Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vennétek BKV bérletet ebben...

Vennétek BKV bérletet ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egész életemben volt bérletem, sosem blicceltem.

1 hónap múlva lesz kocsink.

Sokat utaztam olyan járatokon, amikre első ajtós felszállás volt, meg metróztam is.

De ahová eddig BKV-val mentük, most kocsival fogunk.

Munkába BKV-val fogok járni továbbra is, ami összesen 3 megállót jelent reggel és ugyanennyi este, amin nagyon nagyon ritkán jön ellenőr.

Mindig lenne nálam pár jegy, ha szükség lenne rá.

De azt számoltam, hogy ha megveszem minden hónapban a bérletet az egy év alatt 114.000 Ft. Még ha esetleg 3-4 alkalommal meg is büntetnek egy évben, akkor is olcsóbban jövök ki.

Ti hogy csinálnátok?



2015. jan. 31. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Biciklivel járnék.


Őszintén szólva nekem olyan gyomorgörcsöm van a blicceléstől, hogy teljesen alkalmatlan lennék erre.


Azt a három megállót le is lehet gyalogolni, legalábbis én ilyen sétálós típus vagyok. Szóval nem vennék bérletet és nem használnám a BKV-t.

2015. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vannak munkahelyek amelyek cafeteria keretében visszatérítik a helyi járat bérleteket a dolgozóknak.
2015. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyalogolnék, 3 megálló nem sok.
2015. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ezért ne vegyél bérletet. Napi 6 megálló az semmi. Én 3 évig blicceltem még általános iskolában, és 13-13 megállót mentem oda vissza villamossal, aztán busszal is simán elmentem. Akkor is csak 3x találkoztam ellenőrrel, de mindig figyeltem és lyukasztottam egy jegyet. Csak akkor vettem először bérletet amikor elkezdték bevezetni a buszoknál az első ajtós felszállást, mert hát azt a buszt én is használtam.
2015. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

- Sajnos a munkahelyem nem fizeti a bérletet

- Gyaloglás nem jöhet szóba, mert nem fér bele, hogy háromszor annyi idő alatt érjek be meg vissza, plusz az útvonal elég para télen, amikor sötét van hazamenetelkor, nyáron meg végig tűz a nap, és kibírhatatlan

- Biciklit meg nem tudom tárolni sem otthon, sem a munkahelyemnél :(

- Kocsival meg azért nem tudok bejárni, mert egyrészt nagyon nagy dugó van ezekben az időpontokban errefelé, másrészt alig van parkolóhely a környéken, mások is panaszkodnak gyakran, hogy itt köröztek a kocsival 20 percig, mert nem volt hely...


Szóval erre nem nagyon van más normális megoldás, csak a BKV

2015. jan. 31. 11:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Gördeszka, roller?
2015. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
esetleg görkorcsolya
2015. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én inkább vennék egy rollert. Összecsukható is van már, az kis helyen is elfér, és ha más lehetőség nincs akkor az öltözőszekrényedben is eltudod zárni. Van, hogy gyorsabb mint a busz, főleg, ha általában dugó van a környéken.


De ha neked inkább megéri a blicceléssel járó izgalom, és az esetleg kialakulható gyomorfekély, akkor hajrá, válaszd azt! Végül is vannak akiknek nem okoz problémát a csalás.

2015. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Becsületes embernek csak két megoldás jöhetne szóba: vagy bérlet, vagy minden alkalommal jegyet használni.


A bliccelés szerintem aljasság, akiben nincs annyi tisztesség, hogy jegye/bérletet vegyen, az ne vegye igénybe a szolgáltatást. Ez kb ugyanaz, mintha bevásárolsz valahol és utána nem fizetsz, mert majd a többiekt megtérítik ezt is.

2015. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak nem mindegy, hogy 1 tejért fizetsz 25e-et vagy egy egész tele pakolt kocsi áruért.


Ugyanis bkv-nál kifizeted azt a 375Ft-ot 1 jegyre akkor is ha csak 1 megállót mész, meg akkor is ha teljes hosszában kihasználod az útvonalat!

2015. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!