Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért gondolják azt,...

Egyesek miért gondolják azt, hogy csak a fizikai munkák az igazi munkák? Egy irodában dolgozó, szellemi alkalmazott munkáját miért nem tartják olyan fontosnak és miért hiszik, hogy az olyan könnyű?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 07:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Mert hülyék hozzá.

De nincs is ezzel gond, a lapátoláshoz több ész nem is kell.

2011. szept. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Azt egyesektől kellene megkérdezni. Én kettes vagyok.
2011. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Sokan csak azt látják,hogy az irodában dolgozók munka helyett kávézgatnak,telefonálnak stb, az ügyfelekkel pedig nem törődnek.

Nem minden szellemi dolgozó végez komoly munkát. Aki viszont valóban azt csinálja,az emberek többsége nem kerül velük kapcsolatba.

2011. szept. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Az hogy vki X IQ-val születik és képes lesz komolyabb irodai munkákra az nem tehet róla és ugyan úgy az sem aki Y IQ-val született és felnőttként nem képes a szellemi munkára. Aki okos az örüljön nagyokat magába hogy nem kell lapátolnia ez talán az egyik oldala a másik meg az hogy ma az ország annyira széjjel van kúrva hogy mindenki örülhet annak ha teszem fel akár kézilányi munkát kap egy konyhán, és igen! ma már nem szégyen a munka (fizikai) ha az a létfenntartáshoz kell hogy ne haljon éhen az ember ne kerüljön az utcára.

A szellemi munka az csak szellemi, nem megy tönkre senkinek a szíve időnap előtt vagy egy bányász esetében nem fog senkinek sem tüdőrákja lenni a szénportól stb. és 1000x többre becsülöm a fizikai munkásokat mint a szellemit, igaz több privilégiummal (kényelem) jár egy tanárnak teszem fel nyugdíjas korára mint egy sima munkásnak, egy tanár ma aki nyugdíjas az mást sem csinál mint hogy jól érzi magát a hátralevő életébe de mit értek én ez alatt? azt hogy magas a nyugdíja és megteheti! megteheti azt hogy minden nap kijárjon a fürdőbe lubickolni a feleségével, kiránduljon 1 hónapban legalább 1X és hogy este dugacsba berúgjanak.

A fizikai munkásnak meg akkor is dolgoznia kell szinte a haláláig mert kevés a nyugdíja és ki sem tudja élvezni mert idő nap előtt meghal úgy 60 éves korába mert tönkrement a szakmája által.

Én fizikai munkás vagyok, de aki szellemi nyilván más szemszögből látja.

2011. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Én szellemi munkás vagyok, de maximálisan egyet értek az előttem szólóval. Aki nem kényszerül fizikai munkára, az legyen hálás érte minden nap, hogy bemehet dolgozni. Igenis jóval könnyebb dolgunk van... és nem mindenki tehet arról, hogy kénytelen fizikai munkát végezni, van, akinek nem volt lehetősége tanulni, és több az IQ-ja mint sok irodában dogozónak...
2011. szept. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Azért munka és munka között lényeges különbség van. Itt az oldalon hajlamosak az emberek átesni a ló túlsó oldalra, fizikai munkás csakis a bányában 14 órákat lehúzó (a naphosszat a lapátra támaszkodó építőipari segédmunkásokról sose szólnak semmit), szellemi munkás meg csakis az irodában kávét főző Gizike, aki amúgy ezen kívül semmi máshoz nem ért és nem is csinálja. Arról a lelkiismeretes tanárról, aki 6-7 órát végigtanít, aztán hazamegy és még ugyanennyi időt eltölt a felkészüléssel, dolgozatjavítással, netán szakkörözéssel, megint csak hajlamos a társaság elfeledkezni.


Kövezzetek meg, de én végeztem már fizikai és szellemi munkát is, az elsőtől csak izomlázam lett az egész napos munkától, meg kicsit megfájdult a derekam, de a másodiknál folyamatosan megoldhatatlan feladatokkal elérték, hogy idegösszeroppanásom legyen. Most munka nélkül vagyok, és kimondottan fizikai munkát keresek. Mert azt könnyebbnek találtam.

2011. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Én szellemi munkás vagyok, de annak idején felépítettem (persze nem teljesen egyedül) a házam, így nyugodt szívvel mondom: nagy marhaság az, hogy a szellemi munka nehéz. Én csak egy házat építettem, a kőműves egész életében, és cseppet sem irigylem, viszont szeretnék csak fele olyan kemény ember lenni...
2011. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
82%
A fizikai munka fizikai fáradtsággal, a szellemi munka szellemi fáradtsággal jár. A fizikaitól egészségügyileg mehetsz tönkre, a szellemitől pedig mentálisan. Mindenki döntse el, hogy szerinte melyik a jobb: lebutult, idegbeteg, vagy egyéb problémákkal "élvezni" a nyugdíjas éveket, avagy görnyedten, fájó ízületekkel, végtagokkal.
2011. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Fizikai munka nélkül semmi sem lenne, se házak se autók se irodák se utak ,ruhák ,semmi...De rengeteg bürokrata aktatologató nélkül sokkal boldogabb lenne ez a világ!
2011. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

"Fizikai munka nélkül semmi sem lenne...De rengeteg bürokrata aktatologató nélkül sokkal boldogabb lenne ez a világ!"


Ez igaz.


De fordítva is igaz ám: Szellemi munkát végzők nélkül sem épülnének házak, hidak, vasutak. és nem lenne számítógép sem, amin most olvasod ezeket.


Vegyük észre, hogy EGYARÁNT szükség van szellemi és fizikai dolgozókra is, és EGYARÁNT nincs szükség akár szellemi, akár fizikai NEM DOLGOZÓKRA. (Mielőtt valaki belekötne, nem a munkanélküliekről van szó.)


Pedro

2011. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!