Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a budapesti...

Hogy néz ki a budapesti ember? Milyen típusú (alrassz) alapvetően?

Figyelt kérdés
Ez alapján kéne megállapítani: [link]

2015. ápr. 1. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
pont úgy, mint a vidékiek, maximum nagyobb a változatosság, van itt mindenféle ember..
2015. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocs de ez egy hülyeség. aki miskolci az máshogy néz ki, vagy hogy képzelted? és ha most budapesti de miskolcon született?
2015. ápr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha én Budapesten születtem és élek, de a szüleim nem itt születtek, de itt élnek? Akkor én budapesti embernek számítok?
2015. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy általánosságban beszélek a pesti magyarokról.
2015. ápr. 1. 10:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem az embertípusok aránya országrészenként változó lehet (pl. Dél-Németország alpi-dinári-norikumi, Észak-Németorszég pedig borreby-dalofáli-hallstatt)
2015. ápr. 1. 10:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megnézted már térképen, mekkora Magyarország és mekkora Németoszág?

Mert szerintem fogalmad sincs róla. Ugyanis akkor tudnád, hogy nem mindegy, MO- ugyanis annyira kicsi, hogy semmiféle eltérés nem is lehetséges, ellentétben NO északi és déli része igen messze van, és igen sokáig teljesen külön államok voltak az egyes részei.

2015. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszodban igazad van, de vedd figyelembe, hogy Németország sokszor akkora, mint Magyarország, a tartományok külön-külön fejlődtek, kb 200 éve egyesítették az országot. A mai Magyarország túl kicsi. Egy ilyen szintű összehasonlításhoz érdemesebb lenne a történelmi Magyarország területét figyelembe venni (ahol már van 1000 km távolság).

Budapesten van dinári meg pontuszi arcú ismerősöm is. Az sem mindegy melyik kerületről van szó. A 8. kerületben nagy az etnikai szórás (kevés magyar, de sok kínai és néger is van), a 11. kerületben sok a fiatal, akiknek kb a fele nem Budapesten született.

Ha lenne rá lehetőség, akkor szerintem érdemesebb lenne egy határ menti település, pl Aggtelek/Tornanádaska lakosságát megvizsgálni, hogy magyar vagy szlovák vonások jellemzőek-e az arcokon.

2015. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amúgy egyébként a pestiek véleményére vagyok kíváncsi.


Ami a szlovákokat illeti, szerintem nem sokba különböznek a magyaroktól (voltam már ott).

2015. ápr. 1. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!