Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szr ember vagyok?...

Szerintetek szr ember vagyok? Mert valahogy én érzem magamat rosszul.

Figyelt kérdés
SZÓval röviden leirom mi történt velem.Sokszor segítek rászoruló embereken,öregeken ,családokon.Hol tüzifa,benzin költség hogy a beteg gyereket látogathassák stb.Karácsonyi ajándékok ahová nem jut mert kevés a keret.Megkeresett 1 hölgy a fb.-on.Hallott rólam valahonnét.Felvette a kapcsolatot 1 családdal akik borzalmas körülmények között lassan 7 gyereket nevelnek.De annyira nagy összegekről beszélt hogy gondoltam szeretném látni személyessen a családot.A pénzt össze adták volna a kollégáim(külfóldön dolgozunk).A család valóban katasztrófális körülmények között volt.Ruhákat cipőket élemiszert vettünk nekik.Tanszereket,füzeteket,iskolatáskákat másnap kaptak.Erre az apuka kérte fizessem ki a vizdijat mert korlátozták a vizüket.plus 35 000ft a feltöltősvillanyóra.Plus vegyek festéket es építőanyagokat,mert rendbe tenné a házát a 7.baba elött.Megbeszéltem a kollégáimmal hogy esetleg,kisebb otthoni munkakat adnánk neki festés,kerti munka ilyenek.Igy lenne pénze.Erre ő felháborodott hogy ennyi gyerek mellett ő nem tud dolgozni.Főleg nwm külföldön.És minek jöttem ha pénzt nem adtam.Pedig higyjétrk el nem volt olcsó megvenni 6 db gyerek ruháját tetőtől talpig.A többiről nem is beszélek.Mire vállaltak 6 gyereket a 7.dik a pocakban,nem értem.Eljöttem tőlük de napok óta gondolkozom.Valahogy rossz érzést hagyott bennem a segítségem...
2015. febr. 16. 08:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Azért hagytak 7 babát mert abortusz ellenesek" Jah, vagy inkább a családi pótlék miatt. Sok ilyen van. Munka nincs, de nem is kell mert a családi pótlék éppen elég. A gyereket meg majd neveli, ruházza, meg eteti az állam meg a sok jószívű barom (bocs, de ez vagy Te) aki megsajnálja a mélyszegénységben élő kedves kis családot. Szomorú, hogy ide jutott az ország. Mert sajnos az az érzésem, hogy annak a 7 gyermeknek sem lesz sokkal jobb sorsa-élete ha felnő, hacsak valamilyen csoda folytán nem karolja fel őket valaki és nem szakítja ki őket ebből a közegből.

Nem szabad rosszul érezni magad. Ők csak le akartak húzni. Jól tetted, hogy ruhát vittél és nem pénzt, mert abból a gyerekek nem láttak volna egy fillért sem. Nem azt mondom, hogy ne jótékonykodj, ha megteheted de nagyon gondold meg kinek és mit adsz. A szomorú az, hogy aki igazán rászorulna, mert önhibáján kívül van bajban az nem kér segítséget, mert szégyenli a helyzetét.

2015. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Apuka csakis a penzre utazott. Nem erdekli semmi mas, meg az sem, ha gyerekeinek nincsenek ruhai, elemiszer. Nagyon jo dolog amit csinalsz, legyel buszke magadra, es ne hagyd abba. Vannak nagyon sok raszolulo emberek meg, akik megkosznokik es nagyon halas lesznek majd.
2015. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Semmi baj hogy kérdezed hogy miből adakozunk.Egy munkahelyen kb 50 munkatársammal együtt havi 20 eurot,kb 6000 ft ot egy duncosba rakunk.általàban karàcsony táján ennél többen vagyunk.Mindig jó érzéssel töltött el a dolog.Pl.karácsonykor tudom hogy esznek és nagyon örúlnek a családok.Vagy könnyebb 1 család élete mert tudja hogy a beteg baba mellett tud lenni amig kell.Ez volt az első eset ami ledöbbentett sokkolt!!!Nekem egyedül nem.lenne erre pénzem.
2015. febr. 16. 10:13
 14/15 anonim ***** válasza:

Dicséretes dolog, hogy a saját pénzetekből másoknak adakoztok.

Az meg tényleg szánalmas, hogy van, aki ezt még fenyegetéssel "hálálja" meg...

2015. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%
Bunkó leszek, de aki szül 7 gyereket a nagy büdös semmibe, annak csak ara van esze, hogy szétrakja a lábát minden jöttmentnek. Rossz lehet szerencsétlen gyerekeinek, de ilyen nőnek kár segíteni.
2015. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!