Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segítség! Nem tudok elaludni,...

Segítség! Nem tudok elaludni, stresszelek, depizek, idegeskedek. Aki megoldást talál végre a problémámra, vagy legalább valami serkentőt ír, fizetek neki. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az életem egy stressz,kudarc,rossz kedv,unalom,csalódás blabla. Most pl a tanulással szenvedek leginkább, nem tudom hogyan kell tanulni. Én eddig részekre osztottam az anyagot és bemagolgattam mondatokat is,mert féltem hogy nem fogom tudni,ennek ellenére érteni értem általában az anyagot,de sok idő elmegy ezzel és nem tudok a lényegi dolgokra koncentrálni. Hogyan kell megtanulni pl sok-sok oldalt? A másik,ami miatt idegeskedem,hogy tele van pókkal a szobám kiírhatatlanok,rettegek tőlük és mindenre azt hiszem hogy pók,pókokat érzek a testemen. Nem tetszik a külsőm,de az ellen se teszek,mert depis vagyok nincs kedvem. Nem látom az élet értelmét belefáradtam..szeretethiányom is van . Mindenbe csalódok annyira nem jó semmi,soha soha semmi nem jó. MIt csináljak tehát? Felpontozás,pénzvisszafizetési garancia stb csak válaszoljatok!!

2015. ápr. 1. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban egy bagoly
2015. ápr. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hm ne dőzsölj legyen elég egy probléma. Tanulással kezd. Több oldalt? Elolvasod és aláhúzod a lényeget és átírod a saját szavaiddal, jobba meg fog maradni úgy sem szóról szóra kérik max. ha vers. :D
2015. ápr. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tanuláson és az álmatlanságon kívül semmi konkrétumot nem írtál csak általános dolgokat hogy eleged van az életből.


Azt sem ártott volna tudni hogy 40 éves férfi vagy vagy 10 éves kislány mert éppenséggel tanulhat mindkettő.


Akkor lássuk a tanulást.

A magolással azért nem mész sokra mert ha sok az anyag akkor képtelenség mondjuk bemagolni 50 oldalnyit egy sűrűn írt könyvből. Tehát készíts jegyzetet vagyis írd ki magadnak a fontos dolgokat és azt tanuld meg.

A jegyzet legyen összefüggő, lényegre törő és elegendő mennyiségű. Magyarul nyilván nem lesz elegendő 50 oldalnyi mennyiséget 10 mondatban leírni.


Az alvással az a helyzet hogy a legtöbben azért nem képesek aludni mert forgolódnak egész éjszaka.

Tehát lefekszel aludni és meg se moccansz. Jönni fog a késztetés ami megfordítana az ágyban de te ellenállsz neki. Ha azt hiszed könnyű nagyon tévedsz, alig lehet neki ellenállni és minden erődet össze kell szedni.

Előbb utóbb az ember megfordul a másik oldalára de már az első ilyen próbálkozásnál is kb. csak fele annyit fogsz forgolódni éjszaka mint eddig.


Ezen kívül senki nem veszi észre hogy az élet fordítva működik ezért mindenki a lehetetlennel próbálkozik.

Vagyis el akarsz aludni ezért lefekszel és megpróbálsz álomba szenderülni. Természetesen ez nem sikerül aztán jön a forgolódás ugyebár majd sehogy se megy és inkább felkelsz és megpróbálod magad elfoglalni.


Viszont próbáltál későig fent maradni hogy megnézz egy filmet ?

Napnál világosabb hogy leragadtak a szemeid és 70 méter mély álomba zuhansz.


Szóval nincs más dolgod mint akarni a fent maradni -valami kitalált ürüggyel- és máris olyan álmos leszel hogy el is alszol.


Ez pontosan ugyanaz a baromság mint amikor van barátnőd és az összes többi csaj imád meg integet meg téged akar.

Amikor meg nincsen csajod akkor a kutya nem kérdezi meg hogy élsz-e vagy halsz-e és átnéznek rajtad mint az ablakon.

2015. ápr. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A pokosat nagyon aterzem. :D Meg a tanulast is, de en azt mara offoltam.
2015. ápr. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem árt, ha az ember figyeli az időjárást, mert arra sok mindent rá lehet fogni (nem tudok elaludni, idegeskedek), de tény, hogy ilyen szeles, frontátvonulásokkal terhelt idő igénybe veszi az embert. A tanulást én mindig úgy oldottam, meg, hogy feküdtem az ágyamban párnával a hátam mögött, félig ülő helyzetben, aztán ha elaludtam, 15 perc múlva úgyis felébredtem és folytattam. A figyelem hullámzik és a rövid távú memória tartalma alvás alatt íródik át a hosszú távú memóriába. Én egyetlen könyvből sosem tudtam tanulni, mindig előre összegyűjtöttem ugyanazon vagy hasonló témában egyéb irodalmat és azok sok részletnél segítettek. Nem árt, ha hangosan felmondja magának az ember, ill. a bonyolultabb összefüggéseket fennhangon tanulja, mert az akusztikus ingerek megerősítik az olvasottakat.Attól nem kell tartani, hogy más személy, aki hallja, esetleg hülyének gondol minket. A pókoktól kamaszkoromban én is undorodtam, de lassan rájöttem, hogy ártalmatlanok. A többi, amit leírsz, az a feszültségtől van.
2015. ápr. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!