Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az abortuszról,...

Mit gondoltok az abortuszról, illetve az eutanáziáról? (bôvebben lent)

Figyelt kérdés

Szerintem abortusz = gyilkosság. Nem tudom, hogy lehet törvényes

Az eutanáziát, tehát, hogy egy ember döntsön a saját életérôl, nem engedik.

Szóval egy anya dönthet más (a gyermeke) életérôl, de egy ember sem dönthet a sajátjáról.

Hogy is van ez akkor?



2015. márc. 7. 22:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Ne keress logikát a törvényekben, mert megbolondulsz.
2015. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
57%
És kinek a meggyilkolása? Egy húscsomóé? Ne vicceljünk már. Pont az ilyen vaskalaposság miatt szülik bele a pottyantósba meg az emésztőgödörbe a lányok a babát, vagy ezért kerülnek olyan családba, ami nem várta őket. Szaporítsuk az árvák számát? NIncs joga minden gyereknek normális családhoz?
2015. márc. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

" NIncs joga minden gyereknek normális családhoz?"


És az élethez?

2015. márc. 7. 22:34
 4/31 anonim ***** válasza:
54%
Az abortusz teljesen más, hiszen akkor még ki se fejlődött az ember. Csak egy kis semmi.
2015. márc. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
Támogatom mindkettőt, de azért nem járnék egyikre se rendszeresen:)
2015. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Előbb próbáljuk ki, hogy egy kéthónapos magzat önállóan életképes-e. Amennyiben igen, úgy elismerem, hogy gyilkosság az abortusz; amúgy azt tartom, hogy jobb meg sem születni, mint olyan családban végezni, ahol nem akarták, nem szeretik, bántalmazzák a gyereket, vagy az élet minden területén nélkülöznie kell, vagy örökletes betegség miatt nyomorék lesz, vagy születése után kukába dobják; napestig sorolhatnám. Abban egyetértünk, hogy a törvényi szabályozás nonszensz, a beteg kutyádat bármikor elaltathatod, de ha egy rokonodnak ugyanaz a baja, gépekkel tartják "életben", és nem kérheti senki, hogy kapcsolják le őket. Szerintem mindenkit megillet a méltó halál, az, hogy ne kelljen kiszolgáltatottan haldokolni, mert az a szituáció minden résztvevőjének teher. Ha valaki gyógyíthatatlan, igenis joga van azt mondani, hogy inkább meghalok most, mint X hónap/év felesleges gyógyszerszedés, tűrhetetlen fájdalmak, magatehetetlenség után.
2015. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy olyan téma, amire nem lehet egyöntetű választ adni.. :) De szerintem az abortusz mondjuk még elfogadhatóbb dolog, mert az a kis magzat egy olyan ember, akit még sohasem ismertél, sohasem láttál.(kellemetlen belegondolni,de nem fáj annyira mint egy élő családtagod halála) Az eutanázia pedig szerintem jogos hogy be van tiltva! Csak a leggyengébbek ölik meg magukat,mindenhonnan van kiút. Kivétel:Ha valaki halálos beteg és már csak napjai vannak hátra, a maradék perceit mégha szenvedések közt is, de próbálja a lehető legteljesebben megélni! Ki kell élni minden percét az életnek. Eldobni felesleges, azzal csak vesztessz a lényegéből! Szüless-Élj-Menj el, amint ELJÖN az időd.(és nem te hozod előre)
2015. márc. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
17%

Aki azt mondja hogy akkor még a baba egy húscsomó meg semmi az keressen rá a youtube-on a Néma sikoly-ra...én is csak nagyon indokolt esetben engedélyezném az abortuszt...az meg hogy valaki nem tudja a gondját viselni a gyerekének nem azt jelenti hogy meg kell ölni...ha a méhemben egy apró élet növekszik a minimum hogy a tőlem telhető legjobbat igyekszem biztosítani az Ő számára nem pedig megölöm...ha nem tudom a gondját viselni akkor még a terhességem alatt éjt nappallá téve kutatok olyan ember(ek) után aki(k) képes(ek) ellátni és felnevelni a picit...az meg hogy jajj de rossz lesz a tudat hogy valahol van egy gyerekem,vagy hogy jajj lelki megpróbáltatás odaadni vagy hogy jajj a hasán megnyúlik a bőr az pont nem olyan fontos szerintem mint egy emberi élet...az nem ugyanolyan nagy megpróbaltatás hogy megölöm a tulajdon gyerekem?erről a témáról nekem mindig is ez lesz a véleményem...

az eutanázia megint más dolog...ha valaki például rákos és mondjuk még egy hónapja van hátra és meg akar halni,mert nem akarja mar ezt az időt végigszenvedni,ezért tegyük fel engedélyeznék hogy meghaljon...és másnap valaki feltalálja a rák ellenszerét és néhány héten belül elérhetővé válna a már halott beteg számára akkor mi van?szerintem ebben legalább van valami apró logika hogy miért nem engedélyezik...de abban hogy bárki bármilyen okból megölheti a gyerekét abban szerintem nem sok van...

2015. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is gyilkosság. Nem fogok ide féloldalas ömlengést írni, de nem tartom helyesnek. Amint megtermékenyül a petesejt, onnantól fogva szerintem nem beszélhetünk "csak egy húscsomóról". és nem kötelező a gyereket a pottyantósba szülni. Be lehet rakni egy inkubátorba is.


Az eutanázia viszont már más történet. Ott, ha az illető már annyira szenved, akkor elfogadom, hogy meg akar halni és segíteni kell neki.

2015. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
mind a kettot engelyezni kellene, pont ezert, hogy ne legyen ellentmondasos kerdes ez sokaknal. azt viszont nem ertem, miert ellenzed ennyire az abortuszt, sok esetben tenyleg a legjobb megoldas. inkabb szulessenek borzaszto nelkulozesbe gyerekek, vagy eljenek eletuk vegeig betegen? ezt te sem gondolhatod komolyan. az orokbe adassal ne gyere, meg hogy hanyan vagynak babara...rengeteg arva van igy is.
2015. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!