Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felvilágosítana valaki, hogy...

Felvilágosítana valaki, hogy a szellemi (például irodában végzett) munka, egyesek szerint miért nem számít igazi munkának?

Figyelt kérdés
Több embertől hallottam már ezt az állítást, viszont értelmes-, logikus érvekkel, soha senki nem támasztotta még alá. Tudna valaki magyarázattal szolgálni, hogy miért gondolják így bizonyos személyek? "Csak akkor vagy ember, ha Szibériában vágod a fát, félpucéron!" :D Jó, ez elég szélsőséges példa, de valami hasonlóra szeretnének minden alkalommal kilyukadni. Mielőtt általánosítanánk (hogy ezt a feltevést, a kékgalléros tábor erősíti), elmondanám, hogy én is fizikai/nehéz fizikai munkát végzek és véleményem szerint egyáltalán nem helytálló a feltételezés, miszerint a fehér gallérosok nem dolgoznak!
2015. febr. 27. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Leignkább mert akik mondják fogalmuk sincsen mit is csinál aki szellemi munkát végez/irodában "ül".


És nem feltétlkenül az ő hibájuk, elvégre errefelé nem divat

- tájékoztatni milyen foglalkozások vannak

- milyen végzettséggel milyen foglalkozást lehet művelni

- melyik foglalkozás / munkakör mit cisnál

- mennyi fizetésre tarthatsz kb. igényt ha X munkára jelentkezel

stb.


A Zátlegember azt látja hogy ő is 8-10 órát dolgozik, a Főnök is 8-10 órát dolgozik, oszt csórikám keres 80K bruttót, a Főnök meg 80M nettót.

És mivel nincs összehasonlítási alapja, hát egyértelműen hőbörög.

2015. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Leginkabb azert mert nem tudjak pontosan mit csinalnak. A sori melos csak azt latja hogy ulnek az irodaban a mernokok a szamitogep elott, tologatjak az egeret, neha maszkalnak, a szemelyugyis csajokkal kavezgatnak.


Azt gondoljak hogy az nem munka, hiszen munkanak azt gondoljak amit ok csinalnak es nyilvanvaloan amit az irodistak csinalnak az nem olyan.

2015. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazán csak az láthatja át aki mindkettőbe belekóstolt.

Nekem volt szerencsém/szerencsétlenségem mindkettőhöz, bár nem tagadom én is főleg szellemi-munkás vagyok.

Vannak mindkettőnek előnyei és hátrányai.


- Fizikai munka pl. hogy hazamész és már nincs erőd csak ülni és bambulni ki a fejedből, testileg tropa vagy és hosszú távon árt az egészségnek.

- Szellemi munka hogy hazamész és már nincs erőd gondolkodni mert szellemileg kivagy, feszült vagy aludni pedig nem tudsz mert testileg nem fáradtál még le. A szellemi munka is épp úgy tönkreteszi a testet és kihasználja mint a fizikai csak más aspektusból, mivelhogy a sok stressz lassan kivégez.


Mint mondtam, én csináltam mindkettőt, ha választhatnék az egyik nap szellemi/irodai a másik nap fizikai munkát végeznék, kb ez az álommelóm.

Mindkettő igazi munka, és mindkettő tud rossz lenni hosszútávon!

2015. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Aki ezen háborog, valószínűleg a csekély értelmi szintje miatt alkalmatlan a szellemi munkára, így azt sem fogja megérteni, miért keres annyit pl. egy programozó vagy főkönyvelő.
2015. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerek én is ilyet. Persze nem értem, akkor akik szerint ez nem munka, akkor miért nem üldögéléssel keresik a pénzüket? Szeretnek szenvedni? :) azért választottak fizikai munkát? Akkor a tanulás sem megterhelő, mi, csak ülni kell, nem? Meg olvasgatni. Jaj, de utálom ezt a felfogást. Nem mindenki hiszi ezt szerencsére, kérdező, barátkozz azokkal.
2015. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Több mint való azokra céloz, akik nem dolgoznak, csak röhögcsélnek az irodában.


Nálunk pl a termelés sosincs elcsúszva, mindig az iroda miatt van az akadás, csúszás, késői szállítás. Ha ők elfelejtik közölni, hogy az adott terv 2000es darabszámmal megnő aznapra, akkor mi este 20ig bent szopunk ők meg lelépnek 17:00kor. Nekik ki kell nyomtatni 1 oldalt meg elintézni a telefont és hiba javítva, nekünk meg +3 órába telik az ő hibájuk javítása.


Ezek után jó hogy elátkozzuk őket.

2015. febr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) #6: Legtöbb esetben mindenkit egy kalap alá vesznek, aki irodai dolgozó (nem csak a röhögcsélőket). #5: Értékes tanács, próbálok is azon emberek köreiben mozogni, akik hozzám hasonlóan elismerik más szférák munkáját is, viszont sokszor akaratlanul is "össze vagyok zárva" az ellentétesen gondolkozóakkal is.
2015. febr. 27. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!