Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem hajlandóak helyesen,...

Miért nem hajlandóak helyesen, "OSAN"-nak mondani az emberek a madaras áruház nevét?

Figyelt kérdés
Ósan-ósön, és megannyi változat. Megértem, hogy nem mindenkinek, főleg nem az idősebb korosztálynak áll rá a nyelve az idegen szavakra, de a TV-ben naponta hallani helyesen, mégis mi az oka, hogy én szinte senkitől nem hallom rövid "O"-val?
2015. márc. 12. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Feltételezem te sem ejtet tökéletesen, mivel francia szó. Csak jó magyarosan kimondod, hogy osan, holott a vége el van harapva.
2015. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én azt bírom, amikor valaki még megcifrázza és óssööönnek ejti. nagyon idegesítő.
2015. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Egyrészt a TV-ben naponta hallani rosszul ejtett márkaneveket is, másrészt a magyar nyelvtan megengedi az idegen szavak magyarosan hangzó használatát. Vagyis hosszú ó-val ejteni nem hiba. Majd idővel kialakul az egységesen használt forma.
2015. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

jogos a kérdés egyébként, én az ósöntől vagyok ki.


egyébként az "Au champs" szóból ered, ami azt jelenti, hogy "mezőn" ezért egy kis madár a jele, ebből pedig az következik, hogy Oson-nak kéne ejteni, ahol a második o betű egy nazálisan ejtett félig a betű. de ehhez még mindig az OSAN kiejtés áll közelebb, mint az ÓSÖN :)

2015. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Madaras Teszkó, és kész.
2015. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az Auchan kiejtésével sohasem voltak gondjaim, se nekem, se a környezetemnek.

Viszont a LIDL neve kiborít!

2015. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezt tényleg nem lehet mindenkinek könnyű kimondani, azt jobban megértem. A "lidli"-vel már teljesen kiegyezett a fülem:D De hogy az egyszerű "O" betű helyett miért akar minden áron a legtöbb ember "Ó"-t mondani, azt nem értem. nem könnyebb, semmi haszna, csak "Ó" és kész! Az eredet érdekes volt az egyik válaszolótól,köszi! :)
2015. márc. 12. 15:11
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem ez ilyen berögződés lehet. Egyszer hallod rosszul és megjegyzed és azt használod később. Egyébként szerintem az OSAN abszolút korrekt, nyilván elég magyaros, de szerintem megfelelő francia kiejtéssel elég kevesen rendelkeznek és így könnyebb. Nekem az a kedvencem mikor az Euronics nevet használják magyar kiejtéssel:)
2015. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
az még jobb mikor nagyom mondjahogy megy nézni a csít. (CSI)
2015. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A francia ejtés nem annyira köztudott, és a tévében rosszul is mondanak dolgokat. A Miguel névben rendszeresen ejtik az u-t, a Elijah Wood nevét mondják "eiljah"-nak (ahogy írod), vagy összekeverik Jon Bon Jovit a Bon Jovival, írva meg rosszul kötnek ragokat (kiejtés szeritn), vagy azt írják, hogy 2-őt, és nem 2-t.

De én sem ordítok a Miguelre, meg amikor Bítliszt mondanak Bítlsz helyett. egyes hangok nincsenek is a nyelvünkben. Például a Windowst de vindóznak ejted vagy bilabiális zöngés réshanggal nyitod és zárod?

2015. márc. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!