Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap észrevettem, hogy a...

Tegnap észrevettem, hogy a jobb vállam lejjebb van, mint a bal. Ezt enyhe gerincferdülésnek hívják ugye? El kell mennem ortopédiára? Tudom korrigálni? Meg tudom állítani a folyamatot?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 12:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nekem pont ilyen bajom volt gyerekkoromban...tudom h nem nagy segítség lesz a válaszom, de akkor mi a tengerre mentünk a szüleimmel és ott helyre is jött...De szerintem menj el egy ortopédhez és ő biztosra megmondja mit csinálj, én ezt tanácsolnám...
2012. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ennyiből nem tudjuk, hogy milyen fokú. Ortopédiára kell menni, gyógytornával lehet rajta segíteni, ha enyhe.
2012. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyszer egy anyuka mesélte, hogy meglátta a tini lánya hátát a fürdőszobában. Visszahőkölt, mert a gerince S betű formájú volt. Azonnal elvitte orvoshoz, és fűzőt kapott, amit ruha alatt állandóan viselnie kellett. Egy kivizsgálás nem árt. Nekem egyébként akkor van magasabban az egyik vállam, mikor egy rossz mozdulattól elkap a Hexenschuss_boszorkánylövés:)) No, akkor napokig ilyen ferde vagyok.
2012. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elmentetek a tengerre és? :)

Ezt nem értem. Mit csináltál ott? Sokat úsztál? Azért jött helyre??? Vagy miért?


Nem gondolom, hogy nagyon súlyos a helyzet, de inkább most szeretném helyrehozni, és kijavítani, mint, hogy pár év múlva úgy nézzek ki mint egy gumicukor:S

2012. dec. 16. 12:37
 5/11 A kérdező kommentje:

Jézusom :S


De.. jajj nagyon megijedtem most. Én nem akarok fűzőt hordani, meg nem akarom hogy görbe legyen a gerincem.

2012. dec. 16. 12:39
 6/11 A kérdező kommentje:

Az enyhe gerincferdülés általában nem jár panaszokkal. Néha, hosszabb ülés vagy állás után a hát fájdalmassá vagy merevvé válik. Később enyhe vagy súlyosabb fájdalom jelentkezhet.


Az enyhe gerincferdülést a szokásos fizikális vizsgálattal is fel lehet ismerni. A szülő, a tanár vagy az orvos akkor gyanakszik gerincferdülésre, ha a gyermek egyik válla magasabban van, vagy ha ruhái nem állnak egyenesen.

Minél korábban kezdik ezt, annál nagyobb eséllyel előzhető meg a súlyos alaki eltérés.


De nem írja azt, hogy javítható, eltüntethető, ooo istenem...

2012. dec. 16. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Enyhe esetben nem kell fűző.

Enyhe esetben torna, középsúlyos esetben fűző, súlyosnál meg műtét.

Ha nem akarsz fűzőt meg műtétet, akkor el kell menni orvoshoz, és betaratani amit mond, hogy ne romoljon.

2012. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Orthopédiára mehetsz vele, de addig kezdj el kondizni, úszni. A lényeg az, hogy ne például teniszezni, ami csak az egyik oldaladat terheli. Ilyenkor semmilyen aszimmetrikusan terhelő sport nem jó, ami a fél oldalad terheli. Ha csak hanyagtartás vagy enyhe scoliosis van 1,5 év alatt rendbe lehet tenni. A vállövi izmokat és a geroncoszlop melletti izmokat kell megerősíteni. Érdemes energiát belefektetni, mert megúszod, hogy 40-50 éves korodtól nagy hátfájdalmaid legyenek.Mert hogy ugyanez az emberke leszel Te akkor is és ha jön a fájdalom az összezsugorodott izmok miatt az neked kell elviselned. Hát hajrá !!
2012. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
64%
Hát egyértelmű mit csináltam tengeren...úsztam igen elég sokat, de bocs h nem írtam oda az imént...
2012. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szeretném veled megosztani az én történetem. 18éves lány vagyok, általános iskola 7. osztályában vettük észre h az egyik csipőm feljebb van mint a másik...elmentünk ortopédiára, ahol az orvos felírt egy orthopéd cipőt...fél év múlva visszamentünk, nem mondott az orvos semmit, mire anyum felszólalt, hogy látványosan romlik a gerincem! Az orvos így adott beutalót Pestre...nem tudom hány hónap után el is jutottam oda...felírták a fűzőt... 14-15éves voltam....mikor kontrollra mentem, sajnálatosan hallottam ahogy mondja az orvos hogy nem javult semmit =(. Szóba jött az amitől mindig is rettegtem és amire álmomban se mertem gondolni..a műtét. Továbbküldött Pécsre az orthopéd klinikára egy sebész professzor úrhoz...mostmár csak rajtunk állt hogy elmegyünk-e oda...nagyon tartózkodtam tőle, sokat sírtam, de anyukám rábeszélt (szerencsére!!). Hosszú hónapok teltek el, ráadásul pécs nagyon messze van a lakhelyemtől...találkoztunk a professzor úrral, elbeszélgettünk, majd hazamentünk, pár hónap mulva visszamentünk a döntéssel, majd 4-5 hónap mulva végre sor került a műtétre...ez idő alatt is csak folyamatosan romlott...ez a sok sok várakozás...műtét előtt 3héttel vizsgálatok, mikor befeküdtem másnap meg is műtött. Ez volt 16éves koromban, 2010 őszén. 1hét mulva haza is jöhettem...Igaz, hogy sok fájdalmat éltem át de jól vagyok, boldog vagyok hogy akkor belementem a műtétbe, kitudja hogy néznék már ki, mert már bordapúpom is volt... és már megsem érzem hogy titán rudak vannak a gerincembe :) semmit nem érzek :) Azt tanácsolom, hogy mielőtt intézkedjetek, menjetek ortopédiára mert igenis romolhat, nemis akárhogy...ÉS úgy nem lehet élni hogy már kitudja hány fokos a görbület...lerövidítheti az életkort is, mert később nyomni fogja a belső szerveket, tüdőt, szívet... Jobb az elején cselekedni...és sajnos sok esetben nem segít a fűző :S 7-8éves korban ha megkapja valaki és hordja pár évig annak még segíthet, de nekem már késő volt . Hát, remélem tudtam "segíteni".
2012. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!