Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szr ember vagyok?...

Szerintetek szr ember vagyok? Mert valahogy én érzem magamat rosszul.

Figyelt kérdés
SZÓval röviden leirom mi történt velem.Sokszor segítek rászoruló embereken,öregeken ,családokon.Hol tüzifa,benzin költség hogy a beteg gyereket látogathassák stb.Karácsonyi ajándékok ahová nem jut mert kevés a keret.Megkeresett 1 hölgy a fb.-on.Hallott rólam valahonnét.Felvette a kapcsolatot 1 családdal akik borzalmas körülmények között lassan 7 gyereket nevelnek.De annyira nagy összegekről beszélt hogy gondoltam szeretném látni személyessen a családot.A pénzt össze adták volna a kollégáim(külfóldön dolgozunk).A család valóban katasztrófális körülmények között volt.Ruhákat cipőket élemiszert vettünk nekik.Tanszereket,füzeteket,iskolatáskákat másnap kaptak.Erre az apuka kérte fizessem ki a vizdijat mert korlátozták a vizüket.plus 35 000ft a feltöltősvillanyóra.Plus vegyek festéket es építőanyagokat,mert rendbe tenné a házát a 7.baba elött.Megbeszéltem a kollégáimmal hogy esetleg,kisebb otthoni munkakat adnánk neki festés,kerti munka ilyenek.Igy lenne pénze.Erre ő felháborodott hogy ennyi gyerek mellett ő nem tud dolgozni.Főleg nwm külföldön.És minek jöttem ha pénzt nem adtam.Pedig higyjétrk el nem volt olcsó megvenni 6 db gyerek ruháját tetőtől talpig.A többiről nem is beszélek.Mire vállaltak 6 gyereket a 7.dik a pocakban,nem értem.Eljöttem tőlük de napok óta gondolkozom.Valahogy rossz érzést hagyott bennem a segítségem...
2015. febr. 16. 08:46
1 2
 1/15 Lilikécske ***** válasza:
100%

A kezedet nyújtod, de nekik a karod kell.

Azért gondold végig, remélem te sem gondolod komolyan, hogy neked kéne rosszul érezned magad!

2015. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pedig szr érzem magamat.Minden alkalommal hogy segítettem idáig olyan feldobott voltam.Es elégedet.Tudtam hogy újra gyűjtök és újra adok.de most ez biztos nem lesz így.Még jó hogy nem egyedül voltam ott az apuka talán meg is vert volna.Hála pedig nem volt a hangjában.A gyerekek új ruhát eddig csak tőlem kaptam egész életükben.
2015. febr. 16. 08:53
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nehogy rosszul érezd magad emiatt! Te láthatóan többet tettél a családjáért, mint a kedves apuka egész életében. A leírásodból nekem úgy tűnik, apuka tipikus ingyenélő. Kedves voltál vele, segítettél neki és a családjának, ő meg kapva kapott az alkalmon, hogy teljesen lenyúljon. Jól tetted, hogy nem hagytad magad! A segítségért hála szokott járni, de legalább köszönet, nem pedig ez.

Ahogy előttem tökéletesen megfogalmazta valaki: te a kezedet nyújtottad, neki a karod kellett. Ő viselkedett helytelenül, nem te!

2015. febr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez van, amikor valakik csak a segélyekre, segítségekre vannak berendezkedve, ilyenné válnak.

Köszönet nincs, sőt...

Pont mint az agyonkényeztetett gyerek, aki már csak követelni tud, semminek sem örül.

Csak hát ezek már felnőtt emberek, elvileg...

2015. febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.Igazság az hogy apuka mikor megtudta hogy pénzt nem kap ,hogy rendezze a tartozásait."Csak a gyerekeinek lett végre ruhája cipője iskoli felszerelése akkor agresszív lett.Nagyon megijedtem!!!Azt mondta nekem először hogy nem kap munkát azért jutott ide.Azert hagytak 7 babát mert abortusz ellenesek.De amikor azt mondtam a pénzért kicsit dolgoznia kéne,dühös lett.Ha egyedül lettem volna simán leüt.Azt örjöngte ezeket a rongyokat megvette volna ő is.De kerdés miért nem tette.Futva hagytam el a helyszìnt.
2015. febr. 16. 09:13
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogy vagy szar ember! Sőt! Sok ember tanulhatna tőled emberséget, lojalitást. Ne érezd magad kellemetlenül, mindent megtettél amit csak lehet.


A helyzeted pedig átérzem, bár én más területen tapasztaltam ilyesmit szinte nap mint nap. Volt aki egy bögre teának is nagyon örült, volt viszont olyan is, aki a segítséget úgy hálálta meg, hogy elküldött anyukámba. Olyankor én is úgy éreztem valamit rosszul csinálhattam, vagy velem volt a gond, de átgondolva nem. Nem rajtam múlt, hanem a másik emberen.


25N

2015. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd rosszul magad. Sokaknál segítőkészebb vagy. Arról meg nem te tehetsz, hogy valaki 7 gyereket vállal a nagy semmire egy ilyen naplopó apával. Ti segítettetek. Ők meg ahelyett, hogy megköszönték volna, még követelőztek is. Ez nem a ti hibátok.

Jó, hogy ilyen vagy és a kollégáid is. Biztosan sokan nagyra értékelték már a segítségeteket, inkább rájuk gondolj, ha rosszul érzed magad.

2015. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled baj. De máskor vigyázni kell: mert kullancsként tapadnak rád, és halálra kínoznak esetleg. A segítés formáját át kell gondolnod, több szempontból. Az ok, hogy ab ellenesek, de védekezni vagy ön-megtartóztatni kellene, a másik: a szegénynek nem halat kell adni, hanem megtanítani halászni.
2015. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Àlt.olyan embereken segítünk kb 50-en vagyunk.Akiknek a gyerekük betev a kezelés tőlük messze vagy másik városban van.Vagy egy idős nyugdíjas akinek a családja sem tehetős tüzifát,tartós élelemmel segítjük.Vagy egy család x gyerekkel akik ugyan esznek de a karácsonyfa alá semmi sem jut.Én megtanítottam volna"halászni"de úgy nem kellett neki a hal...
2015. febr. 16. 09:27
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha nem indiszkrét kérdés, miből segítesz nekik? Gyűjtéseket szervezel? A válasz szempontjából nem lényeges, csak érdekel.


Nehogy egy percig is azt gondold, hogy te rossz lennél! Egyelőre neked egy nyomorult fillért nem lenne kötelességed adni másoknak. Ennek ellenére adakozol. A legnagyobb bunkóság ezután még azt mondani, hogy nem adsz eleget.

Persze, kedves apuci meg azért háborgott, mert ő nem kapott lóvét, amit elihatna. Tudod, ő is csak addig apa, ameddig a gyereket kellett csinálni, onnantól tojik rá, hogy a gyereknek egyáltalán van-e ruhája, meg kap-e kaját, csak neki legyen mit elinni.

Szerintem ha végiggondolod, te magad is rájössz, hogy itt ki a sz..r ebben a történetben.


A gyerekeket meg ne fogja már rá az abortuszellenességre. Sokan vannak, akik abortuszellenesek, mégsincs 7 gyerekük. Persze, nem mondom azt, hogy csak az szüljön, aki dúsgazdag, meg tényleg van olyan, hogy amikor a gyerekek születnek, még jól élnek, csak beüt a baj, a munkanélküliség, és ezért süllyednek le vagyonilag. De itt nem ez a helyzet, a leírásodból lerí róluk, hogy az apának büdös a munka.

2015. febr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!