Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kezdek nagyon megijedni. Mi...

Kezdek nagyon megijedni. Mi lehet a bajom? ( lelki zűűr)

Figyelt kérdés
Már ki tudja mikor kezdődött ez az egész de kb. 11éves korom óta folyamatosan életunt és rosszkedvű vagyok. Az évek múlásával egyre rosszabb lett a helyzet. Két éve a szüleim iszonyat csúnyán összevesztek apám elverte anyám és ez majdnem minden este megtörtént hónapokig. A jegyeim a suliba folyamatosan romlottak nem érdekelt sem a külsőm se semmi magam körül. Volt egy barátom ő nagyon sokat segített egyébként. Még tavaly ősszel elkezdtem folyamatosan rosszul lenni. Olyan gondolataim voltak,amiket sose csinálnék meg. Pl. féltem,hogy megölök valakit/kiugrok valami elé,megőrülök. Közben vert a szivem,fulladtam,nyomást éreztem a mellkasomon stb. Pánikbetegséggel kezelnek azóta is. Az egész érettségim elrontottam sokat lógtam tavaly a suliból,amíg nem kezdtem gyógyszert szedni,mert folyamatosan rosszul voltam. Azt vettem észre,hogy javult azóta a helyzet,azonban kb két-három hete ismét fura dolgok történnek. Teljesen!! elvesztettem az érdeklődésem minden felé,újból érzem ezeket a testi tüneteket,nem érdekel a tanulás,sem a munka,sem a külsőm közben érzem magamon a stresszt. Bár mire fel?..Olyan érzés mintha megszállt volna egy szellem és a mellkasomon csücsülne miközben eszi a szivemet. Úgy érzem semmi értelme az életnek,igazságtalan és nincs hozzá kedvem. Meg kéne ezt állítani valahogy:( Egyébként azt hiszem szerelmes lettem valakibe,akibe nem nagyon lenne szabad... Mi történik velem?
2015. jan. 17. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem állj le a gyógyszerekkel és próbáld meg valami más módszerrel kezelni a pánik rohamot. Olvass utána neten, vagy kérdezz meg valakit, aki ért az ilyenekhez és nem orvos. Mivel nyilvánvalóan már a gyógyszer sem használ, tök feleslegesen szeded be. És akkor már csak árt. Lehet amiatt vagy ennyire lehangolt.

Próbáld meg valahogy helyretenni ezeket a testi tüneteket és akkor utána már foglalkozhatsz a szimpla depresszióval.

Ha belemennél egy kicsit jobban a témába, megpróbálhatok neked segíteni privátban.

2015. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Monotonnak érzed az életed?( felkelsz, eszel, szenvedsz, alszol...és ezek ebben a sorrendben)Esetleg nem motivál semmi? sokat várnak tőled, akár te is magadtól?

Egy időben én is ezt éreztem :(

Ha még iskolás vagy, akkor csinálj valamit amit nem szoktál, tegyél valami jót az emberekkel. Segits idegeneknek. Keress a neten valami karitativ tevékenységet környezetedben. (ehez nem kell Istenben hinned..) Olyan emberekkel ismerkedtem meg, akikből áradt a szeretet és a pozitiv gondolat és ez hatással volt rám. Nem lett belőlem egy önzetlen szamaritánus, nem lettem jó ember, de mégis valami jót éreztem :D

Nem kell időseket átkisérned az úton vagy bevásárolnod nekik...ez egy közhely.. azt majd elvégzi a kedves gyereke vagy unokája..

Elég ha kaját osztassz egy nagyvárosban, vagy csak segélycsomagokat raksz szét egy raktárban..

2015. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De ha ez nem fekszik neked és felnőtt vagy, akkor fogj egy-két táskát dobálj be pár túlélőcuccot ami kellhet és utazz el egy párhétre. :D a lényeg, hogy ne törődj semmivel, ne érdekeljen semmi. Ha kizársz minden tényezőt, amin agyalni szoktál, akkor csak te maradsz és könnyebb megtalálnod az "utadat"
2015. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hé ébresztő! Valòjában mindegy hogy fiu vagy vagy lány vagy( szerintem lány) de akkor is nem kötelessèged úgy élni ahogy a szüleid(és nem is ez a feladatod) csak annyit kérek töled hogy egy kicsit nyisd ki a szemed és tárd ki a szived! ( elmondom közérthetöbben: nézz lásd meg a világ csodáit: a napsütés, a levegő, az hogy látod a fákat, a virágokat a villamost csilingelni a zajokat azt hogy egyszerüen élsz!) Nem hiszem hogy van olyan dolog ami pánikba dönt mert ha erős vagy akkor itt a helyed ezen a földön! Ès szerintem az hogy ide megirtad az bizonyitja is! Szòval fel a fejjel biztos vannak céljaid de ha nincs az sem baj meg fogod találni csak egy kicsit higyj magadban! ( ja es ugy gondolom hogy te sem szeretnéd ezt a gyogyszeres biszbaszt de szerintem nincs is szükséged rà) Csak annyit mondanák neked hogy élj és keress!
2015. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!