Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nulla önkontrollra mit ajánlan...

Nulla önkontrollra mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan szinten zéró az önkontrollom, hogy az már saját magam számára is gáz. Mondok pár példát..Egyetemista vagyok, nyilván tanulnom kéne, de hiába próbáltam levezetni magam előtt, hogy mi lesz ha nem tanulok és lesz.rom az egészet, egyszerűen arra is csak annyi volt a reakcióm, hogy megrántottam a vállamat, aztán félredobtam a könyvet. Volt párkapcsolatom is, akit esküszöm, hogy szerettem, de nem tudtam parancsolni magamnak, többször is megcsaltam a páromat, aki aztán szakított velem, miután megunta az életvitelemet. A legdurvább, hogy ez sem viselt meg különösebben. Aztán van a kaja-ügy. Nincs rossz alakom, egyáltalán nem vagyok kövér, sőt talán csak max 1-2 kg felesleg ha van rajtam..de egyszerűen imádok enni, sokszor és sokat, főként édességet. Képtelen vagyok abbahagyni, és tudom hogy meg kéne állnom, hogy ne is vegyek, de nem tudom, mert még ehhez sincs önkontrollom. Sokszor már észre sem veszem a boltba, hogy automatikusan telepakoltam a kosaramat édességekkel. A leggázabb viszont az, ami miatt már rendőrségi ügyem is volt, ha valaki kötekedni próbál, beszól, vagy csak nem úgy néz rám, ahogy kellene, rögtön nekimegyek. Ebben sincs önkontrollom, és már saját magamtól is félek gyakorlatilag, hogy képes vagyok bárkit megtámadni.

Nem drogozok, nem vagyok alkoholista sem, ezt leszámítva élem az életemet, mint bárki más. Sportolok is (bár a küzdősportok, amit már többen is javasoltak sajnos kivitelezhetetlen). De úgy látszik ezek ide kevesek. Félek, hogy mi lesz velem, de sajnos nem tudok raja változtatni.


2015. jan. 18. 10:20
 1/5 acelsziv ***** válasza:
önfegyelem és felelősség
2015. jan. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, azt én is tudom..de hogyan? ha semmi motivációm nincs rá?!
2015. jan. 18. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján szerintem két fontos dolog érint téged. A motiválatlanság és az önzőség.

Szóval rá kéne jönnöd és meg kéne konkrétan fogalmaznod, hogy téged mi motivál.

És el kéne kezdened foglalkoznod mások érzéseivel is, nem csak a sajátoddal.

2015. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez vagy te! Ennyi.
2015. jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szakember segítségét ajánlom. Biztosan van valami oka, hogy ilyen vagy. Rá kell jönni és fel kell dolgozni, meg kell oldani, el kell fogadni.
2015. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!