Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális dolog az, ha egy 18...

Normális dolog az, ha egy 18 éves gyereknek minden apróságot külön el kell mondani, hogy csináljon meg? Szülők, nálatok mi a tapasztalat e téren?

Figyelt kérdés
Nem tanul, hiába a sok beszélgetés, hogy nemsokára felnőtt lesz, könnyebb lenne úgy az élete. Nem törődik vele. Ha vmi fizikai melóról van szó, neki az se tetszik. Nincs semmi életcélja, nem sportol, csak a számítógépes játékok érdeklik, meg az internet is érdekelné,ha be lenne kötve, de nem lehet, mert akkor megbukna a suliban. Nincs elkényeztetve anyagilag, de semmi vágya nincs rá, hogy nyáron elmenjen dolgozni, zsebpénzt gyűjteni. Pedig lett volna egy klassz lehetőség a környéken, ahova nagyon sok fiatal járt. Szülők, szerintetek mi a teendő ebben az esetben? Mit lehet tenni,h ne váljon a gyerek egy ingyenélő trógerré?
2015. febr. 20. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk is hasonló a helyzet, erre a kérdésre én is kerem a választ. Érdekelne a probléma megoldása.


Esetleg amit én javasolhatok, szigorúbb elvárások a gyerekkel szemben, kicsit keményebben fellépni a reakciói ellen. Nem biztos, hogy ez a legjobb, de egy próbát megér.

2015. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Az első nagyon rossz megoldást ír, ezáltal csak még inkább elvennétek a kedvét bármiféle elfoglaltságtól.


Homlokegyenest az ellenkezőjét kéne tenni: Meg kell keresni, hogy mi motiválja. Nem szeret rajzolni, festeni, gitározni, sütni, főzni? Nem érdekli a politika?


Az a baj, hogy szörnyen rossz utat választottatok. A net kiköttetésével elzárjátok előle az egész világot, így nem csoda, hogy nem tudja mi szeretne lenni.


Említetted, hogy szereti a számítógépes játékokat. Esetleg ezen az úton is el lehetne indulni. Nem akar játékfejlesztő/programozó/animátor lenni? Vagy egy szaklapban is dolgozhatna, ha jól emlékszem a Gamestar még mindig állást hirdet. Az én testvérem is naphosszat a gép előtt ült otthon, s minden idejét játékokkal, vagy azok készítésével töltötte. Mérnökinfót végzett és 1 év alatt bruttó 400 ezer Ft havi fizetésig tornázta fel a jövedelmét stabil munkahelyen.


Hány éves a fiad egyáltalán?

2015. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit elbambultam, most látom, hogy 18 éves. Nem jelentkezett sehová? Tényleg nem érdekli semmi, vagy csak olyan dolog érdekelni, aminek szerintetek nincs jövője?


Akármi legyen is a kérdésekre a válasz, az első dolgom az lenne, hogy amennyiben a családi anyagi helyzet engedi, az internetet visszaköttetném számára.

2015. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sok mindennel próbálkoztunk már. Voltunk már jófejek, olykor engedékenyek. Mikor a félévi bizi picit jobbra sikeredett, kapott egy kis pénzjutalmat, ígérve,h évvégén is kaphat,ha jobb lesz. Aztán évvégén tele lett 2-ekkel, persze nem is kapott semmit. Most végzős, félévkor 7 db 2-es lett. Megmondtuk így nem tartunk ballagást, nem lesz zsé sem. Tehát a szigor is megvan kellő módon. Ja és hazudik is az ember szemébe, mint a gép, már nem hiszünk el neki semmit, bármit mond.
2015. febr. 20. 15:17
 5/7 A kérdező kommentje:
De az informatikához logika és jó matek is kell. Ő még a szövegszerkesztéshez sem ért. Tehát szerintem ő csak egyszerű felhasználó, aki szeret játszani. A neten meg csak a kexfilmek mennének és a gagyi játékok. Mikor 7.-es volt mondtam neki nyomja meg a matekot, h műszaki suliba felvegyék, ott lehet infot tanulni, direkt erre orientálódni. Letojta, s ez a mai napig így megy mindennel.
2015. febr. 20. 15:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezen sajnos későn keseregsz, jó 10 évet elvesztegettél a nevelésből. Majd az élet pofára ejti, mert így nem húzza sokáig nélkületek.

A bátyám is mindig hanyagolta a tanulást, alig csinált otthon valamit, inkább kiszökött a barátaihoz. A suliban bukdácsolt, pedig jó tanárai voltak, jó iskolába járt, anyukámék hiába noszogatták, szép szóval vagy szigorral, egyszerűen ült a könyv mellett, de nem tanult. Csak úgy létezett. Aztán nagynehezen összekapta magát, szakmát tanult érettségi után estin, amit szeret (karosszéria lakatos) és mai napig azt csinálja, jó szakember. Mintha akkor ébredt volna fel, hogy hoppá már nem vagyok kisfiú. Már van saját autója, háza, a barátnőjével él. Szóval a sok beszéd falra hányt borsó volt, magától jött rá hogy valamit kezdenie kell. A számítógép sose érdekelte, telefonja is amolyan "régimódi" van, de szeretett autó és repülő maketteket építeni, meg képregényt olvasni.

2015. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18 évesen már késő. Kis korában kellett volna következetesnek lenni vele, rászoktatni a tanulásra, arra, hogy segítsen otthon.
2015. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!