Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha tudom,...

Mit lehet tenni, ha tudom, hogy valaki öngyilkosságra készül?

Figyelt kérdés

Több száz kmre van tőlem, csak neten beszéltünk, és tudom h mire készül. azt nem, hogy mikor. mi lehet tenni, kit lehet értesíteni?


kollégiumban lakik, a családja messzire tőle, nincs is jóban velük.

mit tehetnék? iszonyatosan féltem.


2015. febr. 1. 22:37
 1/10 anonim válasza:
menj el hozzá és probáld lenyugtatni
2015. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vannak lelki-segélyt nyújtó, ingyenesen hívható számok ilyen krízishelyzetekre!

kamaszpanasz.hu-n is megtalálható


De írd be a google-ba és ki ad telefonszámokat, illetve tanácsot nyújtanak!

2015. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pénteken tudok hozzá menni, megyek is. ezek a telefonos dolgok meg azért nem jók, mert ő nem hajlandó semmi ilyesmire. rendőrségnek ha szólok, nem tudnak csinálni semmit ugye?
2015. febr. 1. 22:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát a rendőrség ilyen helyzetben nem tud mit csinálni. Inkább próbálj olyasvalakit értesíteni, aki a közelében van, pl. egy olyan barátot/barátnőt, akivel egy kollégiumban lakik vagy egy suliba jár. Vagy próbálj meg a szüleinek szólni.
2015. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A rendőrség ilyen esetben annyit tehet, hogy kimegy, és megnézi, jól van-e.

Biztos vagy benne, hogy arra készül?

Szerintem egy pszichológussal ha van lehetőséged rá, beszélhetnél erről, hogy ilyenkor te mit tehetsz!

2015. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért a két fillérért, de aki tényleg erre készül, az nem jelenti be, hanem megcsinálja, az ismerősöd csak figyelemfelhívásból nyomja a hisztit ahelyett, hogy segítséget kérne. Ahogy írták, vannak krízisvonalak, segítséget kérhetne a tanároktól, kinöveszthetné a tökeit és megpróbálhatna tenni valamit rinyálás helyett. Mindent meg lehetne oldani, ha valóban akarná és nem az önsajnálat kellős közepében ülne.
2015. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ez, hogy ha mondja, nem teszi meg, urbán legenda, nézz utána. tanultam erről. a depressziós ember meg nem lesz nem depressziós attól, hogy elhatározza magát. főleg ha nem is akar.
2015. febr. 2. 16:58
 8/10 anonim válasza:
Szerintem semmit nem tudsz tenni. Én is készülök az öngyilkosságra, de tudsz ellene bármit is tenni? Nem... Inkább hagyd békén, neki is könnyebb, neked is kevésbé fájdalmasabb.
2015. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mégis mit tudnál tenni? Ha komoly az elhatàrozàsa, nem megoldás, na ott ülsz mellette és fogod a kezét. Elmész, megteszi. Viszont aki bejelenti, az nem akar meghalni. Lehet, hogy lép valamit, de arra kínosan fog ügyelni, hogy ne haljon bele, bármi is lesz az. A szándék világgá kürtölése egy segélykiáltás.
2015. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"A szándék világgá kürtölése egy segélykiáltás." ez valóban így van, viszont ha nem figyelnek a kiáltásra, megtehetik. mondom, tanultam róla.

egyébként nem változott a helyzet, voltam nála, de nem igazán hajlandó beszélni.

2015. febr. 12. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!