Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen visszaemlékezni az...

Milyen visszaemlékezni az elmúlt 50-60 évre?

Figyelt kérdés
Én csak 27 éves vagyok, csak elképzelni tudom. Aki már élt ennyi időt, milyen emlékei vannak? Sok minden megmaradt?
2015. márc. 4. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ó sok minden, igen ... világos, hogy a gyerekkorom boldog volt (bár néha elvert apám), a játszótéren a haverokkal jó volt kulcsos gyerekként (bár egyszer a nagyok egy fához kötöztek, hogy ott elvernek), az ovi jó volt ... ó az első szerelem ... na jó, második, mert az első az óvónéni volt (igaz, hogy a hajam miatt csúfoltak, mert fiú voltam hosszú hajjal, ami akkor még - lássuk be - nem volt divat), aztán az iskola, ahol megtanulható mennyiségű anyagot adtak le, és az osztálytársak igazi haverok voltak (nem is kaptam sok osztályfőnökit, igazgatóit is csak egyszer), nyáron a balaton, ha eljutott a család valamilyen üdülőbe (isten bizony a bátyám törte el a balaton közepén a vihar kezdetekor az evezőt, és nem miattam kellett jönni a vízirendőröknek), és gimiben sem kellett összetörni magunkat ... a kisz-klubban szombatonként dübörgött az aktuális led zeppelin szám, amit a szabadeurópáról, vagy a luxemburgról vettünk fel orsós magnóra qrva szar minőségben (és nem, nem én öntöttem le az alattunk az ablakon nézegető lány osztály tagjait egy vödör vízzel, és csak azért kaptam a következő töri órán egyest töriből(!) mert nem voltam hajlandó elárulni, hogy ki volt az), és a gimi alatti években a balatoni nyarak, ahol rengeteg volt az ndk-s csaj, meg a napsütés, lángos, bambi (és csak egyszer vittek be éjszaka a rendőrségre, mert páran a parton aludtunk (qrva kemény volt a beton, de ez nem elég, hajnalban még gyalogolnunk kellett vissza a másik településről, mert a rendőrkocsira nem adtak retur-jegyet a mocskok), és a főiskolán qrva lazán éltem, bár sosem voltam berúgva azért csak mentem inni a haverokkal, hogy legyen aki visszaviszi őket a piatanszékről hajnalban a kollégiumba (persze kirúgtak a koleszból, mert koedukált volt és betévedtem a lányfürdőbe, kirúgtak a suliból egy évre, mert nem jártam a főigazgató óráira ami csak aláírásköteles volt, és kirúgtak a kiszből aminek mindenki tagja volt, mert kisz-gyűlésen elmondtam, hogy milyen sóhivatal ez az egész kisz szervezet, és semmi értelme nincs, de aztán visszahívtak agitproposnak - úgy tűnik jól beszélhettem kirúgáskor -, de azt meg nem vállaltam, mert nekem elveim vannak, és az elv olyan mint a fing: az ember tartja, amíg tudja), aztán első igazi munkahelyemen beléptem a kiszbe, mert a vezető azt mondta, hogy milyen dolog az .... elvtárs, hogy itt be akar rendezni a dolgozóknak egy klubbot, aztán mégcsak nem is kisz-tag (a munkahelyemről is ki akartak rúgni, de az már a módszerváltás után volt, és az istennek nem jött össze nekik)


mindamellett a szüleimnek volt munkahelye, nem éheztünk, volt lakásunk (később nekem saját is állambácsi segítségével), igaz, nem jártunk külföldre, mert nem volt ami felkeltette volna ez irányú igényünket (mint tudjuk a kínálat határozza meg az igényt, tehát ha nem tolják az arcodba, hogy nyaralj az X tengerparton, akkor nem is akarsz ott nyaralni ... az ilyesmit ma már kevesen értik meg, merthogy a kínálat elborít bennünket mindenből), 50 fillér volt egy gombóc fagyi, amikor pestre kerültem 1 forintot kellett bedobnom a metró bejáratánál, és akár egész nap metrózhattam (azon a két vonalon ami volt, meg a kis földalattin), ja, akkor még tele volt a vidámpark néppel


na, csak így ömlesztve az egészből csak pár szónyi emlék

2015. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ja, és 60 éves vagyok négy gyerekkel, akikből kettő a módszerváltás előtt, kettő meg utána készült ... és az első kettőnél fel sem merült bennem, hogy vajon milyen jövőjük lesz, míg az utóbbi kettőnél állandóan azon agyalok
2015. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23 évesen bizony bitang nehéz...
2015. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonlóak az emlékeim, mint az 1-2-es válaszolónak:) Gyerekkoromban minden nyáron a Balatonon nyaraltunk, Anyám lent tudott lenni velünk 3 hónapig, mert háztartásbeli volt. Apám dolgozott, de hétvégeken mindig ő is lejött. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam külföldön 18 éves koromig: NDK-ban, a Szovjetúnióban, és egyszer Svájcban egy családi ismerősnél. Ott sikerült először menő cuccokat beszereznem, khaki színű Levis farmert, khaki színű felsőt és Adidas cipőt:) Ez a khaki olyan nagy divat volt akkor, aztán volt még a lila-őrület, mikor mindenki, aki magát valamir tartotta, lila-rózsaszín-ciklámenszín kombinációban járt:) Menő volt még a bőr Alföldi papucs meg egy időben a szines kertésznadrág is.

Általánosban ebédszünetben a Madách téri önkiszolgáló étteremben ebédeltem, erre mindig kaptam Apámtól 10 forintot. Abból kijött egy adag virsli mustárral, plusz egy csokikrém tejszinhabbal. De volt, hogy egy stanglit vettem a boltban, mackósajttal ettem, állatira jól lehetett lakni vele (akkor még volt benne anyag!) Kedvenc helyem volt még a kakaóbár, ahol rumos kockát ebédeltem 3 dl kakaóval. Szombaton is volt iskola és munka is, de csak délig. Az iskolai táborok szinte ingyen voltak, természetes volt, hogy a két tesómmal együtt annyi táborra jelentkezhettünk, amennyibe csak volt kedvünk menni. Így voltam Zánkán is, az úttörővárosban. Összességében nagyon nyugodt életünk volt, nem kellett senkinek aggódnia a megélhetésért, mindenkinek volt munkája (sőt, nem dolgozni illegális volt!! KMK = Közveszélyes Munkakerülő)

Egyetem után nem volt gond állást találni, az első helyre felvettek, ahová besétáltam, nem kellett önéletrajz, semmi:) Rendszerváltás előtt egy hónappal disszidáltam Amerikába. A fő okom az volt, hogy nem volt lakásom, és kiszámoltam, hogy a havi 5 ezer ft-os mérnöki fizetésemből mikor gyűlik össze az 1 millió egy öröklakásra. Ott hirtelen szembesültem a kapitalizmus előnyeivel és hátrányaival. Amig otthon éltem, csak az előnyeiről tudtam, az amerikai filmekből:) Takarítőnőként kezdtem, aztán miután sikerült legalizálni magam, már vállalhattam a képzettségemnek megfelelő munkát. 13 év után hazaköltöztünk (férjem nem bírta Amerikát), és addigra sajnos Magyarországból is tiszta Amerika lett...

2015. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!