Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem furcsa ez a sok kérdés,...

Nem furcsa ez a sok kérdés, hogy "könyvet akarok írni, de miről? /. hogyan kezdjem? "

Figyelt kérdés
A hogyan kezdjem még talán belefér, bár az is necces, de az minek akar könyvet írni, akinek nincs miről írnia?
2015. jan. 25. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért mert elolvasnak egy-két ifjúsági könyvet aztán megtetszik nekik, hogy hú de jó ez, és ki akarják próbálni.

Arra még nem jöttek rá, hogy először is nagyon sokat kell olvasni ahhoz hogy valaki jó könyvet tudjon írni.

Meg hát igen, kell az ötlet.


Ezek akik ilyeneket írogatnak, csak tinik akik próbálkoznak valamit alkotni és azt hiszik hogy egyszerű. Nem kell komolyan venni.

2015. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Többek között nekik szól ez a vicc :D


Mozartot levélben megkeresi egy ember, hogy adjon neki tanácsokat, hogyan álljon neki a zeneszerzésnek. Mozart válaszol, hogy először írjon egyszerűbb, egyszólamú dalokat, majd ahhoz kíséretet és így tovább, haladva a bonyolultabb művek felé.

Felháborodott levelet küld neki erre az ember, hogy ne mondjon neki Mozart hülyeségeket, hiszen ő, Mozart is 6 évesen már többszólamú, komplett műveket írt.

Mozart csak ennyit válaszolt: ez igaz, viszont én nem kérdezgettem senkit, hogyan csináljam!


:D

2015. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is írosgatok, több ötletem van még, amit idő hiányában nem valósítottam meg.

akinek az alap ötlethez is segítség kell, az nem fogja tudni tovább vezetni a történetet, párbeszédeket kitalálni.

az az igazi ha a fejünkben már megvan a történet, a szereplők jelleme stb.. és ha még hiányzik pár részlet,fordulat, akkor lehet kérni baráti segítséget

mondjuk én nem azért írok meg ki akarom adatni, hanem csak a saját szórakozásomra

2015. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Első: azzal szerintem semmi baj, ha valaki nem jó művet ír, nem elvárás, hogy mindenki nagyot alkosson, lehet ez hobbi is. Én pl. nem tudok jól fotózni, de sikerült hozzájutnom egy viszonylag jobb használt géphez, és elszórakozgatok vele. Ha valaki csak hobbiból ír, az teljesen rendben van. csak hát épp ez az, hogy el sem tudom képzelni, hogy írhat valaki az asztalfióknak úgy, hogy el sem tudja kezdeni. Hiszen így nem is szórakozik különösebben jól.


2.: Ismerem a viccet, és valóban találó ide.


3.: Persze, kisebb dolgoknál lehet tanácsot kérni. De az alapötlet túl sok. James Joyce sem írt körlevelet, hogy "na, miről szóljon az Ulysses?"

2015. jan. 28. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!