesíteni, ugyanis ha át veszi, ha nem, a törvény szerint kézbesítve van.

2015. jan. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom te vagy az alperes, akkor is ítéletet fognak hozni. Kérdés a jogi képviselőd sem képviselt? A gyerek nálad van?

Ha nálad van akkor problémás(abb) a helyzet.

Ha nem nálad van a gyerek és te nem mész el a tárgyalásokra akkor simán ítélet is hozhat a bíró.

Ahogy elóttem írták a szabályosan kézbesített idézésnek van relevanciája, de az, hogy nem veszed át a levelet azért nem oldja meg a problémát. Tartásra kötelezhetnek simán távollétedben is. Megjegyzem roszabbul is járhatsz ha nem képviselteted magad.


Nem ugyanazok a következmények mint büntetőnél, de én ott mostanában elég durva büntetéseket hallottam.

Felperes, alperes, (vádlott-terhelt, sértett) vagy tanú vagy egyáltalán nem mindegy.

Büntetőnél, ha te sértett vagy és beidéz a bírö és te igazolatlanul nem jelensz meg, akkor pénzbírságot is kiszabhat. Joghallgató vagyok, járok be mostanában a pkkbra, az egyik tárgyaláson 100.000 Ft büntit kapott a sértett, mert nem jelent meg. Csak néztem. A sértett!


Szóval a bíró mérlegel majd, és hát nem enyhíti a körülményeket, hogy te többször nem jelenték meg, ezzel is akadályoztad a bíróság munkáját, ismét tárgyalást kiírni miattad stb.

2015. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!