Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vonaton beült mellém egy...

OOCsabiOo kérdése:

Vonaton beült mellém egy cigány életforma és pénzt követelt. Mit tehettem volna meg ebben az esetben? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Kettes ülőhelyre ültem be és nem sokkal a vonat indulása előtt beült mellém egy cigánygyerek. Azt mondta adjak neki 200 forintot. Erre azt feleltem, hogy nincs nálam pénz. Utána azt felelte, hogy azért nézzem már meg... Akárhányszor mondtam neki, hogy nincs pénzem mindig azt válaszolta rá, hogy "azért nézd már meg". Kis idő múlva úgy gondolta erősebb eszközökhöz folyamodik és egy erőset belerúgott az előttünk lévő ülőhelyek háttámlájába és újból mondta, hogy nézzem meg . Ekkor mondtam neki hogy csak az irataim vannak nálam meg a lakáskulcsom az csörgött a zsebemben. Ez után rám emelte a kezét és azt mondta "elszámolok 5-ig". Ekkor tört meg bennem valami és gondolkoztam rajta, hogy megüthetem e vagy sem. Elmenni nem tudtam, mert nem volt "menekülési útvonal". Kiegyenesedtem a székben, ránéztem és megvártam míg letelik az 5 másodperc. De nem történt semmi. Letette a kezét és elballagott. Mindig szépen, szóba próbáltam meg az eddigi konfliktusaim megbeszélni nem alkalmaztam még agressziót. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem mernék visszaütni, vagy ütést kezdeményezni, mert mernék. Birka türelmem van, de ahogy a mondás tartja: "Óvakodj a türelmes ember haragjától!"


Ebben az esetben mit tettetek volna a helyemben?



2014. dec. 19. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Huhh velem ugyanez történt, csak nem tettem rám a kezét, hanem azt mondta hogy addig nem szállok le míg nem adok neki pénzt. Én nagyon ideges lettem, elkezdtem vele ordibálni hogy eltöröm a kezét és lenyomom a torkán, erre megijedt vagy tudta hogy nem fogok pénzt adni aztán ment a következő vagonba.
2014. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Elviekben nem rossz megoldás ilyen esetekben ha a rablót általa nem várt , intenzív ingerek érik. A kommandósok is hangosan ráüvöltenek a bűnelkövetőkre, amikor berontanak hozzájuk a helységbe, mivel az erős ingerek hatására, ilyenkor pár tized másodpercre leblokkol az idegrendszerük, konkrétan megtorpannak,majd csak aztán mérlegelnek.

Azonban az ilyen általad megélt esetek viszont rosszabb kimenetelűek is lehetnek. A hivatalos álláspont szerint jobb ilyenkor együttműködni az elkövetővel a további veszélyhelyzetek kiküszöbölése végett.

Szóval neked is kell mérlegelned.

Én biztosan meglocsolnám paprika sprayvel majd segítséget kérnék a közelben lévőktől a rendőrség értesítése mellett.

Ha sokszor kerülhetsz ilyen helyzetbe esetleg a vonattal való utazás miatt,akkor én azt javaslom, hogy tarts magadnál paprika sprayt.

Létezik olyan,ami ködöt ereszt ki és van olyan,ami pedig permetet lövell ki. Habár van olyan is,ami gélt fecskendez ki a palackból de lehet, hogy ez nálunk nem kapható.

A gond az, hogy zárt térben kellene alkalmaznod, szóval inkább a permetet ajánlanám jó célzás mellett.

2014. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Melyik vonalon volt ez?
2014. dec. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

#1 Jól írja. Határozottnak kell lenni és leüvölteni a fejét. Valamint jelenteni a kalleroknak, nekik jó eséllyel van gyakorlatuk az ilyen élősködő tetvek letakarításában a következő állomásnál.


#2 által írt paprikaspay hülyeség, zárt térben nem ajánlott használni, vonaton akár olyan is kaphat belőle akinek nem kéne, könnyen hatósági intézkedést lehet belőle ahol téged vehetnek elő.

2014. dec. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

van rengeteg lehetőség amit tehettél volna.

a legelső hiba,hogy belementél az ő játszmájába és alárendelted magad,sőt eljutottál a magyarázkodásig.

-van egy 200asod?

te meg nem felelsz hanem visszakérdezel

-van egy cigid?elfogyott a cigim.

és ebből lehet építkezni,hogy ő nézze már meg van.e nála,mert rá akarsz gyújtani.

ebből ki nem mondva,de mindenki számára egyértelművé teszed,hogy nem mész bele a játszmájába és nem engedsz minimális szinten sem.

de a lényeg,hogy zéró tolerancia van.

nem válaszolsz kérdésre,nem engeded át az irányítást minimálisan sem és már pár mondat után megtört volna,nem jutottál volna el a megalázásodig.

ez a Óvakodj a türelmes ember haragjától! meg nevetséges és minimális szintű önismeretről sem árulkodik.

akitől óvakodni kell az rutin birtokosa és cselekvőképes marad sőt kezdeményező lesz stressz helyzetben is és semmilyen szinten nem adja át az irányítást a zaklatónak,sem szavakban sem tettekben.

te átengedted a szavakban az irányítást ettől felbátorodott,mert látta,hogy mentálisan gyenge vagy,sőt megtört.

ez is balfarok és rettenetesen férfiatlan és csicska dolog,hogy kiemeled ezt a "Mindig szépen, szóba próbáltam meg az eddigi konfliktusaim megbeszélni nem alkalmaztam még agressziót" amiről te is pontosan tudod,hogy mellébeszélés és önbecsapás.

azért viselkedsz így stressz helyzetben és azért rendezed így a konfliktusokat,mert nem vagy abban a helyzetben és annak a tudásnak,képességeknek a birtokában,hogy másként cselekedj.

2014. dec. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó,és ha adott volna egy cigit (a kérdező lehet nem is cigizik) és kérte volna a pénzt? :)
2014. dec. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes voltál amiért nem nyitottad ki előtte a táskádat!Megfosztottad a kéregetőt attól,hogy felderítse a pénztárcád helyét valamint egyéb (telefon)értékeidet. Ha tőlem cigit kérnek csak akkor adok,ha a zsebembe lévő dobozból kihúzok egy szálat és odaadom.Sosem nyitom ki a táskám más előtt és sosem teszek bele nagyobb pénzt akkor sem ha fizetek:postán,vonatjegy,kajáért stb.. Szerencsésnek mondható az eseted mivel "csak egy" akart kéregetni tőled és ezért mondom máskor jól nézz körül hányan lehetnek? A cigók csoportosan szoktak együtt működni.Nem kell vele szóba állni,de megteheted,hogy előtte a telefonodba beütöd a 112-es segélyhívót és akkor el sem fogja kezdeni a beszédét.
2014. dec. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szolnok fele járnak ilyenek engem.mindig 2-3 an talâlnak meg :D
2015. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gungasam ***** válasza:
100%

Mivel verekedés nélkül megoldódott a feszült szituáció, szerintem helyesen cselekedtél!

mindenki a vérmérsékletének megfelelően kezeli az ennyire erőszakos lejmolást, én valószínűleg erősebb hangingerekkel válaszoltam volna, vagyis, leüvöltöm a haját.

2015. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!