Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Stephen...

Mi a véleményetek Stephen Hawkingról?

Figyelt kérdés
Mivel most kijött róla egy életrajzi film, hangsúlyoznám, hogy NE filmben látottakról írjatok, hanem az igazi személyről mi a véleményetek.
2015. jan. 28. 00:10
1 2
 1/15 anonim válasza:

Régen híres volt, most a film miatt megint felkapott lesz.


Amúgy meg amiatt lett népszerű mert a tudományos dolgokat a hétköznapi ember nyelvére fordította.


Szerintem azért kicsit túlvan értékelve, a betegsége miatt.De attól még többet tett mint én valaha is tudnék :D

Mindenesetre szerintem néhány dologban elfogult, olyan dolgokban amiben látszik hogy személyes vélemény. + volt pár dolog amiben tévedett.

2015. jan. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én, aki nem értek a fizikához, igazából arra vagyok kíváncsi, tényleg olyan nagy koponya-e. ha valaki téved, az még nem biztos, hogy nem intelligens (persze ezt te sem állítottad). Igen, a betegsége miatt emblematikussá vált, de anélkül is olyan nagy koponya lenne? a tudós világban kérdezem, mert az tény, hogy ő próbálta közérthetővé tenni a fizikát, de a róla alkotott szakmai vélemény milyen?


Köszi a választ.


Megjegyzem, az sem felesleges, hogy egy ilyen betegség miatt híres legyen, valóban nagy dolog így teljes életet élni, ha nevezhetjük annak az övét.

2015. jan. 28. 01:12
 3/15 anonim ***** válasza:
Sok dologban nem tudjuk hogy téved-e, mert semmi nem támasztja alá az elméleteit. Ugyanakkor nem is cáfolja meg.
2015. jan. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mivel nem ismerem személyesen, mint embert, ezért nincs is róla véleményem.

(jó film egyébként? érdemes megnézni?)

2015. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A betegsége idővel egyre súlyosbodott. A kutatásai nagy részét még akkor készítette, amikor kevésbé volt beteg. Tehát nem gondolom, hogy a betegsége miatt lenne ennyire felkapott. Rengeteg elismerést és kitüntetést kapott élete során. Természetesen mi átlag emberek nem tudjuk megítélni a munkásságát. Azt azonban látjuk, hogy más tudósok által is elismert elméletekről van szó. Tehát azt mondhatjuk, hogy rendkívül nagy koponya.
2015. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Na, igen, erre voltam kíváncsi, hogy más tudósok által elismert-e.


Utolsó előtti: nem is azt kértem, hogy a humoráról alkoss véleményt. de egyébként nekem tetszett a film, a főszereplő színészi játéka szerintem nagyon jó. Amúgy sokan hiányolják a tudományos dolgokat a filmből. Szóval hangsúlyoznám (és ez szerintem közel sem baj, csak így kell hozzáállni): ez a film Stephen Hawkingról ÉS feleségéről szól, és egy szerelmes történet. Különben a sztori nem állna meg ott, ahol megáll (nem napjainkig tart). Szóval szerintem nagyon jó film, de az elméleteit nem ebből fogja senki megérteni.

2015. jan. 28. 23:28
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem egyébként személyes kedvencem. Érdemes megnézni a filmjeit. Jöv héten megyek London és megnézem eredeti hangon. Jeeee
2015. jan. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Itthon is megnézheted eredeti hangon. :) De gondolom nem kizárólag ezért mész Londonba. Amúgy köszi a választ.
2015. jan. 29. 00:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Így van. Egyébként is arra járok. De itthon feliratozzák. Kint pedig nem. Sőt, lehet venni bort a filmhez, és van külön bortartó a székekhez. :) Az azért nem a Balkán. :)
2015. jan. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, az nem rossz. Itthon moziban szinkronnal adják csak úgy tudom, én itthoni, online mozizásra gondoltam. Ott van még japán felirattal is. :D De térjünk vissza az eredeti témához. :)
2015. jan. 29. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!