Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bestresszeltem az egyetemtől...

Bestresszeltem az egyetemtől mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek az az érettségitől most fogok biosz-kémia emeltet írni,de már nem járok suliba. Lehet nem is fogom bírni nem? Mit tegyek? Alig bírok tanulni most az idegességtől..
2015. ápr. 4. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:

kicsit kapcsold le az agyad a tanulasrol, es szelloztesd ki, csinalj valamit, ami kedvedre van es nem a tanulas.

aztan ha lenyugodtal, tanulhatsz ujra. nyugi, menni fog

2015. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
áá nem tudok mit csinálni,itthon nem érzem jól magam,sötét és hideg ez a ház,senki se szeret senkit..barátaim meg alig vannak és most húsvét dög egyedül vagyok itthon :( azt se tudom hogy osszam be az időm,fogyóznom is kéne meg ilyenek.
2015. ápr. 4. 22:32
 3/10 anonim ***** válasza:

A figyelmedet fordítsd valami semleges dologra. Hallgass zenét, menj el sétálni, (nem tudom hol élsz) csinálj valamit, amivel a merev gondolatokat fel tudod lazítani, emóciókká.

Nekem előadásokat kell csinálnom, meg tanulnom is kell, és váltogatom a tanulmányokkal való foglalatosságot, a kikapcsolódással. Nekem sincsenek haverok minden ujjamra, meg barátnő se, a család meg ... De azért nem olyan nehéz kikapcsolódni.

2015. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne félj az egyetemtől, én még olyat nem láttam, hogy valaki belehalt volna. Szerintem senkinek nem porladnak a csontjai a kari folyosón egy félreeső helyen...


Az egyetem is csak egy oktatási intézmény, ahol ha tanulsz, akkor menni fog. Ugyanúgy mint a középsuliban. Az igaz, hogy másképp kell tanulni és többet is, de az első fél évben mindenkinek kialakul a rutinja, aki komolyan gondolja. Van, aki rájön, hogy nem jó szakot válaszott, az meg vált. Nem a világvége, nem lesz semmi baj!


Különben is, az általad írtak alapján még az érettségi előtt vagy. Akkor miért az egyetemtől pánikolsz? Hol van az még? Mindig arra koncentrálj, ami előtted van! Először érettségizz, és majd azután kezdj el foglalkozni az egyetemmel! Mindent a maga idejében!


Nekem egy bölcs tanárom annak idején azt mondta a gimiben, hogy az élet úgy működik, hogy minden napnak megvannak a maga feladatai, amik kis feladatok. Az ember, ha lelkiismeretes, akkor megcsinálja minden napnak a maga feladatát. Tehát ha megteszed erre a napra, amit meg kell, és holnap is, amit holnapra kell stb. - akkor a nagy dolgok már maguktól fognak menni! Ne azon görcsölj, mi lesz az egyetemen, ha még le se érettségiztél! Inkább az érettségi anyagát tanuld, és csak arra terjedjen a figyelmed. Minden nap arra, amit épp beosztottál. Ha ezeket megcsnálod, akkor a nagy dolgok már csak maguktól fognak alakulni. Semmi értelme tehát pánikolni, mert a görcsölés csak a koncentrálásról vonja el a figyelmed. De az érettségit ígyis-úgyis meg kell csinánlni, nem? Akkor inkább nyugodt lélekkel csináld, ne pánikolva! Magadnak teszel jót.

2015. ápr. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4# hát nálunk az orvosin egy gyerek kiugrott az ablakon amikor 3.jára megbukott anatómiából.(meghalt) és tuti nem ez az egyetlen példa.

de nem így kell hozzáállni..persze, nem jó csúszni, főleg nem költségesen. de hát emberek vagyunk, előfordul.


szerintem gondolj arra, hogy szerencsére csak 2-t kell most írnod. arra gyúrj rá ami kevésbé megy, tegyél meg mindent érte. még egy hónap tíz nap.:) ennyi kibírható. utána a szóbelikig megint lesz kb 20 napod. és ha jól felkészülsz az írásbelire, akkor nem kell annyira tartani a szóbelitől sem,hiszen már egyszer megtanultad az anyagot és a kísérleteket.


tanulj, ne foglalkozz most az ilyenekkel hogy fogyóznod kéne egyedül vagy stb,, ez csak feleméészt

de a mozgás nem lenne rossz, ha nem viszed túlzásba, akkor jobban tudnál tőle teljesíteni, gondolkodni

2015. ápr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak gondolj arra, hogy egyetemen fél évente fogod ezt átélni. Azzal a különbséggel, hogy szerintem egy vizsgaidőszak nehezebb az érettséginél :D
2015. ápr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Menj el valami nyugis helyre tanulni, pl. könyvtárba, azért nem egy akkora cucc az érettségi, még emelt szinten sem, mint aminek mindenki előadja. Tanulj rá szépen mindne nap egy keveset, dolgozd ki a szóbeli tételeket, csináld a régi feladatsorokat, nem lesz gond.
2015. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nem is gondoltam,hogy ennyien írtok :) Inkább attól félek,hogy nem tudok ennyi dolgot megtanulni erősen önbizalomhiányom van. Megpróbálok tényleg az érettségire koncentrálni tavaly 5 tantárgyból ment a dolog akkor ez a kettő semmiség :) A fogyókúrával muszáj foglalkoznom,mert a hülye gyógyszer amit szedek eléggé hízlal :/
2015. ápr. 5. 11:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Most nekem valamiért az jutott eszembe, hogy neked pszichiáterek írtak fel nyugtatókat, és az miatt izgulsz és stresszelsz. Van olyan gyógyszer, aminek ilyen mellékhatásai vannak. Foglalkoztatnak még más, egyéb idegesítő gondolatok is?


Javaslom, válts gyógyszert vagy egyáltalán ne is szedj. Egyébként a nyugtatók a koncentrálásban és az absztrakt gondolkodásban is gátolják az embert, úgyhogy én a helyedben nem szedném.


Ha tévedtem és nincs ilyenről szó, bocsi. De a hízásról és az idegességről nekem ez jutott eszembe.

2015. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Antidepresszánst szedek nem nyugtatót,azt nem ír fel nekem a pszichiáter. Ma egészen jól tudok koncentrálni,csak a motivációm nem az igazi,meg az életkedvem és valóban fura gondolataim vannak,elvileg a hónap végétől lesz csökkentve az adagom.
2015. ápr. 5. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!