Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan hívják ezt a folyamatot?

Hogyan hívják ezt a folyamatot?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudom elmagyarázni, de megpróbálom.



Pl.:


Adott két ember (férj és feleség).

A feleség terhes lesz, majd megszüli a gyereket, és rajta marad egy kis felesleg, erre a férj el kezdi olyan neven illetni, ami a súlyára utal. (pl.: Husikám)

Ezt a lány hagyja, majd ez a "megnevezés" egyre súlyosabbá válik.

És aztán a folyamat végén, már ki alakul az, hogy az egyik fél (esetünkben a férfi) olyan nevekkel illeti (dagadt di...(sertésállat)), olyan durva dolgokat vág a nőhöz, amivel, már csak sértegeti.



Igazából ennél jobban nem emlékszem, valahol az interneten olvastam erről a dologról, csak érdekelne a neve.


Lehet egy kicsit nehezet kérdeztem, de hát.... :D


Köszönöm a válaszokat.



2015. jan. 19. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:

igény szint csökkenés,vagy eligénytelenedés.

buta emberek vannak úgy vele,hogy én teljesítettem a társadalom és a család által rám kiosztott szerepeket van gyerekem,férjem ezért innentől lesza-rok mindent az egészségemet is,és egy lamantin leszek.


a vége az ilyesminek az,hogy a férfi egyre inkább becsapva érzi magát,egy idő után már nem is kívánja a nőt részben a teste,részben az élethez egészséghez való viszonya miatt,mert azzal,hogy tönkreteszi magát nem kimondva azt közli-nem akarok tetszeni neked-ennek a vége az elidegenedés majd a válás.


a célozgatás meg egy ki nem mondott kérdés-miért nem akarsz tetszeni nekem?miért nem törődsz magaddal?

aztán amikor megszűnik a tisztelet,mert valóban nehéz tisztelni egy kártékony önpusztítót és akkor jönnek a durvább becenevek.

2015. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy hívják: elhízás.
2015. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm, de nem pont erre gondoltam. :D

De jó ezt is tudni. (Bár ha szépen le vezettem volna magamban a miértjét erre rájövök.)


Lehet egy másik példával kellett volna elő állnom.


Az egész "folyamat" alatt arra gondoltam, hogy van egy kis dolog, majd egyre nagyobb lesz, a végén megsértve az adott személyt.


Akkor egy másik példa két barátról:


Ugye van a legelső szakasz amikor mind a ketten megismerkednek, ilyenkor még nincsen semmi különös.


Majd mit tudom én, mondjuk 4-5 nap múlva jönnek a kisebb viccelődések, majd miután jobban egymáshoz szoktak egyre-egyre durvábbak (néha egy-egy anyázás). (még ha nem is gondolják komolyan.)


Tudom, hogy ez se, és a legelső példám sincs mindenkinél.


A második példámat, szerintem azzal magyarázzuk, hogy a két barát összeszokott, bensőségesebbé vállt a kapcsolatok, ezért merik ezt meg tenni egymással. (ismétlem magam: még ha nem is gondolják komolyan. :D)


Ezzel tisztában vagyok.


Tehát amire én kíváncsi vagyok, az a neve ennek az egésznek (vagy fogalma, ha így jobban tetszik) (igazából nem tudom, hogy ennek adtak-e nevet, vagy sem, de én régen amikor olvastam róla volt valamilyen neve.)


Tehát az ilyen eseteknek az összefoglaló nevére vagyok kíváncsi.


De az is lehet, hogy a fentebb említett két példát máshogy hívják.

2015. jan. 20. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:

ennek meg kontroll vesztés a neve.

az alapeset olyasmi mint amit vázoltál.

egyenlő felekként indulnak,aztán nem kimondva de kialakul egy dominancia harc amiben az egyik engedi,nyugtázza a másik hatalmi törekvéseit.

a vége az,hogy elveszíti az irányító szerepét a kapcsolatban,míg a másik irányító domináns lesz.

tehát kontroll elvesztése,másik oldalról meg ledominálás,kontroll elvétel.

2015. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. :D


További szép napot.



U.I.: Egyébként, csak szerintem van sok 74%-os ember ezen az oldalon? (Mint én.)

2015. jan. 20. 17:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Elkanászodás elég jó szó rá? Benne van a tisztelet elvesztése is.
2015. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én igazából a szakszót kerestem, mit tudom én, amit mondjuk egy pszichológus használna ezekre az estekre.
2015. jan. 21. 16:19
 8/8 anonim ***** válasza:
a társasági dinamikában kontroll elvétel a neve ahogy írtam is.
2015. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!