Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Harrynek hol vannak a többi...

Harrynek hol vannak a többi rokonai?

Figyelt kérdés
A Harry Potter c. könyvben Harry James és Lily halála után Lily hugához, Petuniához kerül. Miért nem az anyai vagy apai nagyszüleihez? Vagy Lupinhoz? Egyáltalán éltek még akkor? Olvastam a könyveket és a filmeket is láttam da nem emlékszem hogy szó esett volna más rokonairól

2015. febr. 26. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dumbledore azt mondta, hogy a szülei halálával az egyetlen élő vér szerinti rokonához került. Következik, hogy más már nem élt ekkor. Edevis tükrében van egy nagyon rövid leírás a nagyszülőkről.
2015. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ezen én is gondolkoztam,mert harry születésekor a szülei ilyen 18-20 évesek voltak,szóval a nagyszülők sem lehettek olyan idősek.

az meg elég valószínűtlen,hogy mind a 4 nagyszülő meghalt.

és az sem volt korrekt dumdledortól,hogy pontosan tudta mifélék dursle-ék és mégis hozzájuk rakta a gyereket.

2015. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Világosan el van magyarázva a könyvekben, hogy miért kellett Harrynek Dursley-ékhez kerülni.

Ráadásul arra is van egy elmélet, hogy Dursley-ék azért voltak akkora szemetek, mert 10-akárhány évig ki voltak téve egy horcrux közelségének. Bár ez talán annyira nem helytálló, mert a legelső könyv legelején kiderül, hogy amúgy is borzasztóak.

2015. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Harry nagyszülei meghaltak, bár konkrétan nem monja ki a könyv, de mivel Dumbledore mondja, hogy Petuniáék az utolsó élõ rokonai, így ezt lehet tudni. Voldemort rémuralma alatt nem is meglepõ, hogy már nem éltek.


Lupinhoz nem kerülhetett, mert nem rokon, màsrészrõl meg Dumbledore muglik közé akarta elhelyezni, mert nem akarta, hogy már kiskorában szembesüljön mindazzal, amivel késõbb majd szembesülni fog.


Itt van a részlet az elsõ részbõl:


"- Levelet írt? - McGalagony lerogyott a kőfalra. - Komolyan úgy véli, hogy ezt egy levélben el lehet magyarázni? Ezek az emberek nem fogják megérteni Harryt! Ő híres lesz, sőt: élő legenda! Azon sem csodálkoznék, ha ezt a napot a jövőben Harry Potter Napjának hívnák. Könyveket írnak majd róla, és a mi világunkban minden gyerek ismerni fogja a nevét!

- Ahogy mondja. - Dumbledore szigorú pillantást vetett a professzorra félhold alakú szem- üvege mögül. - Nincs az a gyerek, aki ezt ép ésszel kibírná. Még járni sem tud, de máris híres em- ber! Ünneplik őt egy hőstettért, amire nem is fog emlékezni! Értse meg, jobb lesz neki, ha csak ak- kor szerez tudomást erről, amikor már meg tudja emészteni."

2015. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat most már értem.. :D :)))
2015. febr. 27. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!