Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hisztek az MBTI által meghatár...

Hisztek az MBTI által meghatározható lélektani típusokban?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem még pár hónapja a tesztet, és INFJ jött ki, ami egy férfinak nem a legelőnyösebb, ahogy utánaolvastam. Úgy vagyok a dologgal, hogy nyilván van egy kis igazságalapja, de nem tudom eldönteni, mennyire igaz az, amit állít. Valóban magamnak való vagyok, gyakran tapasztalom az egyedüllétet, viszont nem tudom, a többi tulajdonság mennyire húzható rám.

21/F


2015. febr. 10. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon pontosan nem tudja leírni a személyiségedet, de sok igazság van benne, az biztos.
2015. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pszichológia nem olyan, mint a matek vagy a kémia, hogy egy, teljesen pontos magyarázat/elmélet létezik csak, hanem több oldalról vizsgálja az emberi viselkedést, nincs tökéletes elmélet. Nekem tetszett, én is sok igazságot találtam benne, főleg az a rész, ahol leírta, miket tanácsol az adott ember életviteléhez.


Szóval az önismeret mindig jó, lehet, hogy nem tökéletes az MBTI, de előrébb vagy vele önmagad megismerésében, mint előtte voltál.

2015. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez nem a Mikulás, Zeusz vagy a tündérek, nem hit kérdése. :) Mondhatni tudományos a dolog, de mivel az emberi személyiség ilyen-olyan hatások, traumák, betegségek és környezet hatására megváltozhat, így tény, hogy néha nem teljesen igaz az, amit olvasol, vagy később, tényleg durva és erős hatások miatt, megváltozhat, viszont az alapok mindenkinél úgy vannak, ahogy le van írva, elég csak mélyen magadba nézned. De az, hogy "hisz-e benne" az ember, ez így butaság. Inkább hisz-e NEKI. :) Én ismertem két INFJ-t személyesen, jóban is voltunk, neten is "találkoztam" párral, és szerény véleményem szerint az INFJ se férfinek, se nőnek nem túl előnyös a mai világban... Félre ne értsd, csak azért mondom, mert ha nincs a megfelelő támogatás körülöttük, akkor totálisan elvesznek és magukba zuhannak. :/
2015. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!