Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vélemények? ( . )

Vélemények? ( . )

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki pótérettségire készül, de folyton én kell húzzam, hogy odategye magát. Segíteni akarok neki, mert megkért rá, de alig tudom rávenni, hogy tanuljon, pedig ez már nem az első pótérettségije.

Eddig úgy voltam vele, hogy viccesre vettem a helyzetet, de most már kezdem hülyének érezni magam, hogy még én kell rámenősnek legyek ahhoz, hogy összeszedje magát. Én írok üzenetet, én hívom, hogy " na,jössz bioszt tanulni ? " , de mindig kitalál valamit,alig " talál időt " rá.


Szerintem így nincs is értelme csinálni, mert vagy csinálunk valamit rendesen vagy nem.

Vélemények ?


2015. márc. 6. 08:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt azért nem osztom, hogy értelmetlen lenne. Nem csak annak van értelme, ha az ember maximálisan odateszi magát, attól, mert nem ugrál örömében, hogy tanulhat az érettségire, attól még ragadhat rá valami.

Bár tényleg nem ez a helyes hozzáállás.


Részben azt is megértem, hogy motiválatlan. Amikor az ember már kétszer nekifutott valaminek, és nem sikerült, érthető, ha már nyoma sincs a lelkesedésnek, és csak nyűgnek tartja az egészet.


Viszont az is igaz, hogy ha az ember el akar érni valamit, azért tennie is kell. Ha le akar érettségizni, akkor bizony álljon neki tanulni. Ha már eddig nem tette. (Mert aki odafigyelt órákon, és van egy kis sütnivalója, az azért le tudja tenni legalább kettesre az érettségit.) Az érettségi nem 1-2 hónap tanulásról szól, hanem 4 (vagy ha úgy tekintjük, 12) év munkájáról.

Lehet, hogy most nem leszek népszerű ezzel a véleménnyel, de szerintem aki már kétszer elbukott az érettségin, annak talán nem kéne erőltetnie, mert nem neki való.


Egyébként nekem is volt dolgom, nem egyszer hasonló hozzáállású emberekkel. Ha valakin látom, hogy a hozzáállása miatt nem biztos, hogy meglesz az érettségije, általában komolyan és tárgyilagosan megmondom neki a száraz tényeket. A legtöbbször használ.

2015. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!