Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem mindenki annyit ér...

Ha nem mindenki annyit ér amije van, akkor mennyit?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha igaznak vesszük ezt az idézetet:


"Születni, élni azután meghalni, ennyi kitelik egy bogártól is, de minden ember annyit ér és csak annyit ér, amennyi jót tett az embertársaival.", akkor ennyit.

2015. márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Mindenki annyit ér, ahányan tisztelik és becsülik.
2015. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Erre a válasz kicsit ars poetica is. Radnóti:


"mert annyit érek én, amennyit ér a szó

versemben s mert ez addig izgat engem,

míg csont marad belőlem s néhány hajcsomó."

2015. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Ez hogy "mindenki annyit ér amije van" egy cionista gyökér duma.

Aki ilyen kérdésttesz fel mint amit a kérdező itt feltett nem egy gondolkodó fajta, vagy csak unatkozik és provokálni akarja itt a népeket.

Kedves kérdező, próbálj meg válaszolni a kérdésedre, és akkor meglátod majd mekkora barom vagy:-D

2015. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szerintem annyit ér...
2015. márc. 10. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 nem vagy benn a politikában, ez a mondás Lázártól származik
2015. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez tőle hangzott el de egészen más szöveg környezetben. Éppen arról beszéltek politikusok, hogy sajnos mindenkit annak alapján ítélnek meg emberként, amennyije van és ezen kellene változtatni. Ebből csak az elhíresült mondatot emelte ki az ellenzék és azóta így ismeri mindenki, sőt először én is elhittem és csodálkoztam is rajta, de kiderült az igazság.


Közben az ügy is bíróság elé került és kiderült, hogy megvágták a hang környezetet, azért maradt meg a félremagyarázható mondat, ami önmagában épp az ellentétét jelenti annak, ami okán elhangzott. Abban az aktuális beszédben éppen az emberi értékeket, a tudást a képességeket próbálták felszínre hozni. közben valóban elhangzott, hogy most az ember annyit ér amije van, de ezen kell változtatni és a képességei alapján kell megítélni.


A baloldal viszont mint mindent amit lehet, ellenkezőjére forgatta a dolgot és megpróbálta lejáratásra felhasználni elég nagy sikerrel, mert mg én is megbotránkoztam, hogy "na de tényleg, ilyent mondani..". Közben erről csak mint általános gyakorlatban mindenhol érvényesülő értékrendről beszélt, amit meg kellene változtatni, hogy az ember valódi értéke kerüljön előtérbe.


Na ennyit a baloldal sajtójáról.


Ez olyan, mint a Moszkvában Volvót osztogatnak.

Aztán jött a helyesbítés..


A hír igaz, de nem Moszkvában, hanem Leningrádban.

Nem Volvót, hanem Volgát,

és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.

..a hír amúgy rendben van..

2015. júl. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

kösz előző, nem tudtam... így tényleg eléggé mást jelent, és eddig én is nagyon haragudtam ezért a szólásért- mert semmim sincs, nem is lesz...

Itt meg eddig úgy látszik nagyon igénytelen társaság gyűlt egybe, hogy lenullázták a 3-ast :(

Mert ez a lényeg:

"mert annyit érek én, amennyit ér a szó versemben"


"Szavaid alapján igazulsz meg, és szavaid alapján vonsz magadra ítéletet.” Mt12,37

2015. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint csak a baloldal akna munkája, amiven megvágják, újrakerik a mondatokat, ettől egészen más, ellekező értelmet nyer az egész.


Pedig éppen arról violt szó, hogy most ez van maguk körül.

Ezzel szemben a valódi érték az, hogy ki mire képes, ki mit tud teljesíteni.


Egyébként Tebenned, már az írásod alapján is látszik, hogy jóval nagyobb érték van, mint sok mindannyiunkat támadó baloldali politikusokban! Éppen az ilyenről és hasonlókról beszélt akkor Lázár János, hogy ez az igazi érték, azzal szemben amit ma annak tartanak és ezt forgatták ki, mivel elhangzott a szájából az a nézőpont, amit elítélt. Ezt úgy álélították be, hogy az ő álláspontja.


Még az a szerencse, hogy ezek a dolgok lassan ugyan de kiderülnek és ezzel önmaga alatt vágja a fát a baloldal.


A hazug embert könnyebb utolérni mint a sánta kutyát.

Hiába fizettek annyit a baloldali hazugság tanácsadónak Ron Werbernek, úgyis mindig lelepleződik a "sompolygásuk", amikor hátba akarják támadni ami nekünk a többségnek jó.

2015. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!