Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szép napot! Természet-ember,...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Természet-ember, ember-ember kapcsolat? Vélemények?

Figyelt kérdés

Miért vagyunk azok akik vagyunk? Miért vannak jogaink, kötelességeink?

Van egy elméletem, bár ez szerintem sok mindenkiben ott van. Két fajta ember van, mindkettő embernek születik:

-aki megmarad az ember fizikai mivoltánál és nem hajlandó fentebb jutni azon a létrán ami a tényleges emberi fejlődést testesíti meg.PL: cigányok nagy része.NEM, nem az összes de tudjátok kikre gondolok.

-aki túllép ezen a fizikai megjelenésen és fejleszti magát mind testileg, mind agyilag. (ateista vagyok így értelmezve olvassátok tovább, nem akarok a hitről vitát kelteni->felesleges) Tehát tanul, magáévá teszi azokat a jogokat, kötelességeket amik körbeveszik, az emberi lét mindenfajta érzését elsajátítja (így nem csak a haragot, düht hanem az együttérzést, sajnálatot, szeretet).

Az én véleményem szerint sokan nem érdemlik meg a teljes ember kifejezést. Így fele vagy negyed annyi jogokat és 2-szer, 3-szor annyi kötelességet kell a nyakukba varrni.

Megérdemelnék az életet, a szabadságjogok egy részét DE nem hagynánk beleszólást a nagyobb ügyekbe mint: politikai, gazdasági rendszer és még sorolhatnám.

Félreértés ne essék, nincsenek hitleri fajelméleti tévképzeteim. Ez az egész szöveg arról szól, hogy csak felelősségteljes emberekre bízzunk felelősséget igénylő dolgokat. ÉS ami fontos: bármikor át lehet lépni egyik osztályból a másikba, amint "kiérdemli".


Kérdésem: ha megvalósulna az előbb említett rendszer és a "tiszta érzelmek" (tehát semmi becsvágy, semmi féltékenység) valamint a reális gondolkodás venné át a mindennapi életet, szerintetek abba hagynánk egymás illetve a környezet rombolását?


A válaszokat köszönöm!



2014. júl. 19. 12:36
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

A többszörös kötelességet természetesen nekik megfelelő kötelességekre vonatkoztatom.

A mindenfajta érzést elsajátitkoz pedig még annyit, hogy:mindenkiben ott vannak csak nem mindig a megfelelőt használják a különböző szituációkban.

Sokan felkapják a vizet mikor pont nyugodtnak kellene lenni, és még sorolhatnám.

2014. júl. 19. 12:43
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

ÉS ki lehetne jogosult arra, hogy megítélje másik embertársát, hogy hová tartozik?

Azért a világ nem ennyire fekete vagy fehér.

2014. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne sértődj meg, ebben van egy nagyon kicsi fasizmus is, mégis ki dönti el, hogy ki az aki felelős pozícióra érdemes és ki nem? Sokféle erkölcs van, és az érvényesül, amit többen képviselnek. az előző válaszolónak igaza van, nagyon árnyalt dolog az élet. A demokrácia erről szólna elvileg, hogy a nép a számára legmegfelelőbbnek tartott embernek adja a lehetőséget a vezetésre. De ha a sima erkölcsi normák alapján felépülő társadalmat nézzük, akkor ezért vannak börtönök, büntetőintézetek, és a nem teljes emberek valójában jogfosztottak lesznek. Ezt már megoldották előttünk, de egy közösségben is rengeteg féle ember van
2014. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értelmetlen amit írsz, de szerinted melyik politikus kampányolna amellett, hogy vegyük el a szavazati jogot?
2014. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nem ennyire fekete és fehér DE itt tartunk ahol tartunk és nem csak Magyarországon.

Ki ítélheti meg? Vannak olyan emberi értékek, a racionális gondolkodástól egészen az "erkölcsi kódexekig" amelyet lehetne követni. Az emberek egy része meg is teszi csak pont erről írtam: EGY RÉSZE.

Mire gondolok? Olyan törvények kellenek melyeket nem csak betartanak az emberek, hanem ez a bizonyos csoport be is tartatja. Nem szabad ölni mégis némelyek megteszik.

Az a baj ezzel, hogy utópisztikusnak hat de én ebben látom a jövőt. egy olyan társadalomban melyben nincs ekkora: bűnözés,környezetszennyezés, stb.

Tényleg ennyire nehéz elképzelni azt, hogy minden ember teszi a dolgát mert a közös érdek mozgatja? Tényleg ekkora nem akarás van abban, hogy normálisan éljünk?

Egyszerű példa: (környezetszennyezés) ha megölnek egy mókust akkor az emberek nagy többségének összeszorul a szíve de néhány nap után már nem fognak vele törődni, ha kivágnak egy erdőt akkor ismét beleborzong egy-két napra de utána semmi. Mégis ha valaki azt mondja neki, hogy ha kivágnak még jó néhány erdőt+ tovább folyik a környezetszennyezés akkor a te gyereked, unokád nagy valószínűséggel korábban fog meghalni mivel annyi káros anyag fog jutni a szervezetébe, hogy lerontja az életminőségét akkor felháborodik, vagy elzavarja a francba mert "csúnyákat" mond a fiára. Mégis ez az igazság. ÉS ugyanúgy folytatja tovább az életet.

Az a baj, hogy nem látunk tovább a napi teendőinknél, a főnök nyomásánál-->a saját mocskunkban fúlunk meg. Hülyének tartotok, k*csög környezetvédőnek? Én csak egyszerűen azt látom amit mindenkinek kellene. Ha látnánk mondjuk a co2-t vagy más gázokat a levegőben vajon akkor is azt mondanánk, hogy "Óóóó ne képzelődj már , dehogy lesz ebből baj, de megyek is mert kezdődik a sorozatom"...

(a környezet csak egy példa volt a sok közül, sajnos) Ha megnézitek akkor igen is a társadalmi berendezkedésünkben van a hiba. A múltszázadban/századokban, mikor voltak a nagy bálna vadászások mindenki azt hitte, hogy nyugodtan meg lehet őket ölni, hiszen van belőlek hasznos termék ÉS AMI A LEGFONTOSABB A PÉNZ. És tényleg sz*ros bankókért majdnem kiirtottunk (újra) egy akkor veszélyeztetett fajt. Pedig az igazi érték nem a pénz hanem az ami létezik, ami körbevesz minket, ami megismételhetetlen.

De persze hiába írom én ezt le egy fórum oldalon, hiába vitázunk majd több oldalon keresztül egy-két hét múlva én is úgy fogok felkelni, hogy leülök gépzeni és talán eszembe se fog jutni, hiszen ha akarnék se tudnék tenni ellene semmit. Más, mások sem tudnak MERT az emberek ROSSZ rétege van hatalmi pozíciókban.

2014. júl. 19. 13:27
 6/31 A kérdező kommentje:

Hogy értem, hogy rossz rétege van hatalmi pozícióban? PL: Gyurcsány. Hogy a francba lehet ez még politikus? Mondja már meg nekem valaki, hogy ki az az idi*ta aki arra a pártra szavazott melyben ő is ott van?

ÉS egyből vetődik fel amit írtam: olyan kezébe adjunk szavazati jogot akit félre lehet vezetni? aki nem lát tovább a saját kis világánál? Aki nem érdeklődik? Akiben nincs meg az, hogy érdeklődjön a pártok elért eredményei iránt? Aki nem olvas a sorok közt?

2014. júl. 19. 13:37
 7/31 anonim ***** válasza:

aki nem lát tovább a saját kis világánál? Aki nem érdeklődik Isten elért eredményei iránt?

(ateista vagyok így értelmezve olvassátok tovább, nem akarok a hitről vitát kelteni->felesleges) gondolkozz el magadon, kérlek. ugyanolyan esendő vagy,mint a többiek.ne zárd el magad a szerinted buta emberektől,mert lehet, hogy eddig te voltál az...........

2014. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Te egy nagyon okos ember vagy, de tényleg kicsit a fasizmus fele hajlasz, viszont pont a pozitív dolgokban. Teljesen egyetértek mindennel amit írtál, mondom miért. Itt az én elméletem.


Nem is olyan régen még rétegekre szerveződött a társadalom. Voltak a parasztok, voltak a földesurak, katonák, bölcsek, papok, uralkodók. Akkor még élt az a szabály hogy minél intelligensebb valaki, annál magasabb szinten áll. Nem mondom hogy lenézem a fizikai munkásokat, hiszen tilos lenézni valakit a munkája miatt. Viszont régen mégiscsak mindenki a helyén volt. A szolga az alján, az úr a tetején. A szolga megtermelte az úr élelmét, cserébe az úr vigyázott rá. Ez ma már nem így van. Most mindenki egyenlő. A legbutább ember is dönthet a legokosabb sorsáról, ami szerintem nagy hiba, ezért vagyok demokrácia ellenes.


Vallásos vagyok, de hiszek a természetes szelektálódásban, tehát hogy aki rossz pozícióban van, az úgyis kihullik előbb-utóbb. Amikor feudalizmus volt, akkor is előfordult hogy a parasztság fellázadt a rossz király ellen. És akkor kerítettek egy jobb királyt. Azért maradhatott mindenki a saját "kasztjában", mert ugyebár 2 okos embernek okos gyereke születik, 2 butának meg buta. Vannak kivételek, az ilyenek kerülnek utána fentebb vagy lentebb.

Tudnék erről még oldalakat írni, de másnak is teret kell hagynom.

2014. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Volt már kérdésem itt a vallásról. Azért írtam, hogy felesleges erről vitázni mert ott is ez jött le: aki hisz, az higgyen aki nem az meg ne. A világ attól még (Isten is szabad akaratot adott) a mi kezünkben van, mi irányítjuk (tekintsünk el a term. katasztrófáktól).

Nem zárom el magam a buta emberektől. Köztük élek. Ebből jött le nekem az, hogy változásra van szükség. NEM NÉPIRTÁSRA MEG HASONLÓKRA, hanem normális, civilizált változásra.

Ahol a pénz fizetőeszköz és nem hatalmi jelkép.


A fasizmus felé hajlok igen, de mint írtad a "jófajta" fasizmus felé. A demokráciát azt én is elítélem. Nem azért mert a népkezében van a hatalom, hanem azért mert így a hatalom a döntésképtelenek kezében is ugyanakkora mint azokéban akik képesek lennének a helyes megoldást megszavazni. Jó dolog a demokrácia DE egy ponton túl már csak x-elgetés egy szavazólapon.

2014. júl. 19. 14:03
 10/31 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, fogjunk össze és törjünk világuralomra! Amúgy ja, nagyon elszomorít engem ez a dolog, mégpedig azért mert egy kocsmában rohadok már egy éve, és annyi proli van, hogy sokszor érzem teljesen kívülállónak magam. A proli nálam az olyan embert jelenti, aki nem akar fejlődni. Utálja a munkáját, nem keres elég pénzt, de azt is előbb költi el élvezeti cikkekre, minthogy befizesse a számlát. Nem biztos hogy rossz ember, de nem is a legjobb, és féltékeny mindenkire aki többre vitte nála. Namost, az Mszp pont ezt a réteget célozta meg, sőt lassan a Fidesz is. Nem számít hogy ők a társadalom haszontalan összetevői, ők vannak többen, őket kell megnyerni. Csak bedobsz nekik egy húscafatot amire ráírod hogy szavazz rám, és egész nap elrágódnak rajta.
2014. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!