Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek fel lehet építeni...

Szerintetek fel lehet építeni egy alapvetően önbizalomhiányos ember egészséges önértékelését?

Figyelt kérdés
Egy közeli barátnőm régóta küzd önértékelési problémákkal, nem tudom hogyan segíthetnèk rajta. Àtlagos,vagy annál előnyösebb külsejű,érzékeny, jóindulatú, szeretetre méltó ember, látszólag stabil,a felszín mögött viszont problémás párkapcsolatban él, mindig olyan férfit választ maga mellé akit önmagánàl többre értékel, aki a saját onbizalomhianyàbol fakadò hianyossàgait kompenzálja. jelenlegi párja is sikeres, magabiztos férfi, aki szereti őt, viszont nem őszinte a kapcsolatuk mert a lány titkolja mindenki előtt a problémáit.Csak nekem beszélt allitasa szerint erről. Úgy érzem nagy terhet tett a vállamra mert fogalmam sincs hogyan segithetnèk rajta.Azt mondja amikor tükörbe néz, mintha nem saját magát látná hanem egy idegent,egy olyan testet, arcot amit nem ismer, nem tud vele azonosulni és szabadulni akar a saját testéből. Megijesztett nagyon, mert ilyen elkeseredett, reménytelen tekintetet látni egy látszólag normális ember szemében aki közel álló, hát talán még sohasem tapasztaltam senkinèl hasonlót. Kérlek segítsetek, azt mondja pszichológus nem segített rajta, sem antidepi bogyó, de akkor ÉN mit tehetnék érte??

2014. máj. 15. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Annál többet nem tehetsz, mint eddig. Hallgasd meg.

Persze elkezdhetsz olvasni olyan könyveket, amelyek erről a problémáról szólnak, így tudsz neki majd hasznos dolgokat mondani.

De! Ha ő nem akar változtatni, akkor semmit sem tehetsz. Sem te, sem pszichológus, sem más.

2014. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Srapnel ***** válasza:
2014. máj. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Látom, hogy bensőséges a kapcsolatotok. Az jó! Először is dicsérd! Az nagyon fontos. Mondd neki, hogy ha jól csinált valamit, hogy ügyes vagy! Látod megy ez neked! :) Kapjon minél több pozitív véleményt. Továbbra is meg kellene próbálni egy pszihológust, és ne várjon rögtön csodát. Kutatni kell, mi a jó megoldás. Egy biztos, maradj mellette, hogy érezze nincs egyedül a bajával.
2014. máj. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!