Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éjszakás műszak után mikor...

Éjszakás műszak után mikor szoktatok nyugovóra térni?

Figyelt kérdés

Illetve mikor keltek fel ?

Előfordul , hogy éjszakás műszak után fogyasztotok alkoholt ?



2015. jan. 22. 10:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
A lehetö leghamarabb megyek aludni ha 6kor végzek 7.30kor már tuti alszok általában 2-3 ig. Alkoholt nem szoktam inni. Miért érdekel ilyen dolog?
2015. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azért érdekel , mert ismerek olyanokat , akik szoktak alkoholt fogyasztani éjjeles műszak után , és semmi bajuk nincs , mikor felkelnek .

Előfordult már velem is , de ilyenkor is legkésőbb 10 -kor már alszom .

2015. jan. 22. 10:31
 3/20 A kérdező kommentje:

Az is érdekelne , hogy milyenek az étkezési szokások éjszakai meló után .

Mert Én , mikor felkelek semmit nem tudok enni , és sajnos ingerült is vagyok .

De ez mindig csak az éjjeles műszak után van .

2015. jan. 22. 10:32
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
En is azonnal, ahogy hazaertem es zuhanyoztam mar fekudtem is le (amikor meg volt ejszakas muszakom). Alkoholt egyaltalan nem ittam. Nem tudom, mennyi ido lett volna meg kiurul mert nagyon nem birtam aludni nappal, igy mar delben, egy ora korul fent voltam. Enni csak csipegettem. Emiatt gondolom az anyagcserem is lassabb lett azon a heten. Szerintem nem eri meg kockaztatni az alkohollal. Van aki biirja, kialussza, van aki nem.
2015. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én reggel 8-kor végzek, 9-re érek haza, gyors kaja, fürdés és már alszom is, de csak max. 2-3 ig, akkor mindig felébredek, és igen, ingerült vagyok olyankor, és aznap teljesen hasznavehetetlen. Én nem tudom megszokni ezt az éjszakázást, pedig már jó ideje csinálom. :S
2015. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 évig melóztam 4 műszakba! Azt mondták hozzá lehet szokni a váltott műszakozáshoz... egy nagy francot lehet, csak azt hiszed, mert az ember képes a végletekig kitolni a tűrőképességét, valójában viszont kicsinálja a szervezeted és teljesen tönkrevág, csak gyorsabban mint a "normál" életvitel.

Kipróbáltam mindent, más időpontokban aludni, enni, de nem lett jobb.

Viszont így utólag azt mondom a "legkényelmesebb" az volt ha hazaérve gyenge kaja után lefeküdtem (8-9) óra felé talán el is tudtam aludni, de délután 1-2 felé már ébredeztem. Mivel nem akartam az egész napot alvással tölteni már nem feküdtem vissza és próbáltam hasznosan tölteni a maradék 5-6 órát, de azalatt végig olyan voltam mint a mosórongy!

Ha meg reggel 8-tól aludtam mégis pl du 3-4-ig akkor a maradék szabadidőm már vajmi kevésnek tűnt bármire is, számolva még a mindennapi kötelességeimmel is, hisz este 8-kor indulhattam melózni.

Úgy volt sz@r az egész ahogy volt!

2015. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakáztam én is 2 teljes hónapig, fel is mondtam. Embertelen. Az ember végig kómás, amikor hazaér már fekszik is le, de mégis felébred hajnalok-hajnalán mert az ember így van beállítva. Abban a két hónapban teljesen kifordultam magamból, zsémbes lettem és türelmetlen, agresszív. Szomszéd már vagy 20 éve tolja így, és semmi baja. Úgy tűnik meg lehet szokni, csak én voltam kényes.
2015. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os válaszoló vagyok!


Még annyival kiegészíteném a mondandómat, hogy arról a 8 évről nem is nagyon vannak szép emlékeim, olyan mint ha 19 évesből egyből 27 lettem volna...

Anyagilag jó volt az az időszak mert az indított el az életben, de azalatt nem volt életem!

Ha megteheted akkor menekülj!

2015. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Huszonéve sokat éjszakáztam. Ha csak tehettem, elcseréltem a műszakot részint a jóval több fizetés miatt, részint meg azért, mert nappalos műszakban ott volt az egész vezérkar, és valami hasfájása mindig volt valakinek. Éjszaka meg a kutya se abajgatott minket. Mindenki tudta, és tette is a dolgát, hisz a váltókkal szúrtunk volna ki, ha nem tesszük.

12 órás munkarendben dolgoztunk, azaz este 6-tól reggel 6-ig, és általában 5-6 műszakot nyomtunk le így. Ebben az volt a jó, hogy utána 5-6 nap pihi következett, amikor teljesen szabadok voltunk. (Ebből mondjuk, az első 24 órát gyakorlatilag átaludtam.)

Ami az alkoholizását illeti, akkoriban még egymást érték a céges bulik. Valakinek névnapja, szülinapja volt, húsvét, karácsony, elmentek/megjöttek a fecskék; valami okot mindig találtunk, de olyan is volt, hogy teljesen spontán valamelyikünk tanyáján kötöttünk ki műszak után, sűrű érzékszervi vizsgálatnak vetve alá a pince tartalmát. Azt mondanom sem kell, hogy literszám fogyott a kávé, és 2-3 doboz cigi is elment naponta.

Krisztusi korba lépve aztán egy huszárvágással cigit is, piát is elhagytam, egyedüli szenvedélyem a kávé maradt. (No, meg az alacsony, szőke bombázók.) Erre az időre esett a szabályok szigorodása is, meg a kollegális viszony fellazulása is. Lassan mindenki magába fordult, csak a saját bajával törődött, nem érdekelte más problémája. Elmaradtak a bulik, a nagy beszélgetések, és ha ez idő tájt valaki építkezésre adta a fejét, már nem termett ott minden reggel 6-8 munkatárs, hogy csak úgy, baráti alapon segítsen. Nagy kár, hogy ma már más szelek fújnak.

2015. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és éjszakás műszakban gyakran főzött is valamelyikünk az öltöző rezsóján. Jó viszonyban voltunk a húsiparinál dolgozókkal, hoztunk tőlük pár kiló vegyes húst, a városi pincészetből meg pár liter bort, aztán ettünk egy jót. Mindjárt könnyebben ment az idő.
2015. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!