Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szólásszabadsá...

Mit gondoltok a szólásszabadságról?

Figyelt kérdés

2015. márc. 14. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nincs.
2015. márc. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem azt jelenti, hogy bárkiket bármikor sértegethetsz következmények nélkül, lásd Charlie Hebdo.
2015. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
2: Szerintem meg de.
2015. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Én is pontosan így gondolom. Ha én azt írom hogy istenbasszameg, akkor lelőhetsz, mi? Hát bekaphatod.


A szólásszabadság rendkívül fontos. De sajnos, rengeteg országban, és mint láttuk, egyre kevesebb országban létezik.


Egyszerűen vérlázítónak tartom, hogy egyesek azt hiszik elvehetik mások életét, csak mert nem tetszik nekik amit mondanak. Majd én is úgy járok-kelek a blahán hogy ha valaki csúnyán beszél leszúrom egyből, nekem ne mondjon csúnya dolgokat mert aztán megsért, oszt akkor kinyírok mindenkit.


Mocskos tetvek.

2015. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Félreértetek. Nem támogatom az önbíráskodást, erőszakot, terrorizmust. De a szavaknak súlya van, és ha azokat csak úgy dobálod valakire, bizony fájni fog neki.


Szerencsére a nyilvános sértegetést törvény bünteti. Kifejezheted a véleményed bármikor, de ha az kifejezetten sértő valaki, vagy valakik számára, akkor az már nem vélemény, hanem egy támadás.


Most képzeld el, hogy feleségedről a főnöke az összes kolléga előtt kifejti a véleményét, hogy egy olcsó prostituált. Vagy a gyerekedet a tanárja az osztály előtt lealacsonyítja. Csak szavak, ugye, szólásszabadságot mindenkinek!

2015. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De az, hogy Mohamedet nekik nem tetsző módon ábrázolták, nem egyenlő azzal, hogy a feleségedet prostinak nyilvánítják. Természetesen, ők is élhettek volna a jog alkotta lehetőségeikkel, és beperelhették volna a CH-t, de nyilván nem nyertek volna, hiszen ez egy hülyeség. Ha a Mórickában megjelenik egy kép Jézusról, amint hal teste van, egyikünk sem robbantja fel a Móricka szerkesztőségét. Nemde?


És visszatérve a példádra, ha nagy közönség előtt sértő dolgokat állít, akkor indíthatsz ellene peres eljárást, amiért kaphat 1-2 év börtönt (természetesen a példában szereplő esetért nem fog), de meg nem ölheted, bármit is mondott. Ez a szép a szólásszabadságban.

2015. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De az, hogy Mohamedet nekik nem tetsző módon ábrázolták, nem egyenlő azzal, hogy a feleségedet prostinak nyilvánítják. "


Dehogynem, sokkal dúrvább, hívő muszlimok szemében megsértették az egyik legszentebb dolgot, és a hitük szerint (vagy legalább bizonyos iszlámon alapuló "szekták" értelmezése szerint) cselekedniük kell.


"És visszatérve a példádra, ha nagy közönség előtt sértő dolgokat állít, akkor indíthatsz ellene peres eljárást"


És én nem pont ezt írtam? Nem sértegethetsz másokat következmények nélkül.


"de meg nem ölheted, bármit is mondott. Ez a szép a szólásszabadságban."


Mégegyszer: nem támogatom a gyilkolászatot. Nehéz felfogni. De az önbíráskodás és szólásszabadság két külön fogalom. Tudjuk jól, hogy még ha törvények tiltják azt, egyes emberek mégis megteszik, és sok másik helyzetben követnek el mindenféle bűncselekményt, nem csak önbíráskodásból. Ilyen körülmények között egy értelmes ember belátja, hogy senki sem kötelezi, hogy a nézeteit megossza a nagyközönséggel, ha meg önszántából mégis úgy dönt, hogy megteszi, akkor gondolkozzon el azon, hogy az nem-e sértő valakik számára. Közpénzből nemigen fognak melléd testőrt állítani, hogy megvédjenek azoktól, akiket támadsz, és ez így van rendjén.

2015. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!