Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés ha pár éve...

Milyen érzés ha pár éve meghalt közeli hozzátartozóról kérdeznek?

Figyelt kérdés

Jól esik róla beszélni, vagy nem szeretnéd firtatni?


Van egy új barátom. Arra gondoltam hogy rákérdezek. Szeretném elmélyíteni a barátságunkat.

Rossz ötlet?


2015. febr. 17. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
És úgy szeretnéd elmélyíteni a barátságotokat hogy egy pár éve elhunyt családtagjáról kérdezed?!? Beteg vagy, ember.
2015. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha kérdezem, akkor csakis személyesen vagy cseten sem gond?

Nem nagyon találkozunk....

2015. febr. 17. 19:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérdezd szerintem. Szeptemberben talalkoztam egy lánnyal, eléggé jó barátok lettünk. Feltűnt, hogy mindig csak az anyukáját, húgát, mamáját említi. Apukáról egyszer egy szót. Ma, 5 hónap ismerettség után kérdeztem rá, hogy mi van vele, mert őt sose említi. Nem teljesen ugyanaz, mivel apukája nem halt meg, csak nem ismeri. De egy friss barátságot nem ezzel mélyítesz el. Nem tudom mennyire friss barátság a tiétek. Fontos, ha kérdezed is, SEMMIKÉPP se chaten!
2015. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Apukáról egyszer egy szót sem.*
2015. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

13 voltam, mikor apám meghalt. Most 19 leszek pár hónap múlva.

Milyen érzés, ha róla kérdeznek? Csak nagyon közeli ismerősök szoktak nagyon ritkán, ami engem egyáltalán nem zavar, nem engem kell sajnálna, hanem azt aki meghalt. Nem is értettem sosem, hogy miért nekem nyilvánítottak részvétet, hiszen ilyenkor nem az árván maradt halt meg.

Aki normális, gondol arra is, hogy te nem tudtál róla semmit, az szépen válaszol, nem sértődik meg és nem rontja el a hangulatot, szóval nem esik neki rosszul. Magamból kiindulva..

Mellesleg sokan nem tudják, hogy félárva vagyok, és ugye manapság divat apádf@$zát -ozni, meg apázni, olyankor csak kussolok, hagyom, hogy elterelődjön a téma, ő lenne kellemetlen helyzetben, ha kiderülne, hogy egy halottat emleget. Ilyen empatikus vagyok. Más rég bevert volna egyet..

2015. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Rossz érzés, ilyenről soha nem beszélek egy szót sem.

Meg... Úgy általában sem beszélek az érzéseimről, szóval ilyenkor közlöm, hogy váltsunk témát.


Ha nagyon fiatal a barátság, akkor még ne hozd fel a témát, mert lehet, hogy feltéped a sebeit és tolakodónak fog tartani. Majd esetleg később, ha már megismerted annyira, hogy tudd, hogy reagál egy-egy komolyabb témára.

2015. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egy hónapja ismerjük egymást. Kétszer háromszor már említette, csak direkt nem firtattam.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. febr. 17. 20:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Már régen veszítettem el apukámat. Nem emlékszem már frissen milyen volt, de így 7 év után azt tudom mondani, hogy azzal aki nem családtag, vagy rokon elég kínos, mert sajnálni kezdenek egy kicsit...én ezt nem szeretem.
2015. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!