Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki sátánista?

Hogy lehet valaki sátánista?

Figyelt kérdés
Én keresztény vagyok és egyszerűen nem értem hogy hogy imádhatja valaki a sátánt? Ennek valami komolyabb oka lehet? Mármint valami trauma vagy ilyesmi?

2015. febr. 15. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem jobbára sérültek valamilyen módon. Nem kell ahhoz nagy trauma sem, hogy valaki csalódjon a világban, és ha nem találja meg a jót, a szépet az életében, akkor a gonosz dolgok felé fordul.


Mondjuk szerintem sokan divatból csinálják, nem hiszem, hogy mindegyik meggyőződéses lenne - ahogy a keresztények, buddhisták, muszlimok közül sem mindenki hisz 100%-ban abban, amit a vallás diktál. Persze az emberbe alapból be van építve a kételkedés, szóval ez normális és érthető is.

2015. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én igazi sátánistát még sosem láttam, csak tinédzsereket, akik azt hiszik magukról, hogy azok, mert a Wikipédián megnézték. Igazi sátánistát azt sem tudnám, hol keressek. Szóval innentől kezdve kábé olyan, mint rockernek lenni. (Nem, NEM azt mondtam, hogy a rockerek sátánisták, mert nem azok, hanem hogy az is egy stílus, meg kábé ez is, mivel kábé úgy csinálják.)
2015. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igazi sátánistát tényleg nehéz találni, a legtöbb csak a divat miatt "imádja"

Mondjuk ahhoz, hogy valaki sátánista legyen, nem kell, hogy trauma érje.

Egyébként ugyan úgy imádhatja a sátánt, mint te az istenecskédet. Én spec. azt nem tudom felfogni, hogy az emberek hogy hihetnek ilyen hülyeségekben, de ez van.

2015. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokan itt azt hiszik, hogy a sátánizmus abból áll, hogy emberek áldozása, meg vér ivása hordóból. Ez hülyeség. Ezt a buták nyomatják és ez maradt meg. A sátánizmus lényege az, hogy nem vársz semmiféle felsőbb hatalomtól való segítséget, hanem saját magadon segítesz.
2015. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja értem ! Köszi a válaszokat!
2015. febr. 15. 22:26
 6/9 anonim ***** válasza:

A 4.-es igazat szólt, a sátánizmusnak több típusa van, amire te gondolsz az az ördögimádás, nem keverendő a LaVey-i sátánizmussal:

[link]

2015. febr. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a választ nem tudom biztosan, de gyanítom, hogy aki ördögimádással foglalkozik, az messze nem egészséges lelkületű ember. Szeretne minél gonoszabb lenni, és ehhez keresi úgy a természetfeletti támogatását, mint ahogy te is keresed a jóság terén a kereszténységben.

Egy híres ördögimádó sorozatgyilkos: Richard Ramirez

2015. febr. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én ateista vagyok...tehát nem hiszek a te istenedben...én másban hiszek, lehet te így látod az istened, de én nem annak nevezem...


a lényeg, hogy én azt szoktam mondani ha létezik isteni és a sátán akkor én inkább a sátán pártját fognám...isten szeretetét sok ember között kell elosztani...de a sátánét csak egy maréknyi között...sokkal több jutna nekem belőle...én pl ezért követném inkább a sátánt...meg az "isten szolgái" kétszínűek...a szeretetről papolnak, de közben csak kihasználják az embereket és a keresztes háborúkat szították...én inkább elkerülöm az agymosó vallásokat és élek a saját belátásom szerint...akiknek meg szükségük van a vallás előnyeire (közösség, adomány...) azok vállalják be a hátrányokat is (agymosás, butítás...)

2015. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én Lavey sátánista vagyok, ami nem a sátán imádatáról szól, hanem arról hogy saját magunk urai tudjunk lenni. És én azt gondolom hogy maga a sátán nem mindenféleképpen gonosz, csak azért mert Isten ellenfele. És engem nem ért semmiféle trauma, csak úgy gondolom hogy Istent nem érdekeljük. (szerintem akkor van Isten ha Sátán is, és ez fordítva.) És a LaVey-i sátánizmusnak a szabályai a "tanításai" ha lehet így mondani, nagyon megtetszettek. Ez nagyon röviden arról szól, hogy tiszteljük és élvezzük az életet. Mivel Isten azt tanítja hogy a túlvilági jó életért kell szenvednünk a földön. Meg persze még pár szabály is van, meg olyan is amit nem csinálhatunk. Pl nincs itt ember meg állat áldozás, mint ezt páran hiszik. (kivéve ha életveszélyben vagyunk, vagy élelemre van szükségünk.) Ezeket tiltja a szabályzat. Tulajdonképpen azt kell csinálni amitől jól érzed magad :). Remélem valamivel tudtam segíteni
2019. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!