Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elítélnek mert...

Mit tegyek? Elítélnek mert cigány vagyok

Figyelt kérdés
Cigány vagyok és kismama. Azt mondják csak felcsináltattam magam, biztos nem a páromtól van stb. Pedig semmi sem igaz. Elegem van mindenből, egy barátnőm maradt mellettem de már ő sem keres napok óta és még a párommal is eltávolodtunk egymástól :( Mit tegyek? Már a költözésen is gondolkoztam de szerintem máshol sem lenne jobb
2015. jan. 26. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Van egy régi mondás: "Nem zörög a haraszt..."

Gondolom, ha példás életet éltél volna, akkor nem gyanusítgatnának! No és nem azért mert cigány vagy!

2015. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
A barátaid miért ítélnek el? Ha eddig a barátaid voltak, akkor biztosan nem az a bajuk, hogy cigány vagy.
2015. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Szia . Ez sajnos világ jelenség , mindenki a másikat gyanúsítja és vádolja segítség helyett pedig gátolja . Sajnálom mert legalább kis közösségben bizalmi légkör lehetne . A származás és a bőrszín nem jelent semmit , szinte minden ember ellensége a másiknak . Ha nagyon sanyarú a sorsod és nyomor vár rátok akkor fontold meg a lehetőségeket és próbáld valahogy másként kezelni az ügyet .
2015. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Köszönd meg azoknak a cigányoknak, akik miatt kialakult egy elég erős rasszizmus felétek. Nem a bőrük színe miatt, hanem ahogy élnek, ahogy viselkednek.


Ezt pedig példás magatartással, irigylésre méltó élettel nem lehet megszüntetni egyik pillanatról a másikra. Az a közhangulat, ami ma a cigányok ellen tapasztalható, szerintem több 100 év alatt alakult ki. Nos, vicces lenne, ha a te huszonegynéhány éved megváltoztatná ezt.


Kegyetlenül hangzik, de sajnos ez az igazság. Ha valóban példás életet élsz, sőt, még különbül viselkedsz egyes magyar embernél, tartsd meg ezt a jó "szokásodat". Gyermeketeket pedig neveljétek ennek szellemében. Több kellene belőletek, és talán lassan, nagyon lassan egyszer megváltozna a véleményünk a cigányságról.


De így... Elég egy apró hiba, egyből azzal jön mindenki, hogy "a cigány vérét nem tagadhatja le...". Sőt sokszor elég egy pletyka is. Mert tudod, az emberek azt kezdik ki, aki különbözik. Aki más, aki kilóg a sorból. Neked nincs egyszerű dolgod, gondolom a cigányok részéről is kaphatod az ívet.


Ne törődj ezekkel. Csak élj tovább úgy, ahogy eddig.

2015. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Mert az emberek ilyenek. Nem csak a cigányokkal szemben, de mindenkivel, aki valamiben más, mint ők. Felszínesek, és rémesen ostobán előítéletesek.

Aki már máshogy él, vagy máshogy néz ki, mint a többség, azt leszólják, megvádolják, elítélik. Az ilyeneknek kívánom, hogy csak egyszer az életben ők is tapasztalják meg, hogy milyen alaptalanul megvádoltnak lenni.

Azt meg ne mondja senki, hogy a magyarok között mindenki szent lenne, és ne lennének, akiknek tönkrement egy kapcsolatuk, elváltak, házasságon kívül született gyerekük, stb. Itt, a faluban alig vannak cigányok (összesen 1 család, ők is 2 éve költöztek ide), mégis jópár olyan embert ismerek, akiket meg lehetne szólni. A szomszédunk 10 éven át csalta a férjét, az 5 gyerekből az utolsó tőle van. (Érdekes, igaz? Nem cigány, és mégis 5 gyereke van, amiből az egyik mástól van.) Volt évfolyamtársam 17 évesen teherbe esett. (Nem, nem cigány ő sem.) Sőt, 3 egykori iskolatársam is volt már börtönben, mindhárman sorozatosan, illetve nagy értékben elkövetett lopásért. Nem cigányok, sőt, az egyik nagyon-nagyon mélymagyar érzelmű. Csak ugye ha tőlünk különböző külsejű/származású ember csinál valamit, akkor azt egyből a származása számlájára kell írni, de ha a hozzájuk hasonló követ el valamit, akkor kizárólag csak az egyént hibáztatják.


Egyébként meg: a magánélete mindenkinek a saját dolga. Ahhoz se lenne senkinek semmi köze, ha mástól lenne a gyereke. Az meg, hogy megromlott a kapcsolatuk? Hadd ne mondjam már, hogy ezért mennyire primitív dolog valakit elítélni.


#4: Meg köszönjük meg a többségi magyar társadalomnak, akik évtizedek óta ellehetetlenítik a cigányokat. Tudod, aki lop, az nem azért lop, mert sötétebb a bőre színe, hanem azért, mert rohadtul nincs semmije. Nem százmilliós csalásokért ítélik el őket, hanem azért, mert tyúkot lopott, hogy a gyerekei ne haljanak éhen.

A munkanélküliség sem azért nagyobb a cigányoknál, mert büdös nekik a munka, hanem mert egyszerűen nincs. Egy olyan társadalomban, ahol k...anagy hendikeppel indul a munkaerőpiacon az, akinek sötétebb a bőre, sajnos szükségszerű következmény, hogy közülük több lesz a munkanélküli. Evidens, hisz az esélyek közel sem egyenlőek.

Sőt, köszönjük meg a társadalmunknak, hogy az oktatásban is ennyire kirekesztőek a cigányokkal szemben. Tanári pályafutásom alatt láttam és hallottam megdöbbentő dolgokat. Mindenkinek ugyanolyan esélye van tanulni, és karriert építeni? Ugyan már... a tündérmesékben talán.

Igen, ahogy mondod, ha egy cigány egyetlen baklövést elkövet, már rá is fogják a bőrszínére meg a származására. Mi ez, ha nem primitívség? Itt első körben akiknek meg kéne változni, azok a magyarok. Ha egyenlően ítélkeznénk magyar és cigány fölött, azonos mércével, akkor a problémák nagyon nagy része rövid időn belül megszűnne.


Ja, és nyugodtan le lehet pontozni. Akinek ez okoz szellemi kielégülést, tegye. Nem engem fog minősíteni.

2015. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A Nőkben van a hiba.
2015. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Arra én is kíváncsi lennék, hogy a barátaid, meg főleg a párod miért távolodott el tőled? Ők biztos nem a származásod miatt...


Amúgy a "kinézést" én is tapasztaltam már, múltkor egy cigány barátommal mentünk vásárolni, és teljesen ránktapadt az egyik dolgozó, mint aki biztos benne h lopni akarunk! Pedig ez a fiú aztán tényleg nem az a rossz féle, én meg még roma se vagyok, mégis kiszúrtak!

2015. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 14:53


Szerintem nem volt helyes a pasid!

2015. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A párommal megbeszéltük és elmondta hogy az egyik "barátnőm" belebeszélte a fejébe hogy biztos nem tőle van a baba. Már azt is megkaptuk hogy biztosan rokonok vagyunk mert a cigányok csak családtagnak szülnek, nem tudom honnan szedték ezt a sok marhaságot. Az egyetlen barátnőm aki mellettem maradt, sajnos ő is elhitte amit mások mondtak de elmondtam neki semmi sem igaz.
2015. jan. 28. 15:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves barátnőid vannak, nem mondom... A pasid meg nagyon bízhat benned, remélem ezt tudod vele tisztázni.


#8nak meg üzenem, hogy az a pasi nagyon jóképű! ;)

2015. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!