Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél ha ezt mérné...

Mit tennél ha ezt mérné mondani az eladó nő a gyerekedne? Esetleg a felettesénél panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Gyerekem bement a boltba reggeliért de az eladó rá förmedt!

Kért 5 db pogácsát és az eladó nő aki fiatal egyébként és nem volt ilyen ellenszenves közölte hogy előbb köszönsz,aztán kérsz és talán kapsz! Az a dolga neki hogy kiszolgáljon és szerintem egy felnőttnek nem merte volna ezt mondani.


2015. jan. 29. 22:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Legalább legközelebb köszön. :)
2015. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%

Én kb 5 évet dolgoztam eladóként. Szerintem borzalmasan paraszt dolog volt az eladótól, hogy ilyet mondott! Le merem fogadni, hogy ha egy 40 éves férfi, vagy akár te mentél volna be ugyanígy, egy mukkot nem mert volna szólni az a kis csipsz.r!

Tudom, illik köszönni, de egy gyerekről van szó! Lehet, hogy picit szégyellősebb vagy máshol jártak a gondolatai, stb. Eladóként nincs joga egyetlen vásárlót sem kioktatni!

Én elbeszélgetnék az eladóval! És ha nekiáll feljebb, beírnám a panaszkönyvbe, hogy ne tudja csak úgy elsikamikálni a dolgot, így biztos eljut a feletteseihez. Biztos nem csak a te gyerekeddel beszélt már így...

2015. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
55%
Egy felnőtt el is jut odáig, hogy előbb köszön, és aztán kér, így nem is kell eladónak afelé szóvá tenni. :D Megtanítanám a gyerekemet köszönni!
2015. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
71%
Megkérdezném a gyereket, hogy tényleg szokása-e nem köszönni. Ha így van, akkor haladéktalanul emlékeztetem rá. Felvilágosítani késő, mert ezt már pár éves korig meg kellett tanulni.
2015. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%

én tennék panaszt


Köszön, nem köszön, alkalmazott SEHOL ÉS SOHA ilyen hangnemben nem beszélhet a vásárlóval.

2015. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
48%

Oké,nem köszönt a gyerek.Na de álljon már meg a világ...talán az eladó nő nem kapott este "csomagot" ha így és ilyen formában ráförmed a gyerekre? Ha az eladó nő csak egy kicsit intelligensebb,akkor nem így közli a kisgyerekkel mit illik és hogyan.

Erről ennyit...olyan sok okos ember van itt,elképesztő!

2015. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%
Majd a kocsmában is ráförmed a pultos, amikor úgy rendeli az italt, hogy "lesz két sör". Miből lesz? :D
2015. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy nem beszélt volna így egy felnőttel. Még nincs gyerekem, de nyilván ha a saját gyerekemről lett volna szó beírtam volna a panaszkönyvbe. Viszont ne vedd magadra, de rengeteg neveletlen gyereket látok ahogy járok-kelek a városban, amivel alapvetően bocsánatos bűn, de azt is látom, hogy nem szólnak rájuk a szülők, így meg nem fog megtanulni viselkedni. És itt olyan alap dolgokról beszélek, minthogy ne köpjön a gyerek rá a tárgyakra a plázában vagy ne császkáljon úgy a járdán, hogy ne lehessen elmenni mellette vagy adja meg a tiszteletet az idősebbeknek. És az ilyen kis nüanszok semmilyen reakciót nem váltanak ki a szülőkből, hogy esetleg ne köpj rá a tükörre vagy ne inzultáld már a kisebbet kisfiam...


Amúgy mikor elsős vagy másodikos voltam mindig hallottam, hogy a nagyok úgy kérik a büfében az ételüket, hogy csak elmondják mit szeretnének, mint "Egy sonkás szendvicset.". Egyik reggel én is eljátszottam ezt, hát hasonló stílusban elmondta a büfés, hogy hozzá lehet tenni egy kérek, köszönömöt is. Bár felháborított valahol, hogy a nagyoknak ezt miért szabad, de eléggé el is szégyelltem magam, hogy használjam is ezeket a szavakat onnantól kezdve...

2015. jan. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
15%
Szánalmas az ilyen eladónő - probléma lehet a magánéletében szegénynek! Még egy ártatlan gyerekbe is beleköt.
2015. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
80%
Mindenkinek lehet rossz napja. Ha amúgy normális, nem kell bepanaszolni. A gyereked meg köszönjön legközelebb.
2015. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!