Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, az őrület...

Piriiiii kérdése:

Mit gondoltok, az őrület rossz érzés? Kétségbeejtő? Egyáltalán, igaz az, hogy aki őrült, az nem is tud róla?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 18:10
 1/3 anonim válasza:
Én diagnosztizált paranoid skizo vagyok,és az volt a legrosszabb amikor elkezdtem magamban beszélni,és nem tudtam abbahagyni.Először jó volt,hogy beszélgettem magamban,aztán később borzasztó érzés volt.Meg a tudathasadás amire visszaemlékszem,az is rossz.DE az örületnek is vannak állapotai,van aki már tényleg nem fogja fel,hogy baj van.Ha van még kérdésed privátban válaszolok.
2015. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy demens felesége vagyok. Pár éve felvetették, helyeztessem gondnokság alá. Nem vitt rá a lélek. Már bánom.

Agresszív, és nem emlékszik rá. Vagy nem akar...

Gondját viselem, mert nincs más választásom.

Nem akarom a gyerekeimre hagyni ezt a megoldhatatlan gondot.

Önvédelmi sportra járok, hogy megvédjem magam.

Maga a pokol..

Mindezt 60 éves teszem.

2015. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szkizofrén , de a non-szkizofrénia és a szkizofrénia határán mozgok.


Az én tapasztalatom az, hogy voltak pillanatok, amikor őrjítő volt a saját agyamban lennem.

Olyan periódusokat éltem át, amikor egyszerűen százmilliárd darabokra robbant az elmém és mindegyik darab egy külön nyelvet beszélt, én meg nem találtam már a támaszt a saját agyamban, hiszen amikor az elme önmaga a zsaru és a szökevény, akkor melyik tudja legyőzni a másikat ?


Aztán az évek során egyre többet olvastam erről a témáról. Egyre jobban foglalkoztatott az elme és annak rejtélyei. Nem mentem pszichológia szakra, nem hiszek a hivatalos pszichológiában. Vannak olyan dolgok, amikre az világít rá, amit sem az egyetemen nem tanítanak, sem a pszichiáterek nem tudnak. Viszont ha az ember megtalálja ezeket a dolgokat, akkor azonos frekvenciára tud kerülni a saját " őrületével " - bár nincs őrület és nincs normalitás sem. Csak hajszálnyi tangensgörbék vannak a realitással.


" Mind mentálisan problémásak vagyunk. Mindössze vannak közülünk olyanok, akik ezt jól eltudják titkolni - és nem is olyan jól, végül is. " - Stephen King

2015. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!