Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye hogy ellopják...

Mennyi az esélye hogy ellopják az órám a suliban? (drága)

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írok, mert a rokonaim mindig szekálnak, hogy hogy mehetek el egyáltalán iskolába ilyen drága órával. Már mondtam nekik mindent, de nem nyugodtak meg, mert már volt a suliban lopás. Nagyon jó gimnáziumról van szó, soha nem is volt lopás csak 1-2 esetben, EGY személy felől, akit mellesleg ezért ki is csaptak. Azóta semmi ilyesmi nincs, az osztályban többen is vannak, akiknek viszonylag sok pénzük van, a problémás személynek nem volt elég, gondolom ez zavarhatta. Ezt csak azért írom hogy tudjátok a szituációt.


A problémám: Mindig feljön ez az óra kérdés, amit én vettem meg magamnak a saját pénzemből, (dolgoztam). Mondhatok nekik bármit, nem hagynak békén. Az óra valóban drága, DE mindig a kezem van, testnevelés órán pedig van bent a tornateremben, az értékmegőrzőben, ahonnan esélytelen hogy elvigyék. Nagyon zavar, hogy mindig ezzel csesztetnek.

A kérdésem, hogy mivel állíthatnám le őket? Tényleg teljesen tanácstalan vagyok, próbáltam már mindent.

A válaszokat előre is köszi.

17/L


2015. jan. 21. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Te írtál ide kérdést korábban a 70 ezres óráról amit a diákmunkáért kapott pénzből vettél?


Szerintem ha mindig rajtad van vagy szem előtt. akkor nem fogják ellopni. A diákok nagy része ennél drágább telefonnal mászkál. De a te órád, nem hiszem, hogy a rokonaidnak bármi köze lenne hozzá, gondolom nem ők adták rá a pénzt. Ne foglalkozz velük, majd megunják és abbahagyják

2015. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, nem még nem írtam ki kérdést:) Nem 70 ezerbe került, kicsivel nagyobb összeg.. Meg nem is diákmunka volt, felnőtteknek szóló, csak apukám el tudta intézni hogy mehessek a munkahelyére dolgozni, ami viszonylag jól fizetett.

Én is így gondolom, a telefonom nagyobb összeg (nem írnám le mennyi, nem is nagyzolásból írom csak a miheztartás végett), arra mégse mondanak semmit. Pedig azt tényleg sokkal egyszerűbb lenne ellopni.

A választ köszönöm, ment a zöld kéz!

2015. jan. 21. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen féltik az órád és jogosan, mert nem tudhatod, kinél mi folyik otthon, a háttérben és mikor kényszerül lopásra vagy akármi. Viszont ha mindig rjatad van vagy értékmegőrzőben, úgy csak nem lesz baj, majd megértik ők is.
2015. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nem azért, én is erős, jó gimibe jártam mégis loptak nálunk, és fogalmunk sem volt, hogy ki. Amikor tőlem elloptak 5000 Ft-ot (bérletet akartam venni délután) a ZÁRT tesiöltözőből, a táskámban lévő kis bőrszütyőben lévő pénztárcámból, akkor derült ki, hogy már korábban is loptak másoktól, csak senki nem merte kinyitni a száját. Elloptak az öltözőből ezüstnyakláncot, pénzt, órát, karkötőt és még nem is csak a mi osztályunkból, mert "valahogy" híre ment annak, hogy én felmentem pattogni az igazgatóhoz, és utána hirtelen minden osztályból 2-3 ember ment és szólt. A rendőrségre is elmentünk anyámmal, de ott közölték, hogy mivel 10 (vagy 20?) ezer Ft alatti a kár, így ez csak szabálysértés.

Utána kijöttek a zsaruk a suliba is beszélni az igazgatóval, de az égvilágon semmi következménye nem lett. Még egy zárcsere sem! Megkaptuk, hogy ne hordjunk magunkkal értékeket. Kösz a semmit...

Szóval ne kísértsd a szerencséd, én azt mondom. Az, hogy eddig nem lopták el, nem jelenti azt, hogy a jövő héten nem fogják, enyveskezűek mindenhol vannak.

2015. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!